sonda lammbda w golfie IV

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

wodaa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: wt lut 07, 2006 23:16
Lokalizacja: włocławek

sonda lammbda w golfie IV

Post autor: wodaa » ndz lip 02, 2006 19:46

Jechałem samochodem i zapaliła mi sie kontrolka która wskazuje że moze być uszkodzona sonda lambda. Kiedys juz ją wymieniałem. Wie ktos czy mozna jeżdzić z uszkodzoną sondą ( spalanie jest takie same jak przed uszkodzeniem) . A moze jest to spowodowane złym paliwem które tankowałem przed dłuższą trasą.



Awatar użytkownika
Atomic10
Forum Master
Forum Master
Posty: 1639
Rejestracja: wt sie 02, 2005 20:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Atomic10 » ndz lip 02, 2006 21:54

Jazda z uszkodzona sonda lambda nie wpływa dobrze na silnik. Podawane sa błedne komunikaty i impulsy do kompa który steruej silnikiem. Objawami jest duze spalanie nierówna praca silnika brak mozy, wysokie obroty na biegu jałowym lub ich brak. Jesli u Ciebie nie wystepuja te objawy to probelm moze leze gdzie indziej. Złe paliwo ma wpływa na zywotnosc tego elementu.

Pozdrawiam


[url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=fc27abf292da2d6e][img]http://images27.fotosik.pl/126/fc27abf292da2d6em.jpg[/img][/url]

wodaa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: wt lut 07, 2006 23:16
Lokalizacja: włocławek

Post autor: wodaa » ndz lip 02, 2006 22:36

Gdzie indziej tzn.? Pali sie kontrolka ta od sondy więc chyba to ona.

[ Dodano: Nie Lip 02, 2006 22:39 ]
A tak w ogóle podobno golfy IV z silnikiem 1.4 maja dwie sondy. Jedną przed a drugą za katalizatorem więc to może ta druga która nie była wymieniana. Moze ktos ma oryginalne numery takiej sondy , bo w salonie to trzeba ich prosic na kolanach żeby dali :hmm:



Awatar użytkownika
kwitecki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: ndz cze 12, 2005 18:01
Lokalizacja: Kobyłka
Kontakt:

Post autor: kwitecki » ndz lip 02, 2006 22:40

wodaa pewnie mowisz o kontrolce CHECK ENGINE, jesli tak to nie oznacza ona tylko uszkodzonej sondy ale takze inne usterki (bledy). Najlatwiej bedzie to zdiagnozowac podpinajac autko pod komputer.

Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Atomic10
Forum Master
Forum Master
Posty: 1639
Rejestracja: wt sie 02, 2005 20:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Atomic10 » pn lip 03, 2006 00:05

Podpiac autko po VAG i wszystko bedzie lub nie jasne :-)


[url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=fc27abf292da2d6e][img]http://images27.fotosik.pl/126/fc27abf292da2d6em.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Kris99
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: śr wrz 28, 2005 14:17
Lokalizacja: Sanok

Post autor: Kris99 » pn lip 03, 2006 11:55

wodaa pisze:Gdzie indziej tzn.? Pali sie kontrolka ta od sondy więc chyba to ona.

[ Dodano: Nie Lip 02, 2006 22:39 ]
A tak w ogóle podobno golfy IV z silnikiem 1.4 maja dwie sondy. Jedną przed a drugą za katalizatorem więc to może ta druga która nie była wymieniana. Moze ktos ma oryginalne numery takiej sondy , bo w salonie to trzeba ich prosic na kolanach żeby dali :hmm:
Hej
Ja miałem problem z CHECK - itd poczytaj sobie

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=31099

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=530596#530596


A po drugie to CHECK nie jest tylko iw yłacznie od SONDY Lambda. To jest kontrolka spalin i sygnalizuje niesprawnosci układu wydechowego. a tu moze byc 100mln róznych niesprawnosci.
Najpewniej do idź do serwisu i podłącz sie do kompa i zobaczysz jakie błedy wyskocza. Z błedów mechanik powinien Ci powiedziec czy to napewno sonda czy nie.

Jakie masz objawy prócz kontrolki CHECK?. Ja na poczatku nie miałem żadnych objawów tylko po 180 km średnio zapalał mi sie CHECk a w serwisie wyskakiwał bład "1 rzad cylindrów 1-sonda" - bład sporadyczny.

Potem po 1/2 roku CHECk wypadał mi juz co 20-30 km i pojechałme wymienic Lambde i jest ok.

Jezeli nie masz problemów z moca silnika to spróbuj wykasowac sobie CHECKa i pojeździc troche. Zobaczysz czy ponownie sie zapali.

Jak samemu skasowac CHECK.
- przekrec kluczk w stacyjce o 1 raz
-zapal światła krótkie
- odłącz od akumulatora kleme "ujemna"
- poczekaj 5 min
- załóż kleme
- wyłącż wyłanik świateł
- zapal silnik (juz nie powinno był CHECKA"

Mi sie udało kasowac ale i tak w końcu sonda padła całkowicie "tyle ze I-sza"

Wykasowanie błedu w ASo to koszt rzedu 50 zł +-. Ale zdiagnozuja Ci usterke .
Jak cos zrobisz daj znac na priva



P.S. Podaje oficjalne numery Sondy Lambda do mk IV 1.4 16V 2001r. silnik AXP

Sonda przed katalizatorem : 06A 906 262 AF
Sonda za katalizatorem : 06A 906 262 AH

Produkowane przez firmę Bosch dla "WV Audi"


Mój Golf IV 1.4 16V - 2001r

Awatar użytkownika
Artur
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: pt wrz 17, 2004 19:23
Lokalizacja: poznań
Kontakt:

Post autor: Artur » pn lip 03, 2006 13:26

a powiedzcie czy sonda lambda od golfa 4 silnik 1,6 będzie pasowała do golfa 3 silnik 1,8 abs ???

z góry dzięki
pozdrowionka


Arczi

Awatar użytkownika
Kris99
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: śr wrz 28, 2005 14:17
Lokalizacja: Sanok

Post autor: Kris99 » wt lip 04, 2006 09:58

Artur pisze:a powiedzcie czy sonda lambda od golfa 4 silnik 1,6 będzie pasowała do golfa 3 silnik 1,8 abs ???

z góry dzięki
pozdrowionka
Trudno powiedziec poniewaz sondy dobiera sie do konkretnego silnika (modelu) sprawdx sobie numery sondy swojej i poszukaj zamiennika. Aha i jeszcze wazne ile masz sond w IV-ce śa 2. I zarówno sonda przed katalizatorem jak i za sa różne wiec o której mówimy.
Najlepiej idź do dobrego sklepu moto i sprawdz jaka sonda podhcodzi do Twojego modelu auta.
Albo jeszcze inna metoda, zadzwoń do serwisu WV podaj numer VIN auta na podtsawie którego mogą podac Ci numery oryginalnej czesci do twojego modelu auta a potem posuzka zamiennika. Czasem w serwisie nie chca podac numeru częsci ale mi sie udało - dzowniłem do 2 serwisów i mam numery (zadzwoniłem dla potwierdzenia zgodności) przed zamówieniem sondy.


Mój Golf IV 1.4 16V - 2001r

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 258 gości