Pytanie odnośnie generatora hho

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Pytanie odnośnie generatora hho

Post autor: -=ren=- » czw sty 26, 2012 08:58

Shmatan, wyjdzie że się czepiam, ale cóż zgadzam się z tobą i w pełni rozumiem czym jest bilans mocy i sprawność całkowita. Zgadzamy się w tym obaj, że jest to proste i całkowicie prawdopodobne. Ale po prostu nie wolno Ci pisać że to nie działa - to jest sedno mojej dyskusji z wami. I raz jeszcze napiszę że działa - a jakimi kosztami to już inna sprawa. A przytoczę twoje słowa :
wg. wszelkich znanych mi zasad taki generator nie może działać
... piszmy i czytajmy ze zrozumieniem, bo robi się mętlik. Rozmowa z tamtego tematu przetacza się tutaj... Niepotrzebnie. Wszyscy znam nasze opnie, ja szanuje Twoją, ty szanuj moją to jeszcze jakiś pożytek z tego będziemy mieli - czekamy na Grapler25, czy potwierdzi spalanie niższe czy będzie musiał dodać kilka stów do bilansu "na paliwo" za zakup tego cudu techniki. Jak będę w rzeszowie, to melduję się na alkoholowe rozważania Shmatan, luzuj... :okej:


vwlifestyle.pl
Obrazek

Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Pytanie odnośnie generatora hho

Post autor: -=ren=- » czw sty 26, 2012 09:04

Shmatan pisze:to mielibyśmy 100W w akumulatorze (znowu napisze - wiem że w akumulatorze nie mamy określonej liczby wat... to takie daleko idące uproszczenie)
tutaj nie jest to uproszczeniem, akurat: http://www.hoppecke.pl/plik,85,stalomoc ... adowan.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;


vwlifestyle.pl
Obrazek

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Pytanie odnośnie generatora hho

Post autor: Shmatan » czw sty 26, 2012 09:43

Dla mnie "działanie" to działanie z zyskiem energii - tutaj moge powiedzieć że działa mechanizm elektrolizy, ale nie generator jako urządzenie zmniejszające spalanie ;]

Tak czy inaczej - z chęcią przeczytam o udanych potwierdzonych próbach użycia HHO, a Ciebie -=ren=- chętnie zapraszam ;]

P.S. zastanawiam się kiedy "domorośli mechanicy" zabiorą się za konstruowanie mechanizmów odzyskujących energie kinetyczną z hamowania, albo ciepło np. z układu wydechowego - tutaj ścieżki są już rozdeptane, i można opierać się na sprawdzonych rozwiązaniach



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9252
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Pytanie odnośnie generatora hho

Post autor: wesol » czw sty 26, 2012 21:03

Nie ma prawa to zadziłąć.
Podobna sprawa jest z hybrydami. Zamiana energii mechanicznej silnika czyli paliwa na energie elektryczną. Owszem w tym przypadku zamiana ta jest pod scisłą kontrolą by łądowac aku w pewnych momentach i najlepiej jak sie hamuje silnikiem. Te wyniki z hybryd to tez takie raczje wymierne są. Bedzie mniej palił jak bedziemy jechać na autostradzie. Zamiast montować jakieś wydumki z wodorem to wolałbym zapodać jakies silniki na tylne koła i akumulatory. Coprawda waga auta idzie do góry ale mysle ze jakas elektronika dobrze zaprojektowana moglaby odzyskiwac energie podczas hamowania silnikiem. Czyli prosta sprawa podpinamy czujniki pod pedaly gazu i sprzegla.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9252
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Pytanie odnośnie generatora hho

Post autor: wesol » pt sty 27, 2012 08:51

Prosta zasada dzialania wyklucza blad w mysleniu. wode do silnika lano juz podczas drugiej wojny swiatowej w lotnictwie. do goracego silnika wtryskiwano wode co powoduje odebranie ciepla z komory a to z kolei powoduje to samo co wlanie wody do ieca gdzie mamy wegiel do czerwoniosci rozpalony. Najpierw bedzie pss a za chwile buchnie. Trwa to mniejwiecej ulamek sekundy ale upalone wlosy i brwi gwarantowane. Woda w 900 stopniach rozpada sie na wodór i tlen by za chwile ponownie sie polaczyć spalajac sie do wody i odparowaniu w postaci pary wodnej. Bilans zerowy jest. W aucie mamay nieco inaczje bo przy elektrolizie rozpada sie woda na wodór i tlen i ponownie to mamy spalic w komorze spalania. Niestety elektroliza to mnustwo pradu potrzebne. a z tego gazu bedzie miroskopijnie energii. Chyba ze zapodasz dwie butle w podwoziu i w domu bedziesz produkowal wodór i tlen i przepompowywal.

Lepije juz zapodac silnik tlokowy na sprezone powietrze.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Pytanie odnośnie generatora hho

Post autor: Shmatan » pt sty 27, 2012 12:05

-=ren=- pisze:
wesol pisze:Nie ma prawa to zadziłąć.
no nie wierzę, następny... :goof:
Ale takie komentarze sobie odpuść :/ my udowodniliśmy że nie działa (bo generator NIE DZIALA! DZIALA ELEKTROLIZA!), a Ty ciągle próbujesz obrażać Nas w ten sposób.

Kup generator, pokaz wyniki z hamowni wraz z przeplywomierzami na paliwie i powrocie i skoncz ten temat.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9252
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Pytanie odnośnie generatora hho

Post autor: wesol » pt sty 27, 2012 19:20

tak jakby chcial sprzegnąć alternator razem z silnikiem elektrycznym i energią elektryczna napedzac silnik ktory to przekaze dalej ruch na altek ktory to bedzi eprodukowal prad i ładował aku. Sprawnosc bedzie wynosci jakies 10-20 % z racji oporów, zamiany energii, strat w postaci temperatury na uzwojeniach itp. Tu jest top samo- zamiana wody na H2 i O2 a pozniej ponownie połaczenie w H2O.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Pytanie odnośnie generatora hho

Post autor: -=ren=- » pt sty 27, 2012 21:43

Widzę atmosfera wrze, a wy niepotrzebnie się unosicie... Nikogo nie obraziłem, tylko wole precyzować to co się piszę... A wy się tak nie spinajcie, bo tylko zdrowie wam się popsuje. Nie kupię, nie potrzebuję i nic nikomu udowadniać nie będę, bo i tak "wszechwiedzący" i o-wszystko-obrażający-się wiedzą najlepiej. Napisałem: szanuj moje wypowiedzi, a ja będę szanował Twoje...
Grapler25, czekamy na twój ruch - tylko się nie obrażaj, ani nie bój :okej:


vwlifestyle.pl
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 101 gości