moduł zapłonu a cewka?

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

wiwi_19
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: czw cze 05, 2008 21:04
Lokalizacja: łódź

moduł zapłonu a cewka?

Post autor: wiwi_19 » sob sty 28, 2012 00:49

Witam
Posiadam MK II 1.6 BEN.+GAZ 1988 PN
I mam pytanko raczej do ludzi którzy się na ty znają A mianowicie Czy moduł zapłonu powinien być " odpowiedni " do cewki czy nie ma różnicy ? Dzięki bardzo za odpowiedzi




wiwi_19
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: czw cze 05, 2008 21:04
Lokalizacja: łódź

Re: moduł zapłonu a cewka?

Post autor: wiwi_19 » sob sty 28, 2012 12:45

Czyli ten który został włożony przez mechaników a przez niego nie było ssania ani wysokich obrotów był po prostu zepsuty? dodam że powiedzieli że mój jest uwalony a po zmianie na mój stary samochód odpalił i wszystko było ok ssanie i obroty.
(tylko teraz nie działa ani jeden ani chyba drugi bo auto wcale nie odpala a zaczęło się od tego że gasł podczas jazdy jak wielu przypadkach a to na moment a to na dłuższa chwile a teraz wcale nie odpala)
Ostatnio jak wcale nie odpalił to wina leżała po stronie modułu nie aparat nie cewka świece i kable a właśnie moduł czy ktoś może mi napisać jak jakie są objawy psującego się modułu bo ostatnio jak padł to wcześniej samochód pracował normalnie i nie było żadnych objawów po prostu więcej nie odpalił a teraz miał jakieś wariacje niebezpieczne dla życia



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

moduł zapłonu a cewka?

Post autor: agrala » sob sty 28, 2012 20:33

Patrzales czy nie ma iskry?
Trzeba sprawdzic zasilanie na modul, cewke zaplonowa i aparat wtedy bedziesz wiedzial.
Jak siadzie aparat czy modul to objawy moga byc takie same.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

moduł zapłonu a cewka?

Post autor: Paweł Marek » ndz sty 29, 2012 01:27

wiwi_19 pisze:powiedzieli że mój jest uwalony a po zmianie na mój stary samochód odpalił i wszystko było ok ssanie i obroty
wiwi_19 pisze:Ostatnio jak wcale nie odpalił to wina leżała po stronie modułu
krótko pisząc naopowiadali ci głupot sami nie wiedzą co zepsute, moduły psują se bardzo rzadko. Zacznij od sprawdzenia jak kolega pisze


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

wiwi_19
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: czw cze 05, 2008 21:04
Lokalizacja: łódź

moduł zapłonu a cewka?

Post autor: wiwi_19 » pn sty 30, 2012 16:48

mój moduł działa i to poprawnie tylko auto ma czasami ochotę palić albo nie!
obecnie sytuacja jest taka że po wyjęciu i włożeniu aku i podpięciu modułu odpalił i chodzi bez przerywania! to tak wygląda jak już ktoś tutaj pisał i z tego co pamiętam miał wymieniona pompę paliwa gdzieś przy baku a ja nawet nie wiem czy taka tam posiadam
Inny czynnik który mnie niepokoi na który mechanicy zrzucili winne to świecąca się kontrolka ładowania nie tak bardzo ale widać ją dokładnie tz. przygasa po odpaleniu byłam już z alternatorem u speców i powiedzieli że mam walnięty regulator (nie mylić z "krótkimi szczotkami") więc posłusznie wymieniłam regulator a tu niespodzianka dalej się franca świeci ale ładowanie jest ok i co teraz czy trzeba oby dwie niby różne sprawy ze sobą połączyć ???????



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

moduł zapłonu a cewka?

Post autor: -=ren=- » pn sty 30, 2012 22:44

wiwi_19 pisze:ktoś tutaj pisał i z tego co pamiętam miał wymieniona pompę paliwa gdzieś przy baku a ja nawet nie wiem czy taka tam posiadam
nie posiadasz :jezor:
Co do problemów z paleniem lub nie paleniem, to być może o to też chodziło koledzę agrala, kiedy pisał o aparacie... tzn mi chodzi o sam czujnik obrotów zamontowany w aparacie zapłonowym. Na forum szukaj jako czujnik halla... Tam tak samo sprawdź zasilanie na tej wtyczce - na skrajnych powinno być +12V i masa. Na środkowym powinno się pojawiac 5V do sterownika jeśli czujnik działa i wałek aparatu się obraca. Warunkiem jest to że inne elementy WN są sprawne tzn: moduł, palec, przewody...


vwlifestyle.pl
Obrazek

wiwi_19
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: czw cze 05, 2008 21:04
Lokalizacja: łódź

moduł zapłonu a cewka?

Post autor: wiwi_19 » wt sty 31, 2012 00:47

Wszystko jest tu tak pięknie napisane a jestem tylko kobietą :jezor:
Wiem co to czujnik halla bo ostatnio wymieniony był cały aparat( może nie potrzebnie bo powtarzam padł moduł ale chociaż auto samo nie gazuje np. na światłach między czerwonym a zielonym na jezdni dwu pasmowej w towarzystwie innych towarzyszy na drodze :goof: ) Pomyślę z tą wtyczką czy chodzi o wtyczkę od aparatu w sumie zupełnie nie rozumiem środkowy 5V wcale się sobie już nie dziwię za dużo info w tak krótkim czasie nie jeden mechanik nie wie tego co ja się tutaj dowiaduje może jutro potrenuje te kabelki jednak mam małego pecha zawsze na zimę jeszcze nie wiem co mi się dzieje ale dziś zaczęła żarzyć się kontrolka od oleju pali się mocniej przy gazowaniu a jak włączę światła pięknie się gasi !!!!! ale to już jutro poczytam



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

moduł zapłonu a cewka?

Post autor: -=ren=- » wt sty 31, 2012 08:43

wiwi_19 pisze:Wszystko jest tu tak pięknie napisane a jestem tylko kobietą :jezor:
No nie widać tutaj na forum, niestety że jesteś niewiastą. :kwiat:
wiwi_19 pisze: w sumie zupełnie nie rozumiem środkowy 5V
na skrajnych napięcie +12V tzn jeden skrajny to masa, drugi skrajny to plus z akumulatora, a środkowy pin we wtyczce, to sygnał idący do sterownika silnika z czujnika halla. Ma on mieć potencjał względem masy równy 5V czyli pięciu woltów... jeśli aparat się obraca. Ma się pojawiać 4 razy na jeden obrót wałka aparatu. Najpierw weź jakiś spray typu KONTAKT, przeleć tą wtyczkę od aparatu - ten siuwaks usuwa tlenki i poprawia właściwości na styku.


vwlifestyle.pl
Obrazek

Lucki
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2198
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 19:56
Lokalizacja: DW
Kontakt:

moduł zapłonu a cewka?

Post autor: Lucki » wt sty 31, 2012 13:38

-=ren=-, nie
... potencjał względem masy równy 5V...
tylko w ramach precyzji "różnicę potencjałów"


ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA ECUDIAG www.ecudiag.pl
Hamownia klucze immo naprawa sterowników radio code
Wrocław 793-195-950
Regeneracja wtryskiwaczy CR wszystkich marek

wiwi_19
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: czw cze 05, 2008 21:04
Lokalizacja: łódź

moduł zapłonu a cewka?

Post autor: wiwi_19 » wt sty 31, 2012 23:57

haha różnica potencjałów dobre i teraz też nie kumam ale to już niestety jutro czas na te kabelki przyjdzie
Dzisiaj przeczyszczone i sprawdzone styki kable kabelki głównie jeśli chodzi o kontrolkę od ładowania i smarowania ale nic się nie naprawiało :-( jest tak zimno że się nie da wszystkiego na raz powoli powoli



wiwi_19
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: czw cze 05, 2008 21:04
Lokalizacja: łódź

moduł zapłonu a cewka?

Post autor: wiwi_19 » śr lut 01, 2012 00:13

A czy Regulator Napięcia może mięć coś wspólnego z kontrolka olejową?



Lucki
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2198
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 19:56
Lokalizacja: DW
Kontakt:

moduł zapłonu a cewka?

Post autor: Lucki » śr lut 01, 2012 02:10

A czy Regulator Napięcia może mięć coś wspólnego z kontrolka olejową?
, nie kolego. Weż miernik i posprawdzaj czy nie ma zwarcia na kablach idących do licznika z puszki bezpieczników


ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA ECUDIAG www.ecudiag.pl
Hamownia klucze immo naprawa sterowników radio code
Wrocław 793-195-950
Regeneracja wtryskiwaczy CR wszystkich marek

wiwi_19
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: czw cze 05, 2008 21:04
Lokalizacja: łódź

moduł zapłonu a cewka?

Post autor: wiwi_19 » śr lut 01, 2012 17:42

co do tych napięć to środkowy ma 4v z groszem jeden z tych skrajnych nie ma napięcia a na drugim ma 11v z groszem i co teraz?
A tak poza tymi kablami chyba mam znów problem z regulatorem bo ładowanie na aku jest następujące w spoczynku jakieś 12.5 odpalony 16.5 z groszem a na światłach 15.5 i zepsuty miernik padł po sprawdzaniu także teraz to ja już nic nie wiem jutro może uda si ę coś pożyczyć



Zablokowany

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości