Linka szyby manual/automat *** TOPRAN ! montaż !!

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

KTM
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr sty 20, 2010 16:52
Lokalizacja: Lubuskie

Linka szyby manual/automat *** TOPRAN ! montaż !!

Post autor: KTM » wt sty 10, 2012 21:55

Siemanko.
Zerwała mi się linka w el. szybach z przodu po stronie kierowcy. Pomyślałem sobie, że się dorobi, więc linkę się kupiło, końcówki zarobiło na wzór starej iiii.... nie jest dobrze.. :/ szyba dojdzie do momentu 5cm do zamknięcia całkowitego i dalej koniec, mechanizm nie chce iść. Myślę, że jakiś błąd się zrobiło przy robieniu nowej linki.

A moje pytanie jest teraz takie..
Jak kupie mechanizm na korbkę (tańszy), to linka z niego będzie pasować do automata ?
Ostatnio zmieniony pn sty 16, 2012 16:40 przez KTM, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Linka szyby manual/automat

Post autor: Johnatan » śr sty 11, 2012 00:42

Nie wiem, nei przerabiałem tego. ale rozbierałem automata w mk2 i wydaje mi sie że manual od automata jest taki sam.


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

KTM
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr sty 20, 2010 16:52
Lokalizacja: Lubuskie

Linka szyby manual/automat

Post autor: KTM » pt sty 13, 2012 23:59

Ok, mam linkę. Teraz mam problem z nawinięciem jej dobrze na te kółko.. Ma ktoś sposób jak to zrobić ? Próbuje, próbuje i nic. Tak jakby była za krótka, przy innym sposobie jakby za długa, nie wiem jak zrobić żeby było dobrze... ://



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Linka szyby manual/automat

Post autor: Johnatan » sob sty 14, 2012 00:23

Ciezka sprawa mi też tak sie robiło i jakoś to później poszło. Wydaje mi się że dugosć regulujesz iloscią zwoji na tym wałku do nawijania i pewnie masz też tą śrubkę pancerza do rególacji


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

KTM
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr sty 20, 2010 16:52
Lokalizacja: Lubuskie

Linka szyby manual/automat *** TOPRAN ! montaż !!

Post autor: KTM » pn sty 16, 2012 16:42

Siemano. Kupiłem zamiennik firmy TOPRAN. Jak go złączyć z silnikiem ? Musze z tego mechanizmu wyjąć kółko i włożyć do silnika czy jak ? Nie chce czegoś bez potrzeby rozebrać, żeby potem był problem z przyjęciem...

PILNIE proszę o pomoc !



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Linka szyby manual/automat *** TOPRAN ! montaż !!

Post autor: Paweł Marek » pn sty 16, 2012 23:58

KTM, to widać na pierwszy rzut oka nawet nie bardzo jest o czym pisać, pasuje idealnie. Bębenek na linkę masz w nowym mechanizmie stary wyjmujesz.
A takie linki jak ty próbowałeś zrobić to (pisząc bezosobowo jak ty :) ) się nieraz robiło, opisywało na forum nawet.
Myki są takie:
1 linka nie może być za długa, niech będzie centymetr dwa krótsza od urwanej, bo musi być bardzo dobrze naciągnięta inaczej się wikła, czyli zaraz po założeniu spreżyny napinające muszą być maks ściśnięte, bo po jakimś czasie linka troszkę się naciągnie.
2. Kwestia montażu zaczepów na lince do uchwytów szyby. Jeden z tych zaczepów zaciskasz od razu na stałe mniej więcej plus minus nawet kilka centymetrów, wzorując się na pomiarach inki zniszczonej. Drugi zaczep zakładasz tylko na linkę i nie zaciskasz go. Składasz wszystko montujesz to drzwi zakładasz szybę i dopiero wtedy wyznaczasz miejsce w którym ma być zaczep od drugiego uchwytu. Zaklepujesz go lub zaciskasz pożądnymi kombinerkami, na koniec odpowiednią korektę położenia szyby tak żeby chodziła idealnie równolegle do górnej ramki szyby robisz na regulacji która jest na jednym z uchwytów (plastyk z ząbkami) , albo podnosząc szybe w jednym z uchwytów na odpowiednią wysokość i tak zakręcasz.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Michas_7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 13:58
Lokalizacja: Warszawa

Linka szyby manual/automat *** TOPRAN ! montaż !!

Post autor: Michas_7 » sob mar 17, 2012 23:32

Podłączam się pod temat. Mam Golfa Mk3 z 97. Z przodu elektryczne szyby. Od strony kierowcy raz już szyba wpadła mechanikowi. Jakoś to naprawił ale powiedział bym nie otwierał dalej niż do połowy. Zawsze coś tam trzeszczało. Nadaje się to do wymiany. Ma ktoś do sprzedania taki oryginalny mechanizm. Boje się zakładać zamienników by się to znów szybko nie rozsypało i by wszystko pasowało. Na allegro jest mały wybór. Zamienniki Hans Pries za ok. 100zł i bardzo rzadko oryginały używane. Poradźcie coś koledzy.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Linka szyby manual/automat *** TOPRAN ! montaż !!

Post autor: Paweł Marek » pn mar 19, 2012 00:15

Mam trzy lata zamiennik z ALLegro z firmy Topran i działa bardzo dobrze, wygląda na solidny i nie masz się czego obawiać, byle go dobrze założyć a w sumie chodzi o właściwe ustawienie szyby żeby chodziła bez oporów. Natomiast co do zapytania o sprzedaż to nie na tym dziale (szukam częsci). Zapłacisz niewiele więcej, koło 140 zeta ale pamiętaj że to 20-letni mechanizm, linka też już będzie zmęczona


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości