Gaźnik Pierburg 2e

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
serafin74
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pt lis 28, 2008 19:14
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Gaźnik Pierburg 2e

Post autor: serafin74 » śr sty 11, 2012 21:57

Witam wszystkich posiadaczy Golf II.Mam takie pytanko.Posiadam w aucie gaźnik Pierburg 2E benzyna 1.6 RF i mam z nim problemy,a dostałem gaźnik Pierburg 2EE i jest całkiem inny,bo chyba sterowany komputerem.Moje pytanie jest takie.Czy można w jakiś sposób założyć gażnik 2EE zamiast 2E i jeśli tak to co bym musiał przerobić.Jeśli to możliwe to bardzo proszę o jakieś schematy i porady i co by było mi potrzebne.Nie jestem doświadczony jeszcze a zależy mi bardzo na moim aucie i nie chciałbym go złomować bo do auta mam serce.Problemy z gaźnikiem mam już od bardzo dłuższego czasu i już naprawdę nie wiem co go boli i pomagało mi dużo osób z tego forum i jak narazie nikt nie znalazł przyczyny co go boli.Wiem że można kupić nowy gaźnik lub używany ale nie chciałbym wtapiać w to dużo kasy,bo może to jakaś błachostka,ale jak do tej pory nikt nie zna przyczyny.Bardzo proszę o jakieś rady. Z góry bardzo dziękuję


Pozdrawiam wszystkich posiadaczy VW

jeryk10
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2745
Rejestracja: śr maja 27, 2009 22:31
Lokalizacja: pomorskie

Gaźnik Pierburg 2e

Post autor: jeryk10 » czw sty 12, 2012 10:22

jeżeli Twoje auto ma jeszcze serce to załóż mu jednopukt z 1,8 RP i na pewno na tym lepiej wyjdziesz gaźniki odłóż do wiadra i zawieź na złom


Swap instalacji z grupy VAG .

Posiadam schematy elektryczne 1.8 T AUM,AUQ,AGU,APP,BAM,AWT
1.9 TDI ASV,AHF,ALH,AWX,ATD
Posiadam przerobione instalacje od 1,8T AGU,AUM do MK2,MK3
Posiadam na sprzedaż kompletna instalacje do R32

egus123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob gru 27, 2008 18:20
Lokalizacja: wojcieszów

Gaźnik Pierburg 2ee

Post autor: egus123 » czw sty 12, 2012 11:48

witam mam problem z golfem mk2 podjechałem pod dom i na drugi dzien rano nie odpalił, jest to 1.6 90 rok prosze o pomoc


egus 123

MisiekD
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: śr sty 20, 2010 23:29
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka

Gaźnik Pierburg 2e

Post autor: MisiekD » pt sty 13, 2012 02:41

[quote="jeryk10"] załóż mu jednopukt z 1,8 RP [/quote

Kolego powiedz czy ten sikniczek nadaje się na swap do MK2 z 1.6PN czy trzeba przerabiać instalacle i zmienić pompe paliwową na bardziej wydajną??????????



Awatar użytkownika
serafin74
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pt lis 28, 2008 19:14
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Gaźnik Pierburg 2e

Post autor: serafin74 » sob sty 14, 2012 13:13

jeryk10 pisze:jeżeli Twoje auto ma jeszcze serce to załóż mu jednopukt z 1,8 RP i na pewno na tym lepiej wyjdziesz gaźniki odłóż do wiadra i zawieź na złom
No moje auto ma jeszcze serce a jak nie ono to ja mam do niego serce:)Czy jesli bym sie zdecydował na założenie tak jak pisałeś jednopunktu z 1.8 RP to duzo bym musiał rzeczy przerabiać czy poprostu pasuje jednopunkt bez przerobek.Nie bardzo sie na tym znam wiec moze jakis opis przeróbek.Pozdrawiam


Pozdrawiam wszystkich posiadaczy VW

Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

Gaźnik Pierburg 2e

Post autor: marcinek84 » sob sty 14, 2012 15:39

Z tego co pamiętam to potrzebujesz: wtrysk, podstawa wtrysku, kolektor chyba zostaje, komputer z wiązką, pompa paliwa w zbiornik i 2 zaraz za zbiornikiem, przewody paliwowe mogą zostać chyba bo ta sama średnica jest.


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

alussama
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz sty 08, 2012 11:18

Re: Gaźnik Pierburg 2ee

Post autor: alussama » ndz sty 15, 2012 00:22

egus123 pisze:witam mam problem z golfem mk2 podjechałem pod dom i na drugi dzien rano nie odpalił, jest to 1.6 90 rok prosze o pomoc
jest iskra? paliwo dochodzi do gaźnika? spróbuj odkręcić filtr powietrza i wlej paliwo prosto na dysze, jak odpali to przeczyść cały gaźnik, może masz zaworek iglicowy zapchany albo pływak się zaciął i może coś z sondą lambda



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Gaźnik Pierburg 2e

Post autor: Paweł Marek » ndz sty 15, 2012 00:47

egus123, jeden temat = jeden problem, dopisywać się do tematów możesz jeśli masz problem identyczny, a twój jest całkiem inny. Więc czytasz regulamin, używasz wyszukiwarki, i dopiero jak nic nie znajdziesz zakładasz nowy własny temat


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości