problem z pilotem który przeczy prawom fizyki

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

cbool
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob lis 19, 2011 17:38

problem z pilotem który przeczy prawom fizyki

Post autor: cbool » pt sty 13, 2012 00:06

Cześć.
Mam taki problem że pilot działa raz lepiej raz gorzej. Raz z 5m a raz dopiero przy samym samochodzie a najtrudniej to zawsze było mu z tyłu złapać. Po rozebraniu i wymienieniu baterii nadal działał słabo, jednak przypadkowo gdy na wciśniętym guziku dotknąłem palcem płytki w zaznaczonym miejscu pilot zaczął działać. Wielokrotnie to testowałem, gdy trzymam palcem to łapie z 20m bez problemu nawet z tyłu samochodu ;o ;o. Co to może być? Jak to rozwiązać?
Dodam że na 100% jest to nadajnik a nie odbiornik gdyż pilot zawsze działał tak samo czyli max 5m z przodu i 1m z tyłu. Gdy na rozebranym pilocie trzymam płytkę za boki i wciśnięty guzik i stoję 20m od samochodu z tyłu to nic a gdy tylko dotknę palcem w zaznaczonym miejscu to od razu samochód się otwiera. Proszę o pomoc, chciałbym żeby tak działał po złożeniu i bez dotykania palcem.

Obrazek

Obrazek



Awatar użytkownika
OMEGA
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: czw lip 15, 2010 12:58
Lokalizacja: Małopolska :)

Re: problem z pilotem który przeczy prawom fizyki

Post autor: OMEGA » pt sty 13, 2012 02:28

cbool pisze:Cześć.
Mam taki problem że pilot działa raz lepiej raz gorzej. Raz z 5m a raz dopiero przy samym samochodzie a najtrudniej to zawsze było mu z tyłu złapać. Po rozebraniu i wymienieniu baterii nadal działał słabo, jednak przypadkowo gdy na wciśniętym guziku dotknąłem palcem płytki w zaznaczonym miejscu pilot zaczął działać. Wielokrotnie to testowałem, gdy trzymam palcem to łapie z 20m bez problemu nawet z tyłu samochodu ;o ;o. Co to może być? Jak to rozwiązać?
Dodam że na 100% jest to nadajnik a nie odbiornik gdyż pilot zawsze działał tak samo czyli max 5m z przodu i 1m z tyłu. Gdy na rozebranym pilocie trzymam płytkę za boki i wciśnięty guzik i stoję 20m od samochodu z tyłu to nic a gdy tylko dotknę palcem w zaznaczonym miejscu to od razu samochód się otwiera. Proszę o pomoc, chciałbym żeby tak działał po złożeniu i bez dotykania palcem.

Obrazek

Obrazek
Zapewne to przez zimne luty, trzeba po prosty prze lutować elementy na pilocie, plus możliwy do wymiany przycisk.
Jak sam nie umiesz/nie masz czy to każdy elektronik to zrobi za parę zł.



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

problem z pilotem który przeczy prawom fizyki

Post autor: agrala » pt sty 13, 2012 09:38

Wydaje mi sie ze to nie sa zimne luty tylko cos z trymerem zaznaczonym na rysynku - uszkodzony lub przestawiony.
Zrob taki test - jedna osoba dotyka tego miesjca na pilocie a Ty naciskasz guzik, nie dotykaj wtedy tej drugiej osoby. Wtedy zsieg nie powinien sie zwiekszyc.



Awatar użytkownika
Pablo Corrado
Forum Master
Forum Master
Posty: 1110
Rejestracja: sob lut 26, 2005 21:08
Lokalizacja: Chrzanów

problem z pilotem który przeczy prawom fizyki

Post autor: Pablo Corrado » pt sty 13, 2012 12:06

Bardzo prawdopodobne uszkodzenie trymera, bo jest on w miejscu w którym dotykasz. Być może też przy nim jest zimny lut.
Chyba, że jest on niedostrojony od początku? Pilot zawsze tak działal, czy na początku łapal "z daleka" ?


Scirocco II 1,6 / Scirocco II 1,8 / Corrado G60 / Corrado 2,0 16V / Golf IV 2,0 / Golf IV GTI / Passat B5FL 1,8T / Golf V 1,4 i 1,6
Sprzedam:
-Uszczelkę głowicy 1,8 T 20V (AGU i innych) GOETZE.
-NOWĄ przepustnicę do 1,4 TSI i innych 03C 133 062S.

Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

problem z pilotem który przeczy prawom fizyki

Post autor: Johnatan » pt sty 13, 2012 14:38

zabierz lutownice i przetop luty. jak nic nie pomoże to wymień tą część co koledzy piszą.

Tu ciekawostka łapie ci z 20m a przyłóż pilot do głowy to ściągnie ci z 25m. Nie wyciągaj ręki do góry bo ci to nic nie da do skroni sobie przyłóż i ściągnie ci, w zaleznosci od zasięgu pilota, jak znajdziesz granice i już nie sciąga zrób 4 kroki w tył i przyłóż do głowy :) :bajer:


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

problem z pilotem który przeczy prawom fizyki

Post autor: guziolek » sob sty 14, 2012 00:37

Johnatan, najlepiej niech przyłoży do krtani i otworzy paszczę :jezor: Wiem że głupio brzmi, ale struny głosowe robią za antenę kierunkową.



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

problem z pilotem który przeczy prawom fizyki

Post autor: Johnatan » sob sty 14, 2012 00:49

guziolek pisze:Johnatan, najlepiej niech przyłoży do krtani i otworzy paszczę :jezor: Wiem że głupio brzmi, ale struny głosowe robią za antenę kierunkową.
Ja tam nie wiem:D ja tam używam mózgu jako wzmacniacza hehe :D


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości