M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TD.Turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy

Moderatorzy: Michał_1977, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

arwam

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: arwam » czw gru 29, 2011 23:07

needved, zmień dźwignie dozownika i zobaczymy co wtedy powiesz :food:

i załóż normalną skrzynię to wtedy będziesz wiedział o czym mowa bo teraz to silnik robi tylko obrotami a ni momentem jak powinien



Awatar użytkownika
needved
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 831
Rejestracja: ndz gru 11, 2011 23:15
Lokalizacja: Augustów

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: needved » pt gru 30, 2011 00:21

arwam pisze: zmień dźwignie dozownika i zobaczymy co wtedy powiesz
A dźwignię pewnie kiedyś zmienię nie mówię że nie. Wiem już dzięki wam że nada się z transita którą trzeba tylko trochę przerobić. Tylko te ceny pomp z transita zabójcze :crazy:
niedługo będę walczył z skrzynią od TDi i sprzęgłem które musze zmienić do skrzyni.
Arwam do koła zamachowego od TDI podejdzie tarcza z dociskiem od VR6 czy i koło zamachowe trzeba zmieniać???



arwam

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: arwam » pt gru 30, 2011 00:38

needved pisze:A dźwignię pewnie kiedyś zmienię nie mówię że nie. Wiem już dzięki wam że nada się z transita którą trzeba tylko trochę przerobić. Tylko te ceny pomp z transita zabójcze
no co ty? za 300złjużjest w czym wybierać tylko nie zimą a wiosną lub latem :hmm:

needved pisze:Arwam do koła zamachowego od TDI podejdzie tarcza z dociskiem od VR6

pasuje P&P ale jak nie masz większego turbo na VNT i pompy przynajmniej 11mm i wtrysków 216 lub większych to sięnie nakręcaj na niewiadomo co bo się zawiedziesz.

jak myślisz dlaczego mimo śmiesznie małego spalania w M-TDI wróciłem do TD i leję niemal drugie tyle co w tamtym silniku?

dlatego na codzień będzie TDI co prawda 2.5 ale myślę że w budzie coupe mniej bedzie spalać (raczej napewno) bo poza miastem to jużsetką taniej jest jeździć a tam też 2.5l w automacie sie gania. jedynie co tam mnie boli to spalanie w mieście za sprawą automatu . bo nie powiem automacikiem się przyjemniej jeździ. szkoda że nie da się automatem bez elektroniki sterować boteż bym sobie do coupe zamontował. nie korciło by wtedy tak ciskać, albo może jeszcze bardziej by korciło bo pięć garczków z gazem w podłodzew automacie to muzyka dla uszu :food:



Awatar użytkownika
JABcok20
Forum Master
Forum Master
Posty: 1838
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 03:32
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: JABcok20 » pt gru 30, 2011 01:37

dzwignia z transita i tak cienka, ja mam sporo graŧów i dojście do pomp z transitów iveco itp. gdzieś nawet wala się dzwignia z pompy 12mm. Tak czy inaczej jak czegoś brakuje itp, migomat w ruch i jazda , nie ma żadnego prolemu.


Golf mk1 AFN gtb3576klnrv 53mm,
Najmocniejszy AFN w Polsce i seryjny na świecie, najmocniejszy vp37 w Polsce
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=86&t=548005&p=6522426#p6522426

Awatar użytkownika
needved
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 831
Rejestracja: ndz gru 11, 2011 23:15
Lokalizacja: Augustów

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: needved » pt gru 30, 2011 11:05

JABcok20 pisze:pasuje P&P ale jak nie masz większego turbo na VNT
Dzięki wielkie za info. Mam VNT to GT1749V nie jest za duże ale przynajmniej szybko wstaje, narazie mi wystarsza. Bostu nie mam tylko do 1400obr/min. W AAZ te samo turbo tak samo sterowane wstawało później bo od około 1600obr/mni. W M-tdi turbem trzeba dobrze sterować, na dniach zrobię takie sterowanie jakie zaproponował ARWAM kilka stron wcześniej. Brzy delikatnym wciskaniu gazu turbo zupełnie nie potrzebnie stara się napompować 0,9bar moim zdaniem to zwiększa spalanie.
JABcok20 pisze:jak myślisz dlaczego mimo śmiesznie małego spalania w M-TDI wróciłem do TD i leję niemal drugie tyle co w tamtym silniku?
Pewnie dlatego że TD ma moc. Niższe ciśnienie wtrysku i inna budowa wtryskiwaczy sprawia że więcej paliwka wpada do cylindra. TD wystarczy podlać paliwem i potrafi wygenerować naprawdę sporo mocy.
JABcok20 pisze:dzwignia z transita i tak cienka, ja mam sporo graŧów i dojście do pomp z transitów iveco itp. gdzieś nawet wala się dzwignia z pompy 12mm. Tak czy inaczej jak czegoś brakuje itp, migomat w ruch i jazda , nie ma żadnego prolemu.
PS a ta pompa z transita to nada się z 2,5D czy musi buć z 2,5TD

Chetnie kupię dobrą dźwignię do M-tdi lub pompę z transita oczywiście cena w zdrowym rozsądku.



