Hałasuje klima manualna

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

pyra666
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: pn sie 16, 2010 00:16
Lokalizacja: Poznań

Hałasuje klima manualna

Post autor: pyra666 » sob sty 07, 2012 12:33

Witam
Ostatnio jako że było ciepło i mokro, postanowiłem uruchomić klimę, zęby ładnie szyby odparować.
I pojawiły się nowe dźwięki, podczas stania na światłach, na wolnych obrotach z włączona klimą słychać hałas.
Nie umiem określić dokładnie jaki, ale mniej więcej jak by się poluzowała jakaś obudowa i mocno drżała i pukała.
Macie jakiś pomysł co to może być?? możliwe że to pasek stracił już swoje lata świetności i trzeba go wymienić??
Klima miała wymienny czynnik chłodzący i smarujący przez zeszłym sezonem letnim.

Pozdram



Awatar użytkownika
Lukas_1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: wt cze 05, 2007 18:36
Lokalizacja: opolskie

Hałasuje klima manualna

Post autor: Lukas_1 » sob sty 07, 2012 14:18

U mnie takie objawy dawały zużyte łożyska w kompresorze, najbardziej wywalone okazało się nie to bliżej koła pasowego ale to w obudowie kompresora i właśnie na wolnych obrotach tłukło, za naprawę dałem dwa lata temu około 300 zł. "Naprawiacz" stwierdził, że w golfie montowane były dwa rodzaje kompresorów, z niebieska i z zieloną naklejką, ja mam z zieloną i rzekomo te są bardziej awaryjne. Pozdrawiam.



pyra666
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: pn sie 16, 2010 00:16
Lokalizacja: Poznań

Hałasuje klima manualna

Post autor: pyra666 » sob sty 07, 2012 14:31

A gdzie to naprawiałeś?? i czy do tego trzeba wywalić cały gaz z układu?? czy ten hałas znikał jak dodałeś gazu??



sundecade_vw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: pn lut 01, 2010 20:17
Lokalizacja: slask

Hałasuje klima manualna

Post autor: sundecade_vw » sob sty 07, 2012 15:12

Bardzo mozliwe, że to łozysko czołowe. "stara' usterka w więkoszści typów kompresorów :)
Najlepiej jest wyciągnać kompresor z auta zeby wymienic to łozysko i ewentualnie sprawdzic cała sprężarke.



pyra666
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: pn sie 16, 2010 00:16
Lokalizacja: Poznań

Hałasuje klima manualna

Post autor: pyra666 » sob sty 07, 2012 15:25

sprawdzałem właśnie i mam kompresor z niebieską naklejką. Wiem że najłatwiej wyciągnąć cały kompresor, ale wtedy trzeba spuszczać czynnik, co mi sie srednio podoba, ale w golfie tam jest mało miejsca wiec pewnie nie bedzie innego wyboru.

Dzieki za Info :)

Pozdro



Awatar użytkownika
Lukas_1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: wt cze 05, 2007 18:36
Lokalizacja: opolskie

Hałasuje klima manualna

Post autor: Lukas_1 » sob sty 07, 2012 15:30

Naprawiałem to w Sośnicowicach, niedaleko Gliwic, tzn. naprawiali mi, wypompowali gaz z układu i po naprawie z powrotem załadowali ( za gaz nic nie dopłacałem). U mnie hałasowało tylko na wolnych obrotach- tłukło, jakby coś waliło w obudowę silnika, tak mi się wtedy wydawało, przy wyższych obrotach był spokój. Z tego co pamiętam sama naprawa nie była droga, tylko te łożyska dość kosztowne.



pyra666
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: pn sie 16, 2010 00:16
Lokalizacja: Poznań

Hałasuje klima manualna

Post autor: pyra666 » sob sty 07, 2012 15:47

No ja właśnie mam dokładnie takie same objawy. teraz sobie to odpuszczę, ale przed sezonem trzeba będzie to zrobić , Pozdro



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 42 gości