Szarpanie skoda octavia 1.6

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Crayzol
Forum Master
Forum Master
Posty: 1296
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 20:47
Lokalizacja: Krosno

Szarpanie skoda octavia 1.6

Post autor: Crayzol » pt sty 20, 2012 14:14

Witam koledzy. Sprawa dotyczy samochodu mojej ciotki w którym dzieje się następująca rzecz (skoda octavia 1.6 75 KM):
Pewnego dnia ciotka wjechała w dużą kałużę auto zgasło nie odpalało. Zostało odwiezione do mechanika który stwierdził że popaliły się jakieś kable pod akumulatorem ok wymienił wszystko dodatkowo kopułkę palec przewody WN świece itp. auto odpalało jeździło bez większych problemów. Następnie przyszedł deszcz auto zaczęło się dziwnie zachowywać nie chciało odpalać a jak odpaliło to przebierało niemiłosiernie, jak już się pozbierał to jeździł aż miło i po przejechaniu ok 30 KM auto czasem szarpało więc redukcja większe obroty i spoko i tak co jakiś czas, czasem przy zatrzymaniu się na światłach bądź przy dojechaniu do skrzyżowania auto gasło nie pomagało wciskanie pedału gazu. Przy próbie odpalenia auto zalewało czuć było benzynę we wnętrzu auta. Następnie trochę suchych dni i auto nie do poznania śmiga aż miło jeździ odpala bez usterek. Spadł śnieg trochę chlapy i zaczęła się zabawa... Przyszedł kumpel z vagiem podpięliśmy i uwaga zero błędów wszystko jest ok a auto jak zalewało tak zalewa gdy udało się odpalić auto przebiera i strzela w tłumik. Opcja taka odpalamy go niech się przepali i po chwili zgasiliśmy go i zapalał na dotyk. Myślimy odpalimy na drugi dzień zobaczymy może czujnik temperatury robi go w konia i daje mu sygnał że jest -40 stopni włącza mu ssanie i go zalewa. Ok na drugi dzień odpalamy i zapalił na dotyk nie przebierał ani nic, myślę przejadę się kawałek ok 20 km i sprawdzę czy wszystko gra i po nagrzaniu się do ok 40-50 stopni gdy jechałem na trzecim biegu ok 2,5 tys obr chciałem gwałtownie dodać gazu auto zaczęło przerywać, podobna sytuacja powtórzyła się podczas jazdy na mieście gdzie trzeba było gwałtownie przyśpieszyć (z ruszaniem z miejsca nie było problemów). Lecz tym razem auto nie gasło. Parę razy ciotka mówiła, że jak jechała to auto zaczęło jej przerywać zgasło i przy próbie odpalenia auto się zalewało i tak co jakieś 10-15 km powtórka. Jakaś rada ? :pub: byłbym wdzięczny pozdrawiam


Mój Crayzolowy golf GT viewtopic.php?f=87&t=454903

MOJE AUKCJE !! http://allegro.pl/listing/user/listing. ... id=5370146

Mnóstwo części do mk2, mk3 seat ibiza cordoba, toledo, polo, passat b3 coś potrzebujesz? zapytaj na PW

ABF - Ale Będzie Frajda :D
Nie trąb bo jadę na glebie ! Zaraz podłogę sobie rozj**ię

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8869
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Szarpanie skoda octavia 1.6

Post autor: marcin7x5 » pt sty 20, 2012 20:41

A cewkę sprawdzaliście? Prawdopodobnie jest to usterka typowo elktryczna. gdzies ma przebicie i nie daje iskry.



Awatar użytkownika
Christof
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: sob sty 14, 2012 20:25

Szarpanie skoda octavia 1.6

Post autor: Christof » pt sty 20, 2012 21:08

Dolna osłona silnika, jest w dobrym stanie ?


Obrazek

Awatar użytkownika
Crayzol
Forum Master
Forum Master
Posty: 1296
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 20:47
Lokalizacja: Krosno

Szarpanie skoda octavia 1.6

Post autor: Crayzol » pt sty 20, 2012 22:03

marcin7x5, sprawdzona
Christof, tak wymieniona

Dodam że czasem jak zapala to nie chodzi na wszystkie cylindry. Uszczelka pod głowicą sprawdzona wszystko ok


Mój Crayzolowy golf GT viewtopic.php?f=87&t=454903

MOJE AUKCJE !! http://allegro.pl/listing/user/listing. ... id=5370146

Mnóstwo części do mk2, mk3 seat ibiza cordoba, toledo, polo, passat b3 coś potrzebujesz? zapytaj na PW

ABF - Ale Będzie Frajda :D
Nie trąb bo jadę na glebie ! Zaraz podłogę sobie rozj**ię

Awatar użytkownika
Christof
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: sob sty 14, 2012 20:25

Szarpanie skoda octavia 1.6

Post autor: Christof » pt sty 20, 2012 22:44

To sprawdź jeszcze uszczelkę klapy silnika.
Nie wiem gdzie się znajduje w 'benzynie', ale czy nie jest zalewany moduł sterownika silnika, wodą ściekająca z szyby czołowej.
Jak masz możliwość, to polewaj szybę (nawet niewielkim strumieniem) przez dłuższy czas z otwartą klapą i może coś dostrzeżesz.


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 95 gości