Mk [III] - SPRINGI -60 MM DO STANDARDOWYCH AMORÓW?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
eldorado84
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 944
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:56
Lokalizacja: lubartów

Post autor: eldorado84 » wt lip 04, 2006 20:16

h2o pisze:Kurcze to raczej sobie odpuszcze ten manewr z tymi springami. A ma z was ktos może na zbyciu jakies sprężyny -30, albo -40mm w dobrym stanie na zbyciu :hmm: ? Albo może ktoś chce się zamienić bo nie będę miał co zrobić ze standardowymi :bigok:

pozdrawiam i czekam na odpowiedzi

[ Dodano: Wto Lip 04, 2006 13:46 ]
Jeszcze zapytam o jedno. Jak podene jest, że spręzyny obniżają 40/60 mm to która wartośc dotyczy tyłu, a która przodu?

Może jakbym wam podesłał fotki to po wygladzie bylibyście w stanie ocenić ile obniżają te moje springi. Bo koles chce sprzedac takie jak ja mam, tylko, że czerwone i pisze, że jego obniżają 40/60. Więc może moje sa takie same? Przynajmniej liczba ściśnietych zwojów jest taka sama jak umnie.
jak chcesz mam na zbyciu jamexa 40/40, tylko że ten zestaw jest do wersji 1.9D, 1.9TD (znaczy tylko przednie springi są do tych modeli diesla bo tylne springi są takie same jak w 1.8, 1.9, 2.0 bo tył w golfach mk3 ma taką samą wage - znaczy podobną - tyle samo obniżają, jedynie przednie są do danej wersji). springi kupiłem na allegro za 319zł , przednie springi używane ok. 3-4miesięcy a tylne 1-miesiąc potem zmieniłem na koni + weitec 60/60. Cena moja to 150zł do uzgodnienia


http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=10205&start=0
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=54809

- O żesz ty kur.., w chu.. jeb.. twoja mać, pier...ny, zasr.., poje..y kut..s !! - Powiedział marynarz, po czym szpetnie zaklął. ;) ;)

Awatar użytkownika
micab
Forum Master
Forum Master
Posty: 1763
Rejestracja: pt mar 18, 2005 01:10
Lokalizacja: wełtyń k/szczecina
Kontakt:

Post autor: micab » wt lip 04, 2006 20:23

na podstawie zdjęcia samej sprężyny nie ma szans powiedzieć o ile obniża, bo zwoje progresywne mogą mieć różną twardość ;) prędzej już jakbyś pokazał foty auta na tych springach, wtedy mniej więcej da radę określić....
Christopherek pisze:na całym kicie będzie jeszcze gorzej.tzn chodzi o to że amor ma krótszy skok niż seria i na pewno nie będzie Ci wybierał dziur tak jak seryjny.Ja mam póki co jeszcze gwint ale do czasu bo mam go dość,stale trzeba uważać bo jak nie to lecisz w góre,spadasz na miskę i szukasz pomocy.zakładam gazówki KYB i seryjne springi a gwint leci na śmietnik.wiem że auto straci dużo na wyglądzie,ale cóż to nie jest zawiecha na nasze drogi.pozdro
nie do końca masz rację....na sportowym kicie kiepskiej firmy komfort rzeczywiście może być tragiczny, ale jak założysz coś z wyższej półki to nie będzie tragedii, takie kity naprawdę fajnie się sprawują, wiadomo zawsze będzei twardziej niż na serii bo musi tak być, ale za to prowadzenie się poprawi bardzo....
ogólnie jazda na sport sprężynach i seryjnych amorkach nijak ma się to jazdy na kompletnym sportowym kicie ;) oczywiście ta druga opcja jest o wiele lepsza......
jakiej firmy masz ten gwint ? w jakim stanie ? chętnie odkupię.....
eldorado84 pisze:zgadza sie ja tak samo zrobiłem (tylko jeszcze nie zmieniłem ), mam amory koni + weitec 60/60 i powiem w skrócie że jest lekki hardcore, i dlatego już kupiłem Eibach 35/35 (skromne obniżenie) + amory do wersji mk3 GTI gazówki firmy NK (komplet po znajomości 500zł)
te amorki koni miałeś wyregulowane na hard czy soft ??
stary pisze:ooo i tą o to rozmowa dowiedzialem sie ze w moim mk3 mam -60( seria amory). czyli mowicie ze springi -40 nie maja luzów jak sie podniesie autko? bo ja mam wlasnie luz i juz wiem ze to -60. drążac dalej temat, jesli mam -60 i seria amory i wiedzac jak zachowuje sie autko( tak jak mowicie efekt podskakiwania) wiec jak by autko sie zachowywalo na calym kicie -60? byloby tak samo nisko czy jednak nizej bo juz amor by tak nie ograniczal? i czy komfort by sie jednak polepszyl czy pogorszył? i jakby sie autko zachowywalo na dziurach, lepiej by je wybieralo? pozdrawiam
na całym kicie auto będzie się zachowywało o wiele lepiej, nie będzie efektu piłeczki, ale komfort będzie mniejszy niż na serii, o ile mniejszy to już zależy od firmy, kity czołowych producentów naprawdę pięknie pracują na dziurach....
co do wysokości to nie będzie niżej.....


vw, bmw, ford, mercedes, peugeot, nissan, fiat,

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » wt lip 04, 2006 20:29

micab pisze:amorki koni miałeś wyregulowane na hard czy soft
własnie wysłalęm pocztą forumowiczowi RAFIok takie amory, zólte koni z regulacją, myslicie ze bedzie zadowolony? chciał obnizyć ale nie stracic za dużo na komforcie.



Awatar użytkownika
micab
Forum Master
Forum Master
Posty: 1763
Rejestracja: pt mar 18, 2005 01:10
Lokalizacja: wełtyń k/szczecina
Kontakt:

Post autor: micab » wt lip 04, 2006 20:36

amory KONI to świetna klasa, nie słyszałem żeby ktoś był z nich niezadowolony ;)
ale twardość zależy też od tego jakie sprężyny na to założy......


vw, bmw, ford, mercedes, peugeot, nissan, fiat,

Awatar użytkownika
eldorado84
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 944
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:56
Lokalizacja: lubartów

Post autor: eldorado84 » wt lip 04, 2006 20:37

eldorado84 pisze:zgadza sie ja tak samo zrobiłem (tylko jeszcze nie zmieniłem ), mam amory koni + weitec 60/60 i powiem w skrócie że jest lekki hardcore, i dlatego już kupiłem Eibach 35/35 (skromne obniżenie) + amory do wersji mk3 GTI gazówki firmy NK (komplet po znajomości 500zł)
te amorki koni miałeś wyregulowane na hard czy soft ??



miałem pół na pół, fakt że na zakrętach moja adrenalina skakała na maxa, ale jednak to nie dla mnie i dlatego będe sprzedawać z bólem cały zawiech koni i weitec


http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=10205&start=0
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=54809

- O żesz ty kur.., w chu.. jeb.. twoja mać, pier...ny, zasr.., poje..y kut..s !! - Powiedział marynarz, po czym szpetnie zaklął. ;) ;)

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » wt lip 04, 2006 20:44

micab pisze:ale twardość zależy też od tego jakie sprężyny na to założy
jasna sprawa, ale mozna je troche podregulowac tez na trzpieniu zawsze....mysle ze Rafi bedzie zadowolony, pozdrawiam



Awatar użytkownika
micab
Forum Master
Forum Master
Posty: 1763
Rejestracja: pt mar 18, 2005 01:10
Lokalizacja: wełtyń k/szczecina
Kontakt:

Post autor: micab » wt lip 04, 2006 21:04

eldorado84 w jakim stanie i jaka cena ?


vw, bmw, ford, mercedes, peugeot, nissan, fiat,

Awatar użytkownika
eldorado84
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 944
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:56
Lokalizacja: lubartów

Post autor: eldorado84 » śr lip 05, 2006 07:28

micab pisze:eldorado84 w jakim stanie i jaka cena ?
springi w bradzo dobrym stanie technicznym, amory to dwa powoli sidają (nie pamiętam jakie), trzeci po regeneracji a czwarty to nie wiem (nie pamietam)
- za springi 150zł
- za amory 130zł (4xsztuki)
= 280zł

[ Dodano: Sro Lip 05, 2006 07:34 ]
samochód na tym zawiechu wygląda tak:

http://img123.imageshack....ssa407212em.jpg

[ Dodano: Sro Lip 05, 2006 07:36 ]
ten link jest lepszy:
http://img123.imageshack.us/my.php?imag ... 7212em.jpg


http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=10205&start=0
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=54809

- O żesz ty kur.., w chu.. jeb.. twoja mać, pier...ny, zasr.., poje..y kut..s !! - Powiedział marynarz, po czym szpetnie zaklął. ;) ;)

Awatar użytkownika
h2o
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 229
Rejestracja: sob mar 12, 2005 10:34
Lokalizacja: Dolnośląskie

Post autor: h2o » śr lip 05, 2006 11:07

A może ktoś chciałby zamienić się ze mną? Mam cały sportowy kit, który leży w piwnicy. Dla mnie był za twardy i za niski. Jak ktoś chce to możemy się zamienić za komplet sprężyn -30, albo -40 do golfa III 1.6 benzyna. Cholera sprzedać tego nie mogę, a jest mi to to niepotrzebne.

pozdrawiam

[ Dodano: Sro Lip 05, 2006 11:10 ]
micab - fotki golfa wyślę ci na maila - podaj adres - może wtedy podpowiesz mi ile to wszystko obniża.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 211 gości