montaż centralnego zamka - miganie kierunkowskazy

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Goldi90
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: czw lip 21, 2011 22:35

montaż centralnego zamka - miganie kierunkowskazy

Post autor: Goldi90 » wt sty 24, 2012 23:15

Witam,
kupiłem sobie ten komplet centralnego zamka http://allegro.pl/show_item.php?item=2057389925" onclick="window.open(this.href);return false;

Zamocowałem go już do drzwi (mam wersje golfa 3D) i działa okej.
Chciałem go podłączyć pod kierunkowskazy tak, że jak przycisne na pilocie to będą mrugać kierunki. Zrobiłem to w sposób następujący > podłączyłem to pod bezpieczniki kierunkowskazy (nie mruga), spróbowałem jeszcze pod bezpiecznik awaryjnych(nie działa) i wychodzi na to, żebym to musiał podpiąć bezpośrednio tam gdzie jest przycisk awaryjnych.

Pominąłem ten problem i podłączyłem to pod postojówki i teraz one mi mrugają :)

Głównym problemem jest to, że nie mogę podpiąc tego siłownik pod tylną klapę bo nie zamyka i nie otwiera, dziala to wtedy gdy jest tylko włozony kluczyk i wtedy zwalnia się tam taka blokada i centralny działa... ale przecież nie będe jeździł z kluczykiem włożonym do tylnej klapy żeby mi tam dzialal centralny :P

Czy ktoś wie jak to można podlaczyć żeby tam w tylnej klapie to działało? Trzeba mieć inną wkładkę ?

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

montaż centralnego zamka - miganie kierunkowskazy

Post autor: Qto » wt sty 24, 2012 23:21

Goldi90 pisze:Chciałem go podłączyć pod kierunkowskazy tak, że jak przycisne na pilocie to będą mrugać kierunki. Zrobiłem to w sposób następujący > podłączyłem to pod bezpieczniki kierunkowskazy (nie mruga), spróbowałem jeszcze pod bezpiecznik awaryjnych(nie działa)
bezpiecznik od kierunków jest jeden...a przecież lewy i prawy działają osobno. Podpięcie albo przy manetce kierunków albo przy włączniku awaryjnych...ewentualnie przy samych żarowkach. Kabelki czarno/zielony i czarno/biały.



Goldi90
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: czw lip 21, 2011 22:35

montaż centralnego zamka - miganie kierunkowskazy

Post autor: Goldi90 » śr sty 25, 2012 00:52

A wiesz może jak podłączyć ten siłownik do tylnej klapy żeby zamykał i otwierał centralny + kluczykiem również?



rodek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: wt gru 19, 2006 06:50
Lokalizacja: sroda slaska

montaż centralnego zamka - miganie kierunkowskazy

Post autor: rodek » śr sty 25, 2012 08:29

montowałem centralny RTX w autku żony ( Lupo ) najwięcej zabawy było w przeciągnięciu przewodów do tylnej klapy , zainstalowanie siłownika jest proste - tak jak w drzwiach przednich , cięgło łączysz z wodzikiem zamka ( drutem ) który masz od kluczyka do zamka - ja musiałem złamać w zamku wystający element który blokował wodzik po przekręceniu kluczyka w pozycję zamknij.
Działa wszystko jak powinno - przy zamkniętym autku z i zamkniętym kluczykiem bagażniku po włączeniu pilotem otwierania bagażnika kierunkowskazy mrugną 3 razy i otwiera się bagażnik jak go nie podniosę to po 2 sek. zamek zamyka klapę oczywiście kluczyk działa tak jak wcześniej powinno pomóc .



Goldi90
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: czw lip 21, 2011 22:35

Re: montaż centralnego zamka - miganie kierunkowskazy

Post autor: Goldi90 » śr sty 25, 2012 10:43

rodek, powiedz mi jeszcze gdzie wpinałeś się pod kierunkowskazy? Pod uklad kierowniczy, przycisk awaryjnych czy bezpośrednio pod światła?
Masz może zdjęcia porobione z tego?

Dołacze zdjęcie w czym jest problem..
Obrazek



rodek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: wt gru 19, 2006 06:50
Lokalizacja: sroda slaska

montaż centralnego zamka - miganie kierunkowskazy

Post autor: rodek » śr sty 25, 2012 15:03

w swoim golfiku kierunki złapałem w włączniku awaryjnych ( alarm montowałem w środkowej części konsoli ) natomiast większość wpina się w wiązkę przewodów którą masz w progu po stronie kierowcy - kolorów niestety nie pamiętam .



Goldi90
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: czw lip 21, 2011 22:35

montaż centralnego zamka - miganie kierunkowskazy

Post autor: Goldi90 » śr sty 25, 2012 15:06

Mocowałeś może centralny w klapie bagażnika?
Jesli tak to podpowiedz jak go zamontowałeś...
Nie trzeba może tutaj innej wkładki zamka itp.?



Awatar użytkownika
michalqqr
...
...
Posty: 1052
Rejestracja: sob cze 07, 2008 20:36
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

montaż centralnego zamka - miganie kierunkowskazy

Post autor: michalqqr » śr sty 25, 2012 15:15

Qto pisze:Podpięcie albo przy manetce kierunków albo przy włączniku awaryjnych...ewentualnie przy samych żarowkach.
w progu też się da
rodek pisze:natomiast większość wpina się w wiązkę przewodów którą masz w progu po stronie kierowcy - kolorów niestety nie pamiętam .
dokładnie, kolory to czarny z zielonym paskiem i czarny z białym paskiem (o ile się nie mylę, a jeśli to niech mnie ktoś poprawi)



Goldi90
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: czw lip 21, 2011 22:35

montaż centralnego zamka - miganie kierunkowskazy

Post autor: Goldi90 » śr sty 25, 2012 15:37

Dzięki za pomoc.
Te kierunki jeszcze podłącze ale teraz najważniejsze jest podłączenie centralki do bagażnika..



rodek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: wt gru 19, 2006 06:50
Lokalizacja: sroda slaska

montaż centralnego zamka - miganie kierunkowskazy

Post autor: rodek » śr sty 25, 2012 15:45

siłownik klapy montowałem w Lupo w Golfiku mam fabryczny centralny ale montaż chyba będzie taki sam - musisz złapać cięgiełko międzu zamkiem a wkładką - ja wyłamałem w zamku element który blokuje cięgło ( unieruchamia ) , zamek będzie działał z kluczyka jak będziesz otwierał bez pilota a siłownik po zamknięciu kluczykiem nie blokowany otwiera zamek po naciśnięciu pilota. Teraz masz tak jak zamkniesz kluczykiem klapę to cięgiełko między zamkiem a wkładką się nie rusza sprawdź . Zaznaczam ja tak zrobiłem w Lupku i jest ok.



Goldi90
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: czw lip 21, 2011 22:35

montaż centralnego zamka - miganie kierunkowskazy

Post autor: Goldi90 » śr sty 25, 2012 16:02

rodek, mógłbyś to wskazać na poniższym zdjeciu?
"ja wyłamałem w zamku element który blokuje cięgło"
Obrazek



rodek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: wt gru 19, 2006 06:50
Lokalizacja: sroda slaska

montaż centralnego zamka - miganie kierunkowskazy

Post autor: rodek » śr sty 25, 2012 18:34

masz fotki




Obrazek
Obrazek Obrazek
wkrętakiem pokazane jest miejsce w którym wyłamałem tą blokadę



Goldi90
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: czw lip 21, 2011 22:35

Re: montaż centralnego zamka - miganie kierunkowskazy

Post autor: Goldi90 » śr sty 25, 2012 20:00

dziękirodek, przed Twoimi zdjęciami podjąłem się sam tego i wyłamałem to co nie trzeba...

Otóż bagażnik mogę otworzyć każdym kluczykiem... nawet śrubokrętem :(

Macie pomysł jak to naprawić? Albo czym można dobrze zaślepić ten zamek?
Otwieram i zamykam pilotem bagażnik.



Awatar użytkownika
stingear
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: sob paź 31, 2015 20:56
Lokalizacja: Herne

montaż centralnego zamka - miganie kierunkowskazy

Post autor: stingear » pn cze 12, 2017 20:32

Ja bym na Twoim miejscu zaślepi całkowicie otwór zamka. Po najmniejszej linii oporu możesz go zalać klejem albo Poxyiną. zastygnie i nic nie wsadzisz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości