Szarpie przy ruszaniu kiedy zimny

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
sklejku
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 359
Rejestracja: ndz lut 14, 2010 21:52
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

Szarpie przy ruszaniu kiedy zimny

Post autor: sklejku » pt sty 13, 2012 14:39

Witam wszystkich od pewnego czasu mam taki objaw w aucie przy ruszaniu (tylko i wylacznie jak jest zimny) ze szarpie silnikiem kiedy auto sie troche zagrzeje wszystko ustaje rusza plynnie z miejsca bez szarpniec, pytanie moje to czy czasem dwumas sie nie rozsypuje bo co mialy by do tego poduszki kiedy bylby zimny czy cieply :/ Pozdrawiam


Zawsze warto mieć pod nogą więcej niżeli mniej ale w głowie mieć więcej jak w nodze to tak ku przestrodze

Mumin90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 518
Rejestracja: śr lis 04, 2009 20:20
Lokalizacja: WPU,WL Murowannka
Kontakt:

Szarpie przy ruszaniu kiedy zimny

Post autor: Mumin90 » pt sty 13, 2012 16:47

poduszki to raczej nie tak jak mówisz, dwumas też raczej nie bo co ma się czy ciepły czy zimny do sprzęgła.
może się paliwo cofać lub ciągnąć powietrze, kiedy wymieniałeś filtr paliwa?



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Szarpie przy ruszaniu kiedy zimny

Post autor: Sztomel » sob sty 14, 2012 08:51

W tym konkretnym przypadku musiałbyś sobie podejrzeć m.in. w vagu wartości temperatur w grupie 007 po wejściu w 01 Engine gdyż sam widzisz, że problem występuje gdy silnik jest zimny. Jeśli w tych wartościach podejrzanych vagiem niczego podejrzanego się nie stwierdzi to problem może być z zasilaniem paliwa, zwłaszcza jeśli szarpania nie czuć na wolnych obrotach.


Obrazek

Awatar użytkownika
sklejku
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 359
Rejestracja: ndz lut 14, 2010 21:52
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

Szarpie przy ruszaniu kiedy zimny

Post autor: sklejku » wt sty 17, 2012 21:58

Szarpania nie ma na wolnych obrotach, kiedys zmienilem dawke paliwa Vagiem z powodu szarpan np jak byl nagrzany i stanolem na wiatlach, problem rozwiazalem zmniejszajac dawke bo byla b duza, fakt co do filtra paliwa to juz 3 lata nie zmienialem heeh :D odkad mam auto...
dodac chcialem jeszcze ze auto odpalone chodzi rowno nawet jak jest zimne szarpie dopiero jak dodam gazu i puszczam sprzeglo


Zawsze warto mieć pod nogą więcej niżeli mniej ale w głowie mieć więcej jak w nodze to tak ku przestrodze

snabollskrieg
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: wt paź 05, 2010 19:34

Re: Szarpie przy ruszaniu kiedy zimny

Post autor: snabollskrieg » śr sty 18, 2012 16:01

To może Tobie po prostu zimne, zawilgocone sprzęgło szarpie? Bardzo częsta przypadłość w starszych autach po postoju na zimnym, przez parę minut po odpaleniu lubi sobie poszarpać przy ruszaniu.



Mumin90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 518
Rejestracja: śr lis 04, 2009 20:20
Lokalizacja: WPU,WL Murowannka
Kontakt:

Szarpie przy ruszaniu kiedy zimny

Post autor: Mumin90 » śr sty 18, 2012 16:44

to zacznij od zmiany filtra



gelek82
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 140
Rejestracja: sob lis 01, 2008 13:20
Lokalizacja: Lublin

Re: Szarpie przy ruszaniu kiedy zimny

Post autor: gelek82 » pt sty 20, 2012 00:48

Tez tak mialem. Nie wiedzialem dlaczego i mechanicy tez. Problem znikl po wyczyszczeniu EGR. W srodku bylo kupe smoly, ktora wg mnie nie pozwalala na prace zaworu egr bo na zimnym byla bardzo gesta i twarda, a po rozgrzaniu widocznie miekka :) to moja teoria, sprobuj, jestem ciekaw czy ci pomoze.



Awatar użytkownika
sklejku
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 359
Rejestracja: ndz lut 14, 2010 21:52
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

Szarpie przy ruszaniu kiedy zimny

Post autor: sklejku » pn sty 23, 2012 09:24

Vag niczego zlego nie pokazuje wartosci w normie filtr paliwa wymieniony zawor egr pracuje normalnie jest czysty, obstawialbym raczej na zawilgocone sprzeglo ktore szarpie a nie jest juz pierwszej mlodosci :) Dzieki wszystkim za pomoc


Zawsze warto mieć pod nogą więcej niżeli mniej ale w głowie mieć więcej jak w nodze to tak ku przestrodze

Awatar użytkownika
ciachotdi
diesel m@ster
diesel m@ster
Posty: 1121
Rejestracja: pt gru 05, 2008 15:05
Lokalizacja: Aalsmeer
Auto: Seat mii

Szarpie przy ruszaniu kiedy zimny

Post autor: ciachotdi » ndz mar 13, 2016 18:30

Podłącze się pod temat mam podobnie u mnie sztywne sprzegło wszystko nowe, filtr nowy i rozkładam ręce.
Jak zimny szarpie z jedynki jak cholera a jak ciepły to wszystko ok
czy możliwe ze to wtrysk sterujący tak rzuca silnikiem cała deska lata jak galareta, natomiast jak przypale delikatnie sprzegło rusza płynnie. Na wstecznym tego nie ma, jedynie ta nie :hmm: szcześliwa jedynka


Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest
tylu idiotów

Maciek2561
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 405
Rejestracja: sob lis 30, 2013 16:37
Lokalizacja: Jarosław

Szarpie przy ruszaniu kiedy zimny

Post autor: Maciek2561 » ndz mar 13, 2016 18:36

Podpinam się pod temat
U mnie to samo na zimnym tylko przy ruszaniu z miejsca szarpie dopóki nie puszczę całkiem sprzęgła
Po nagrzaniu się silnika problem ustępuje

(Sprzęgło mam sztywne)
(silnik 1.9 tdi 110)
(filtr paliwa wymieniony)
(poduszki silnika-skrzyni raczej odpadają bo co one mają do tego czy silnik zimny czy ciepły ?!)


.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 174 gości