Świecące na stałe lewe kierunkowskazy po zamknięciu

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Thunder Blade
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: sob wrz 10, 2011 15:32

Świecące na stałe lewe kierunkowskazy po zamknięciu

Post autor: Thunder Blade » pn sty 16, 2012 19:31

Witam

Mam następujący problem w moim Golfie IV.. Mianowicie losowo (ostatnio gdy jest mokro i zimno to częściej) gdy zamykam z pilota auto to po mignięciu wszystkimi kierunkowskazami lewe kierunkowskazy świecą po zamknięciu się i załączeniu alarmu na stałe.. Często ponowne otwarcie auta i zamknięcie powodowało że kierunkowskazy gasły.. czasem musiałem odpalić i zgasić silnik i zamknąć auto by zgasły.. a dziś - dziś na nic nie reagują.. lewe kierunkowskazy świecą non stop ciągłym światłem.. nie pomogło nawet odłączenie akumulatora bo po ponownym załączeniu auto wszystko pamięta i znów je zapala.. Co to może być i jak temu zaradzić? Bardzo proszę o porady i wskazówki, z góry dziękuję za każdą odpowiedź.



Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

Świecące na stałe lewe kierunkowskazy po zamknięciu

Post autor: Rafał 21 » pn sty 16, 2012 20:03

Thunder Blade pisze:nie pomogło nawet odłączenie akumulatora bo po ponownym załączeniu auto wszystko pamięta i znów je zapala.
Sam musisz naprawić a nie akumulator ma to robić za Ciebie . Powodów może być wiele przekaxnik ,zwarcie , alarm , często też gniazdo haka .


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Świecące na stałe lewe kierunkowskazy po zamknięciu

Post autor: guziolek » pn sty 16, 2012 20:32

Alarm jest oryginalny czy dokładany?



Thunder Blade
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: sob wrz 10, 2011 15:32

Re: Świecące na stałe lewe kierunkowskazy po zamknięciu

Post autor: Thunder Blade » pn sty 16, 2012 20:38

Rafał 21 pisze:
Thunder Blade pisze:nie pomogło nawet odłączenie akumulatora bo po ponownym załączeniu auto wszystko pamięta i znów je zapala.
Sam musisz naprawić a nie akumulator ma to robić za Ciebie . Powodów może być wiele przekaxnik ,zwarcie , alarm , często też gniazdo haka .
Wiem o tym.. aczkolwiek napisałem to dlatego żeby zasugerować iż nie jest to błąd elektroniki który da sie zwyczajnie zresetować odłączeniem prądu ponieważ samochód pamięta ustawienie.. Haka nie posiadam.
guziolek pisze:Alarm jest oryginalny czy dokładany?
W aucie jest tylko fabryczny alarm, nigdy nie było innego.



marcgend
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: czw lis 03, 2011 23:26
Lokalizacja: Mikołów

Świecące na stałe lewe kierunkowskazy po zamknięciu

Post autor: marcgend » wt sty 17, 2012 01:23

Wcześniej kierunkowskazy i awaryjne działały normalnie?

Wg. schematów które mam poza wyłącznikami kierunkowskazy może załączyć tylko moduł komfortu (alarm jest w nim) i stawiam na sklejony przekaźnik czy temu podobną usterkę.
Przy skrzynce z przekaźnikami masz bezpieczniki, jeden z nich jest od kierunkowskazów alarmu jak go wyjmiesz i zgasną to masz winowajcę.

To tylko moja teoria, proszę o jej potwierdzenie kogoś kto to widział w praktyce, bo jak wiadomo teoria i praktyka się czasem mijają :)



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9254
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Świecące na stałe lewe kierunkowskazy po zamknięciu

Post autor: wesol » wt sty 17, 2012 08:34

Mozna by sprobowac vagiem wyłączyc to migniecie swiatlami i zobaczyć jak wtedy bedzie. To jest najprostsza opcja. Potem to bym moduł komfortu wyciagnał i luty pprawił i objrzał te przekazniki. Tez nie ma za duzo roboty a ten moduł lubił sie czasami sypnąć. Przekaznik awaryjek to nie sadze bo pewnie awaryjki normalnie dzialaja.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Thunder Blade
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: sob wrz 10, 2011 15:32

Re: Świecące na stałe lewe kierunkowskazy po zamknięciu

Post autor: Thunder Blade » pt sty 20, 2012 00:55

marcgend pisze:Wcześniej kierunkowskazy i awaryjne działały normalnie?

Wg. schematów które mam poza wyłącznikami kierunkowskazy może załączyć tylko moduł komfortu (alarm jest w nim) i stawiam na sklejony przekaźnik czy temu podobną usterkę.
Przy skrzynce z przekaźnikami masz bezpieczniki, jeden z nich jest od kierunkowskazów alarmu jak go wyjmiesz i zgasną to masz winowajcę.

To tylko moja teoria, proszę o jej potwierdzenie kogoś kto to widział w praktyce, bo jak wiadomo teoria i praktyka się czasem mijają :)
Wczoraj miałem przełożony inny przekaznik awaryjnych i własnie upewniłem sie że to nie tu jest przyczyna, ponieważ kierunkowskazy nadal potrafią się zaciąć..
Jeśłi chodzi o sklejony przekaźnik i moduł komfortu to byłbym wdzięczny za dokładniejsze wyjaśnienie, mianowicie: ten możliwie sklejony przekaźnik to jest w tym module komfortu w środku? Czy jest on blisko tego modułu pod deską rozdzielczą? Gdy tylko nastepny raz się zawiesi to sprawdzę bezpieczniki jak radzisz.



Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

Świecące na stałe lewe kierunkowskazy po zamknięciu

Post autor: Rafał 21 » pt sty 20, 2012 17:14

Thunder Blade pisze:możliwie sklejony przekaźnik to jest w tym module komfortu w środku?
kol. Thunder Blade, zostaw ten moduł komfortu w spokoju! żadnego w nim przekaxnika tam nie ma od kierunkowskazów.Co jedynie może być zimny lut ale nie sadze by tak było , lub zaśniedziale piny w tyczce/gnieździe do niego.

Przerywacz kierunkowskazów jest w włączniku światel awaryjnych, a caly włacznik jest jednocześnie przekaxnikiem specjalnym.
Thunder Blade pisze:Gdy tylko nastepny raz się zawiesi to sprawdzę bezpieczniki jak radzisz.
No nie wiem po co??? bezpiecznik od kierunków jest to nr 2 w skrzynce bezpiecznikow z lewej strony kierowcy , gdyby byl zwalony toby nie bylo wcale żadnych kierunków prawda?? czy nie?

Ja na twoim miejscu zacząłbym od alarmu i włącznika/ manetki mogą być tam nadpalone styki lub zabrudzone smarem co powoduje zwarcie ! Ale są to moje przypuszczenia . Co do manetki jest porada jak ją zdemontować i wyczyścić :bajer:
Ostatnio zmieniony pt sty 20, 2012 19:55 przez Rafał 21, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

Thunder Blade
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: sob wrz 10, 2011 15:32

Re: Świecące na stałe lewe kierunkowskazy po zamknięciu

Post autor: Thunder Blade » pt sty 20, 2012 18:44

Rafał 21 pisze: Ja na twoim miejscu zacząłbym od włącznika/ manetki mogą być tam nadpalone styki lub zabrudzone smarem co powoduje zwarcie ! Ale są to moje przypuszczenia . Co do manetki jest porada jak ją zdemontować i wyczyścić :bajer:
Co do włącznika - wspomniałem w poprzednim poście, że wymieniłem do na trzy dni na inny, i problem na nim nadal się pojawia.. Dodam informacje, że gdy kierunkowskazy sie zawieszą, to gasną tylko po odłączeniu akumulatora ale na dłużej niż 30 min- chyba wtedy następuje reset pamięci, nie wiem, nie znam się na tym aż tak dokładnie. Co do manetek, dziękuję za porade, ale logicznie myśląc nie rozumiem co mogą mieć manetki z tym wspólnego, jeśli przy ich używaniu kierunkowskazy nigdy się nie zawiesiły ? Zawieszają się TYLKO I WYŁĄCZNIE przy zamykaniu auta z pilota, tylko wtedy.
Chciałbym spytać o jeszcze jedną rzecz, powiedziano mi (w autoryzowanym punkcie VW!) że ten rocznik golfa (2002) nie posiada modułu komfortu.. to prawda? Jakoś w to wątpię..



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Re: Świecące na stałe lewe kierunkowskazy po zamknięciu

Post autor: guziolek » pt sty 20, 2012 18:52

Thunder Blade pisze: Chciałbym spytać o jeszcze jedną rzecz, powiedziano mi (w autoryzowanym punkcie VW!) że ten rocznik golfa (2002) nie posiada modułu komfortu.. to prawda? Jakoś w to wątpię..
Centralny masz? Elektryczne szyby masz? Lampki we kabinie gasną po xx sekundach? Moduł komfortu też na 100% masz :bigok: Chyba na jakiegoś tłumoka, albo zwyczajnego kłamcę trafiłeś, a co niby tam jest jak nie moduł komfortu jego zdaniem? Najlepiej odkręć moduł z pod kiery i jedź walnij tego co ci tak mówił w łeb z całej siły :helm: On zapamięta na długo, że moduł w golfie z 2002 jak najbardziej jest, a sam moduł, a nóż widelec się naprawi :los2:



marcgend
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: czw lis 03, 2011 23:26
Lokalizacja: Mikołów

Świecące na stałe lewe kierunkowskazy po zamknięciu

Post autor: marcgend » sob sty 21, 2012 00:16

Thunder Blade pisze:mianowicie: ten możliwie sklejony przekaźnik to jest w tym module komfortu w środku? Czy jest on blisko tego modułu pod deską rozdzielczą? Gdy tylko nastepny raz się zawiesi to sprawdzę bezpieczniki jak radzisz.
Tak mam na myśli przekaźnik (czy inny element załączający) wewnątrz modułu komfortu.
Rafał 21 pisze: No nie wiem po co??? bezpiecznik od kierunków jest to nr 2 w skrzynce bezpieczników z lewej strony kierowcy , gdyby byl zwalony toby nie bylo wcale żadnych kierunków prawda?? czy nie?
Jest jeszcze bezpiecznik oznaczony F przy skrzynce z przekaźnikami i o wyciąganie tego bezpiecznika mi chodziło.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Świecące na stałe lewe kierunkowskazy po zamknięciu

Post autor: Qto » sob sty 21, 2012 01:41

Thunder Blade pisze:powiedziano mi (w autoryzowanym punkcie VW!) że ten rocznik golfa (2002) nie posiada modułu komfortu.. to prawda?
rocznik rocznikiem...zależy od wyposażenia. Jeżeli nie masz szyb w prądzie to możesz mieć sterownik centralnego zamka z alarmem...jeżeli masz szybki to moduł komfortu też masz...jakby nie było, dostań się do modułu komfortu/sterownika centralnego zamka...zlokalizuj tam kabelek czarno/biały, powinien być w pinie 14 we wtyczce piętnastopinowej...i kabelek czarno/zielony, ta sama wtyczka pin 13. Odepnij wtyczkę, zamknij auto z pilota i badaj czy jest na tych pinach napięcie...
marcgend pisze:Jest jeszcze bezpiecznik oznaczony F przy skrzynce z przekaźnikami i o wyciąganie tego bezpiecznika mi chodziło.
jak się wyciągnie to kierunki zgasną...tak samo jakby aku odłączyć



juzefbyk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr cze 04, 2008 22:55
Lokalizacja: Barlinek

Świecące na stałe lewe kierunkowskazy po zamknięciu

Post autor: juzefbyk » pn mar 26, 2012 16:24

Czy udało się Tobie rozwiązać problem świecących kierunkowskazów. Mam ten sam problem i już nie wiem co mam robić. Doszedłem do tego, że to na 100% ma związek z centralnym zamkiem, a co za tym idzie z modułem comfortu. Vagiem wyłączyłem mruganie kierunków podczas załączania i wyłączania alarmu. Problem wraca jak otwieram klapę bagażnika z kluczyka, wtedy centralny szaleje i zapala lewe kierunki. Dziś zwiesiły się na dobre. Odłączyłem akumulator i próbuję szukać czegoś na ten temat w necie. dodam jeszcze ze po odłączeniu bezpiecznika kier. strona prawa nie działa a lewa cały czas świeci.
Jeżeli możesz mi pomóc w jakiś sposób proszę o podpowiedz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 82 gości