mk2 Podczas jazdy wzrastają obr.silnika

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Robert Modrzelewski

mk2 Podczas jazdy wzrastają obr.silnika

Post autor: Robert Modrzelewski » śr lut 02, 2005 11:50

Mam 1.3 na pełnym wtrysku skrzynia 4-ka rok 88. Po długiej jeżdzie np. 300km po zatrzymaniu na biegu jałowym wzrastają obroty silnika chyba nawet więcej niż na ssaniu. Nie wiem do ilu rosną bo nie mam obrotościomieża.Znajomek mówi że silnik mocno się rozgrzewa a że silnik złożony jest zparu części i każda pracuje[rozciąga się i kurczy]osobno to dostaje lewe powietrze i dlatego obroty rosną.Niedawno miałem wymieniane wszystkie uszczelki w silniku i planowaną głowicę,a ponadto silnik [cylindry] są w bardzo ładnym stanie.przebieg 140 000. Mechanik mówi że może tyle mieć sądząc po stanie cylindrów.Przypadłości tej nie zauważyłem podczas jazdy w mieście.



Robert Modrzelewski

Post autor: Robert Modrzelewski » śr lut 02, 2005 11:54

Trochę żla napisałem tytuł oczywiście chodzi nie podczas jazdy tylko na biegu jałowym po porządnym rozgrzaniu silnika.



Awatar użytkownika
adamo122
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sty 17, 2005 15:51
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: adamo122 » śr lut 02, 2005 16:07

miałem cos podobnego ale w skodzie octavii , to bardzo dziwne ale okazało sie ze do wymiany był czujnik temperatury , tak wskazał komputer i o dziwo faktycznie wymiana czujnika temperatury pomogła, zdaje sobie jednak sprawe ,ze to nie ma nic wspólnego z twoim przypadkiem



Awatar użytkownika
dyferencjo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob sie 28, 2004 16:26
Lokalizacja: Tychy

hmmm

Post autor: dyferencjo » śr lut 02, 2005 17:35

nie wiem ale może to być chyba silnik krokowy sterowania przepustnicy


Golf Mk IV 1,8

Awatar użytkownika
guli
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: pt wrz 17, 2004 12:07
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: guli » śr lut 02, 2005 19:20

NZ nie ma silnika krokowego. chyba bliżej prawdy będzie ten czujnik - może komp sam lekko podnosi obroty, żeby silnik równo stygł??



Robert Modrzelewski

Post autor: Robert Modrzelewski » czw lut 03, 2005 15:16

Dodatkowo mój egzemplarz nie ma wejścia na komputer,byl prześwietlony w zdłuż i w szeż przez elektryka i ne znalazł . Jak dzwoniłem do serwisu to powiedzieli że niekture egzemplarze w tym modelu nie miały wejścia.



Awatar użytkownika
guli
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: pt wrz 17, 2004 12:07
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: guli » czw lut 03, 2005 17:54

Robert Modrzelewski pisze:Dodatkowo mój egzemplarz nie ma wejścia na komputer,byl prześwietlony w zdłuż i w szeż przez elektryka i ne znalazł . Jak dzwoniłem do serwisu to powiedzieli że niekture egzemplarze w tym modelu nie miały wejścia.
Z tego co wiem, to ani jeden nie miał gniazda diagnostycznego :)



Robert Modrzelewski

Post autor: Robert Modrzelewski » pt lut 04, 2005 12:47

Trochę to irytujące mieć komputer i nie móc go zdiagnozować bo niemiec nie pomyślał,a podobno mają łep jak sklep. Elektryk mówił że w serwiśie BOSCHA mają jakieś moduły kture podłączają i w ten sposub na piechotę diagnozują. Tylko że ten serwis jest w innym mieście,Muszę się bujać 40 kilosów i jeszcze pewnie nieżle wybulę.



Awatar użytkownika
collo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 301
Rejestracja: sob sty 01, 2005 18:06
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

Post autor: collo » wt lut 08, 2005 21:06

hey wpadnij do gdanska a dam ci namiary goscia ktory podlaczy twoje autko do komputera. sam sie dziwilem jak to mozna zrobic bo wiedzialem ze nie ma wtyczki ale jest sposob



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 227 gości