KLIMA załancza sie i wyłancza golf III 1,4

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Irkuck
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pt wrz 16, 2005 18:48
Lokalizacja: Katowice

KLIMA załancza sie i wyłancza golf III 1,4

Post autor: Irkuck » ndz lip 02, 2006 07:32

Witam
Pojechałem dobić klime i po włączeniu klimatyzacji sprężarka co 12 sek chodzi i 17sek sie wyłancza i tak w kółko(miezyłem czas stoperem) w jeździe w mieście jest to dośc uciażliwe ze względu na szarpanie samachodem klime mam szczelną tak mi powiedział fachowiec czy to normalne ?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz lip 02, 2006 10:22

Napewno sknocone. Klima ma rożne czujniki. Ciśnienia, temperatury czynnika. Co to znaczy dobić klimę. To potoczne określenie które nie oznacza prawidłego serwisu klimy. Czynnik ma być odessany, jego ilość sprawdzona, potem wpompowany z poworotem. Jedź do lepszych fachowców.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Irkuck
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pt wrz 16, 2005 18:48
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Irkuck » ndz lip 02, 2006 14:04

Dodam tylko ze na biegu jałowym sprężarka chodzi a co do serwisu to było dokładnie jak napisałeś podłączył dwa przewody wyssał cały czynnik trwało to ok 20 min potem sprawdzanie ciśnienia i nabijanie oleju i czynnika chłodzącego powiedział ze wszystko jest w porzatku
Czy to normalne w tych typach? jest to moje pierwsze atko z klima



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz lip 02, 2006 14:19

Nienormalne. Jeśli masz manualną klimę musi być coś nie tak. Ponieważ stało się to po napełnianiu to wróc do gościa i niech radzi.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Irkuck
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pt wrz 16, 2005 18:48
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Irkuck » ndz lip 02, 2006 15:07

Tak mam manualna klime... Jak radzisz tak zrobię pojadę jutro do serwisu i niech sie bawią w sumie to oni są specami od tego a nie ja, spieprzyli to musza naprawić swój błąd dodam tylko ze po rozmowie telefonicznej z serwisantem mówił ze to normalne i już nie wiem, co mam o tym myśleć?:(



Awatar użytkownika
tomekra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 477
Rejestracja: ndz lip 31, 2005 16:25
Lokalizacja: SKIERNIEWICE
Kontakt:

Post autor: tomekra » ndz lip 02, 2006 20:21

wg mnie jest to całkien normalne , mi stało się dokładnie tak samo po dobiciu czynnika i mechanik stwierdził że teraz dopiero sprężarka pracuje prawidłowo bo schłodzi parownik do jakiejś temp. i sie rozłącza, a gdyby chodziła non stop i miała odpowiednią ilość czynnika to by zamroziło się wszystko,

a to ze przeszkadza ci to w jeździe to chyba normalne to jednak jest mały silnik


[url=http://www.vag-skierniewice.pl][img]http://images35.fotosik.pl/133/c7ee01e51af0ab20med.jpg[/img][/url]

Irkuck
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pt wrz 16, 2005 18:48
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Irkuck » ndz lip 02, 2006 22:05

Mój problem to włączanie sie i wyłączanie klimy jest to troszkę denerwujące podczas jazdy, ale nie przeszkadza mi to tak bardzo czy ktoś na tym forum może odpowiedzieć mi czy takie zachowanie klimatyzacji jest normalne, bo na razie pisze jeden z drugim ze to jest źle a zaś drugi ze dobrze i bądź tu mądry vw golf sami fachowcy a nie potrafią sie określić. Jak nie posiadasz wiedzy na ten temat to proszę nie pisać tu bzdur

P.s. a co do mocy mam 2-jke dzieci żonę mam w d...e moc kolego liczy sie komfort a nie konie, co nie, którym one życie zabierają tak sie nimi fascynują wiec nie pisz mi ze jest to słaby silniki i inne pierdoło tylko skup się na w/w temacie



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz lip 02, 2006 22:10

Irkuck pisze:to proszę nie pisać tu bzdur

P.s. a co do mocy mam 2-jke dzieci żonę mam w d...e
hamuj sie trochę


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
tomekra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 477
Rejestracja: ndz lip 31, 2005 16:25
Lokalizacja: SKIERNIEWICE
Kontakt:

Post autor: tomekra » ndz lip 02, 2006 22:45

to zamiast pisać skocz do serwisu zapłać i napewno ci zrobią, a tak wogóle fajnie zaczynasz swój pobyt na forum


[url=http://www.vag-skierniewice.pl][img]http://images35.fotosik.pl/133/c7ee01e51af0ab20med.jpg[/img][/url]

Irkuck
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pt wrz 16, 2005 18:48
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Irkuck » pn lip 03, 2006 00:29

tomekra pisze:to zamiast pisać skocz do serwisu zapłać i napewno ci zrobią, a tak wogóle fajnie zaczynasz swój pobyt na forum
juz raz zapłaciłem i mage to zrobic jeszcze raz pytam jeszce raz czy to jest normalne zachowanie klimy?

P.s., dlaczego piszeszesz " fajnie zaczynasz swój pobyt na forum " a co to ma wspólnego z poprawna odpowiedzią?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 611 gości