Problem z odpalaniem z rana

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mag999
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: wt paź 11, 2011 21:02

Problem z odpalaniem z rana

Post autor: mag999 » pn sty 30, 2012 18:30

Witam.

mam golfa 3 93r 1,4 abd

Panowie mam taki problem gdy samochód postoi sobie przez noc to rano kiedy zachodzę do niego i próbuję odpalić to ciężko ma odpalić. tak jak by się zalał a jak już odpali to trze się na tyle ze lata mi trochę deska rozdzielcza, a może to nie pali jeden cylinder. muszę dodawać gazu żeby go odpalić w ogóle. i jak już załapie to tez gazu dodawać trzeba bo zgaśnie. jak po chodzi chwile to jest ok.

dziś tez zauważyłem ze lubi szarpnąć jak jadę już. ze 3 km to czuć jak szarpie co jakiś czas. na gazie i na pb

znajomy mówił ze może by być kabel zapłonowy uszkodzony któryś bo jak wsiadał do samochodu to mówił ze benzynie czul trochę.

ja sadzicie może tak być?



Awatar użytkownika
piotrek gti_abf
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 199
Rejestracja: śr lut 23, 2011 01:32
Lokalizacja: okolice Wielunia

Problem z odpalaniem z rana

Post autor: piotrek gti_abf » pn sty 30, 2012 18:38

Jeśli nie zmieniałeś to wymień przewody W N i świece, dobrze by było zobaczyć jak wygląda palec i kopułka czy nie są zbyt wypalone.



Awatar użytkownika
rem08
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 198
Rejestracja: wt sty 08, 2008 02:13
Lokalizacja: Więcbork CSE

Problem z odpalaniem z rana

Post autor: rem08 » pn sty 30, 2012 19:48

Jak odpalisz zimnego i bedzie tak chodzil to zajrzyj pod maske i zacznij po kolei sciagac kable ze swiec. Jesli uslyszysz roznice to znaczy ze jest ok. Natomiast gdy sciagniesz jeden z kabli i nie bedzie roznicy to na ten cylinder nie pali. Wtedy wykrec swiece z tego cylindra i zobacz w jakim jest stanie. Mozesz sie pobawic w podmianke tej swiece na swiece z innego cylindra i wtedy zrobic jeszcze raz test ze sciaganiem kabli. W ten sposob mozesz wyklucz badz powierdzic wine wadliwej swiecy. Jesli swiece beda ok to mozesz wieczorem zobaczyc czy czasem iskry nie przeskakuja pod maska. Wtedy kable do wymiany. Kopulke i palec tak czy inaczej sprawdz. Jesli bedziesz widzial zuzycie to wymien. Nie jest to duzy koszt a moze duzo pomoc. Musisz troche potestowac i dzialac metoda wykluczania. Pozdrawiam!



Awatar użytkownika
mag999
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: wt paź 11, 2011 21:02

Problem z odpalaniem z rana

Post autor: mag999 » pn sty 30, 2012 22:00

świece wypalałem ostatnio to chyba powinny być sprawne i czyste.

jak ściągałem fajni ze świec do wypalania to przewód wysunął się z niej jakieś 2cm i myślałem ze dlatego ale mierzyłem go dziś miernikiem i było ok. pokazał jakieś 1,5kohm. choć mu nie wierze bo to taki za 25 zl heh


dodam tez ze jest postoi jakieś 4 godziny to jest wszystko ok. tylko jak postoi dłużej...

może to tez te mrozy nasze obecne



Awatar użytkownika
mag999
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: wt paź 11, 2011 21:02

Problem z odpalaniem z rana

Post autor: mag999 » wt sty 31, 2012 17:49

sprawdzałem kable zapłonowe. i każda świeca dostaje iskrę.

jeszcze wieczorem sprawdzę czy nie ma dyskoteki


zapomniałem o jednej rzeczy...
ostatnio jak bylem u gazownika to powiedział mi tak "na benzynie jest zle. naprawa 130zl" prysnął czymś w okolice wtrysku gazy i benzyny i tyle.

nie powiedział mi co i jak wiec coś mi tu nie gra. może chcial naciągnąć ale pojadę na przegląd po 1000 km to innego mechanika wezmę i niech sprawdzi mi go...



evilenko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 288
Rejestracja: czw maja 20, 2010 20:50
Lokalizacja: Gdańsk

Problem z odpalaniem z rana

Post autor: evilenko » wt sty 31, 2012 18:54

Jak psikał sprayem w okolice wtrysku to może masz nieszczelną podstawę wtrysku i silnik dostaje lewe powietrze. Żeby sprawdzić czy silnik dostaje lewe powietrze możesz szczelnie zatkać dolot - jak nie zgaśnie będzie znaczyć, że ciągnie powietrze inną drogą. W skrajnych przypadkach benzyna może wyciekać na kolektor dolotowy - oblukaj czy nie jest tam mokro i czy stamtąd nie dochodzi zapach benzyny. Tu masz przykładowe info o tej części: http://sklep.intercars.com.pl/#/dynamic ... &notitle=1" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
mag999
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: wt paź 11, 2011 21:02

Problem z odpalaniem z rana

Post autor: mag999 » wt sty 31, 2012 22:04

wystarczy zatkanie rury z filtra powietrza??

tylko to chyba by miał ciężki rozruch zawsze ale jak rano odpali to może stać jakieś 5 albo 6 godzin i odpali an dotyk właśnie



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości