[MK3] Jak zdjąć tapicerkę tylnych drzwi?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
felicjator
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: wt kwie 25, 2006 22:04
Lokalizacja: 3M
Kontakt:

[MK3] Jak zdjąć tapicerkę tylnych drzwi?

Post autor: felicjator » wt lip 04, 2006 18:52

Własnie rozbieram auto i nie mogę zdjać tapicerki z tylnych drzwi, wypiąłem z zatrzasków, ale jeszcze trzyma mi sie u góry przy szybie. Tam jest taka plastikowo-gumowa listwa, która nachodzi na tapicerkę. Czy trzeba ją jakoś wyjąć i wtedy uda się wypiąc tapicerkę?
Nie chce nic na siłe, a jak próbowałem podważyć cieńkim wkrętakiem te listwę przy szybie to zaczęła pękać.


NO I POŁAMAŁEM TAPICERKĘ!:(


auta kwitnące wiśnią

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt lip 04, 2006 19:54

pociagnąć do siebie. odkręcić wcześniej przycisk i wcisnąć drut na który jest nakręcony . Zacząć od jednej strony, najlepiej od tyłu.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
felicjator
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: wt kwie 25, 2006 22:04
Lokalizacja: 3M
Kontakt:

Post autor: felicjator » wt lip 04, 2006 19:59

Widocznie u mnie siedzi tak mocno, że własnie próbując od przodu pociągnąć, lub tez z obu stron jednocześnie (jestem w szoku i nie pamiętam dobrze :) ) połamałem własnie tapicerkę z przodu przy szybie.


auta kwitnące wiśnią

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt lip 04, 2006 20:06

No szkoda, trzeba robić z to z wyczuciem, jak nie chce puścić to odchylić trochę, wsadzić dłoń od spodu jak najdalej do góry i tak sobie pomagać


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
felicjator
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: wt kwie 25, 2006 22:04
Lokalizacja: 3M
Kontakt:

Post autor: felicjator » wt lip 04, 2006 20:19

Paweł Marek pisze:No szkoda, trzeba robić z to z wyczuciem, jak nie chce puścić to odchylić trochę, wsadzić dłoń od spodu jak najdalej do góry i tak sobie pomagać
No mądry polak po szkodzie, ale na szczęascie udało juz mi się znaleźć tapicerkę na allegro. Dzięki za pomoc.
+ 1 pkt


auta kwitnące wiśnią

jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

tapicerka

Post autor: jaszczur » wt lip 04, 2006 20:20

moze to ci się przyda



dawidm59
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pt kwie 07, 2006 11:08
Lokalizacja: Katowice

Post autor: dawidm59 » śr lip 05, 2006 10:51

Przy listwie z uszczęlką podpuść trochę wd-40 i puści. Bynajmniej pomogło kumplowi.


dawidm59

Awatar użytkownika
MarcoVW
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 962
Rejestracja: śr lip 06, 2005 21:04
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: MarcoVW » śr mar 05, 2008 16:56

Paweł Marek pisze:pociagnąć do siebie...
Jak juz tapicerka była wypieta z zaczepów pociagnołem do góry i wyjołem ją razem z uszczelką.

Czy teraz przy wkładaniu musze odczepić uszczelke od boczka i włożyć ja w dzwi ? Czy zakładać razem z boczkiem ?
Dodam ze troche mi przeszkadza wystająca klamka .
Ostatnio zmieniony śr mar 05, 2008 16:57 przez MarcoVW, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 511 gości