Awatar użytkownika
marcinas1983
VW Baron
VW Baron
Posty: 3413
Rejestracja: pn lip 24, 2006 19:56
Lokalizacja: Poznań/Mrowino
Kontakt:

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: marcinas1983 » pt gru 30, 2011 13:18

needved pisze:PS a ta pompa z transita to nada się z 2,5D czy musi buć z 2,5TD

Chetnie kupię dobrą dźwignię do M-tdi lub pompę z transita oczywiście cena w zdrowym rozsądku.

ja brałem części z 2.5D... możesz też kupić z 2.5TD... do kompletu proponuję założyć ośkę gazu z transita... ma dłuższe ramie niż VW, ale... ma też dwa oringi na ośce co zapobiega przepuszczaniu ropy jedyny minus tego rozwiązania jest taki, że trzeba dorobić sobie przedłużkę sześciokątną podobną do oryginału, ale z gwintem od samego początku.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=255554&p=3049586#p3049586

Obrazek

Awatar użytkownika
JABcok20
Forum Master
Forum Master
Posty: 1838
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 03:32
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: JABcok20 » pt gru 30, 2011 14:33

ja dzwignie spawałem z dówch tak aby była dłuższa, jeździ do dziś.


Golf mk1 AFN gtb3576klnrv 53mm,
Najmocniejszy AFN w Polsce i seryjny na świecie, najmocniejszy vp37 w Polsce
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=86&t=548005&p=6522426#p6522426

Awatar użytkownika
needved
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 831
Rejestracja: ndz gru 11, 2011 23:15
Lokalizacja: Augustów

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: needved » pt gru 30, 2011 18:26

Kupiłem dzisiaj pompę z 2,5D transita zdjęta z samochodu bo niby uszkodzona silnik ciężko na niej odpalał. Kupiłem raczej dla dźwigni i może innych części. Cena 100PLN więc tanio. Jak przyjdzie zobaczymy co w niej siedzi i o ile różni się dźwignia dozownika.
marcinas1983 pisze:jedyny minus tego rozwiązania jest taki, że trzeba dorobić sobie przedłużkę sześciokątną podobną do oryginału, ale z gwintem od samego początku.
Jak trzeba będzie to się dorobi wiem o co chodzi.
JABcok20 pisze:ja dzwignie spawałem z dówch tak aby była dłuższa, jeździ do dziś.
Możesz zdradzić tajemnicę od czego pochodziły te dwie dźwignie? Które rozumiem odpowiednio skróciłeś i zespawałeś



arwam

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: arwam » pt gru 30, 2011 20:01

needved pisze:PS a ta pompa z transita to nada się z 2,5D czy musi buć z 2,5TD
mi się jazda bardziej M-TDI podobała na pompie z transita niż na pompie z ALH. bo w Transitowskiej ( wpływ głównie fali) masz trochę mniejszy moment obrotowy ale nie spada tak szybko jak na pompie z ALH



Awatar użytkownika
JABcok20
Forum Master
Forum Master
Posty: 1838
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 03:32
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: JABcok20 » pt gru 30, 2011 22:54

needved pisze:Możesz zdradzić tajemnicę od czego pochodziły te dwie dźwignie? Które rozumiem odpowiednio skróciłeś i zespawałeś
hehe bierzesz co popadnie , jedna dziwgnie tniesz, a z drugiej wymierzasz sobie ile uciąć aby wstawić to do pierwszej i spawasz, uzyskujesz w ten sposób dzwignie jaką chcesz z długośćią np. 24,5mm, nie pamietam ile miała transitowska ale coś koło tego.
jak dajesz dłuższą dzwignie to musisz mniejszą sprężynke na govie zrobić tak aby miała jak pod sobą jak najmiej podkładek, bo lekkie dotknięcie gazu i samochód idzie jak burza. Robia nawet dzwignie na sztywno , kawałek drutu i ltujesz na odpowiednia długość z dwóch stron, Z pinem też jest roboty bo to jest ważna regulacja w m-tdi, niektórzy wolą pompę bez lda bo łatwiej wystroić,

ps. to nie żadna tajemnica;)


Golf mk1 AFN gtb3576klnrv 53mm,
Najmocniejszy AFN w Polsce i seryjny na świecie, najmocniejszy vp37 w Polsce
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=86&t=548005&p=6522426#p6522426

Awatar użytkownika
needved
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 831
Rejestracja: ndz gru 11, 2011 23:15
Lokalizacja: Augustów

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: needved » wt sty 03, 2012 17:59

Otrzymałem wczoraj przesyłkę z pompą od transita 2,5D i wieczorem rozebrałem ją. Okazało się, że był w niej tłoko-rozdzielacz 11mm, fala podobna jak w TDI bo ma gwałtowny najazd i łagodny spadek jest jedynie niższa niż w TDI i to dosyć sporo. Dźwignia dozownika a dokładniej jej oś zawiasu jest przesunięta w górę o jakieś 3mm w porównaniu do dźwigni z AAZ. Oś dźwigni gazu ma również większy zawias. Niedługo zabiorę się za budowę pompy do M-tdi :food: i zobaczymy jakie będą efekty ale powinno być miło :satan:

Jak rozebrać dzwignię dozownika nic nie uszkadzając? Wystarczy w jedną stronę przebić jej oś zawiasu?

Pompa z transita ma ciekawie rozwiązany bostpin bo jest sterowany ciśnieniem wewnętrznym pompy.
Oś regulatora odśrodkowego nie ma w sobie otworu. Więc myślę że trzeba ją przełożyć do M-tdi to powinno ułatwić regulację dynamicznego kąta wtrysku.

PS. Pompa z transita to na pewno obsługuje wtrysk pośredni? Czy może bezpośredni?



Awatar użytkownika
marcinas1983
VW Baron
VW Baron
Posty: 3413
Rejestracja: pn lip 24, 2006 19:56
Lokalizacja: Poznań/Mrowino
Kontakt:

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: marcinas1983 » wt sty 03, 2012 18:08

needved, transit to takie DI... czyli wtrysk bezpośredni.

Dźwigni dozownika nie przebijaj... ja zrobiłem tak, że odciąłem haczyk od dźwigni dozownika z golfa i przyspawałem do tej od transita, do tego jeszcze górę odciąłem i przyspawałem tą z golfa... ale zrób jak będzie łatwiej.
needved pisze:Okazało się, że był w niej tłoko-rozdzielacz 11mm
eee.... to z numeru pompy można wyczytać :) . Nurniki przykręć ze swojej pompy...

Daj znać jak już złożysz pompę i może jakiś filmik nagraj jak to będzie jeździć :helm: .


arwam, co myślisz o założeniu sprężyny tymingu od JP'ka?? Jest ona miększa niż ta od SB, ale ma grubsze podkładki... nie wiem co da mi miększa sprężyna... na pewno bardziej będzie przyspieszać dynamiczny kąt wtrysku tylko co z tym się wiąże??


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=255554&p=3049586#p3049586

Obrazek

arwam

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: arwam » wt sty 03, 2012 18:47

marcinas1983 pisze:arwam, co myślisz o założeniu sprężyny tymingu od JP'ka?? Jest ona miększa niż ta od SB, ale ma grubsze podkładki... nie wiem co da mi miększa sprężyna... na pewno bardziej będzie przyspieszać dynamiczny kąt wtrysku tylko co z tym się wiąże??
w połączeniu z zaworkiem od JR'a ma to sens nawet jeśli będziesz sie bawił ciśnieniem. chodzi o charakterystykę sprężynki w zaworku.



Awatar użytkownika
marcinas1983
VW Baron
VW Baron
Posty: 3413
Rejestracja: pn lip 24, 2006 19:56
Lokalizacja: Poznań/Mrowino
Kontakt:

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: marcinas1983 » wt sty 03, 2012 19:02

Ja mam zaworek ori od pompy SB... no cóż... przełożę na próbę sprężynę tymingu na tą od JP'ka i zobaczymy co z tego wyjdzie... obecnie mam seryjną od SB'ka, muszę trochę przyspieszyć statyczny bo nie odpala mi ładnie gdy zimny... tak jakby chwytał na dwa razy... później już chodzi bez problemu. Chyba, że problem leży w za małej dawce... obecnie wydatek resztkowy mam dość mocno wykręcony tak z 1cm i nadal to mało... bo auto po przegonieniu i wrzuceniu na luz spada poniżej obrotów biegu jałowego i po chwili wraca na 950 obr/min.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=255554&p=3049586#p3049586

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „TD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości