Gaśnie podczas jazdy

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

juniorow
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz sie 14, 2011 13:00

Gaśnie podczas jazdy

Post autor: juniorow » wt sty 03, 2012 19:32

Witam.

Problem ten był już poruszany na tym forum wiele razy, jednak jego rozwiązania nikt niestety nie podał.
W moim przypadku historia zaczęła się w lipcu, kiedy kupiłem mojego golfa.
Poprzedni właściciel zgłaszał mi, że występują problemy z nagłym gaśnięciem ale po paru minutach odpala.
Faktycznie, mnie również zaczęło się to przydarzać dosyć często. Po wnikliwej analizie forów o golfach,
zdecydowałem się na wymianę czujnika Halla, jako najczęstszą przyczynę występowania tego problemu.
Po wymianie przez ok 4 miesiące był spokój. Auto nie gasło aż do listopada.
Zdarza się to teraz rzadziej, niż przedtem ale jednak.
Czy ktoś ma jakieś pomysły, co jeszcze może być przyczyną takiej usterki?
Problem występuje zarówno na benzynie jak i na gazie.

Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Gaśnie podczas jazdy

Post autor: skaktus » wt sty 03, 2012 19:56

Sonda lambda cała ? Obroty na luzie stałe czy falują ?



juniorow
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz sie 14, 2011 13:00

Gaśnie podczas jazdy

Post autor: juniorow » wt sty 03, 2012 20:05

Lambda OK. Obroty stabilne, nic się złego nie dzieje. Przyśpiesza dynamicznie i płynnie. Wszystko wydaje się być w porządku,
ale mimo wszystko raz na jakiś czas bez powodu gaśnie.

Czy oprócz czujnika Halla, wpływ na taką usterkę może mieć też czujnik położenia wału?

Będę wdzięczny za podpowiedzi.



jacek100
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 442
Rejestracja: sob sty 15, 2011 21:49

Gaśnie podczas jazdy

Post autor: jacek100 » czw sty 05, 2012 19:01

jak jezdzisz i nagle zgasnie to raczej cewka..potem krecisz krecisz odpalisz i nadal jezdzisz jakis czas,i znuw gasnie.cewka min 180zl beru polecam tanie zamienniki spala sie!napewno cewka.oprucz tego kostka stacyjki moze odcinac zaplon lub immibilajzer.natomiast aparat poszarpuje na 4 biegu jak strzeki to juz nigdy nieodpalisz pozdro napisz jak naprawisz



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Gaśnie podczas jazdy

Post autor: Paweł Marek » pt sty 06, 2012 11:00

juniorow, typ silnika oraz instalacji gazowej. Nie wiadomo czy masz czujnik obrotów wału. Dobra cewka w sklepie kosztuje stówkę i niema sensu więcej kasy wykładać - może być winna, ale tu jest jesscze dużo rzeczy podejrzanych. Awaria sporadyczna jest trudna do usunięcia. Czujnik halla: jeśli kupiłes taniochę to może juz padac, na dobry czujnik akurat warto wydać dużą kase. Ale to też moze być stacyjka, kable , jakiś przekaxnik, praktycznie wszystko.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Gaśnie podczas jazdy

Post autor: agrala » pt sty 06, 2012 11:08

Masz LPG?
Kup diode LED i rezystor 1kOhm - wystarczy do zdiagnozowania usterki.
Nie kupuj cewki i innych elementow.
Napisz jaki masz silnik (kod literowy) to napisze ci gdzie ta diode podpiac jak nie pali i bedziesz wiedzial gdzie jest przyczyna.



stasiu32311
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt sty 06, 2012 14:56

Gaśnie podczas jazdy

Post autor: stasiu32311 » pt sty 06, 2012 15:18

ja mam ten sam problem .Gasnie podczas jazdy .Silnik 1,6 pelny wtrysk.



juniorow
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz sie 14, 2011 13:00

Re: Gaśnie podczas jazdy

Post autor: juniorow » pt sty 06, 2012 20:40

Paweł Marek pisze:juniorow, typ silnika oraz instalacji gazowej. Nie wiadomo czy masz czujnik obrotów wału. Dobra cewka w sklepie kosztuje stówkę i niema sensu więcej kasy wykładać - może być winna, ale tu jest jesscze dużo rzeczy podejrzanych. Awaria sporadyczna jest trudna do usunięcia. Czujnik halla: jeśli kupiłes taniochę to może juz padac, na dobry czujnik akurat warto wydać dużą kase. Ale to też moze być stacyjka, kable , jakiś przekaxnik, praktycznie wszystko.
Typ silnika jaki wywnioskowałem z papierów to AKS. Instalacja gazowa STAG 4 z wtryskami OMVL (niedawno założonymi).
Za czujnik zapłaciłem jakieś 80 zł. Nie wiem czy to taniocha czy nie. Jeżdżę na nim ok 4 miesięcy.

Mam jeszcze jeden podejrzany problem. Mam wrażenie, że auto lekko poszarpuje, jednak są to minimalne ruchy i to na biegu 4 i 5.
Dodatkowy objaw to takie dziwne trzeszczenie przy przyśpieszaniu. Trudno ten dźwięk zidentywikować, ponieważ nie spotkałem się z nim wcześniej. Przypomina mi to dźwięk iskrzących przewodów elektrycznych.
Być może ma to jakiś związek z problemem gaśnięcia, jednak najbardziej chciałbym uniknąć wymiany połowy silnika w celu eliminacji przyczym.

Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Gaśnie podczas jazdy

Post autor: Paweł Marek » sob sty 07, 2012 00:02

Bardzo mozliwe że gdzieś skacze iskra, ale żebyś to słyszał w wewnątrz ta to raczej niemożliwe. Niemniej jeśli tego jeszcze nie zrobiłes to wymień świece kable zapłonowe i kopłkę


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

juniorow
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz sie 14, 2011 13:00

Re: Gaśnie podczas jazdy

Post autor: juniorow » sob sty 07, 2012 09:41

Myślę, że te odgłosy to tzw. objawy towarzyszące, ale nie mające bezpośredniego związku z gaśnięciem silnika.
Wydaje mi się, że skoro po wymianie Halla auto jeździło bezproblemowo 4 miesiące a teraz znowu problem powrócił,
to jest jakaś przyczyna, która ten czujnik uszkadza.



jacek100
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 442
Rejestracja: sob sty 15, 2011 21:49

Gaśnie podczas jazdy

Post autor: jacek100 » sob sty 07, 2012 20:48

ja sie upieram ze cewka jesli jest oryginalna to tak moze miec, tanie zamienniki czesto juz jak padna to wcale nie odpalisz zrub podmianke cewki.



juniorow
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz sie 14, 2011 13:00

Re: Gaśnie podczas jazdy

Post autor: juniorow » sob sty 07, 2012 23:07

jacek100 pisze:ja sie upieram ze cewka jesli jest oryginalna to tak moze miec, tanie zamienniki czesto juz jak padna to wcale nie odpalisz zrub podmianke cewki.
No nie wiem czy to cewka, troche objawy zbyt gwałtowne.

W tej chwili do głowy przychodzi mi tylko ponownie uszkodzony Hall lub problemy z Immo.



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Gaśnie podczas jazdy

Post autor: agrala » ndz sty 08, 2012 13:33

Wez sobie sapzasowa swiece i jak ci zgasnie to podepniesz pod przewod i spardzisz czuy jes iskra.
Miernik pod wtyczke od wtrysku i bedzie wiadomo czy to immo czy cewka.



juniorow
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz sie 14, 2011 13:00

Gaśnie podczas jazdy

Post autor: juniorow » ndz sty 08, 2012 18:36

@agrala
Może i masz rację, tylko wyobraź sobie, że dzieje się to zawsze jak jadę do pracy albo z niej wracam i to w centrum miasta.
W związku z tym takie rzeczy nie wchodzą w grę.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości