Ustawienie pływaka w zbiorniku paliwa

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
karoldg
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: ndz lip 26, 2009 17:35
Lokalizacja: Kuźnica Piaskowa

Ustawienie pływaka w zbiorniku paliwa

Post autor: karoldg » wt sty 03, 2012 02:21

Jakiś czas temu w zimę auto nie chciało palić sprawdziłem wszystko i doszedłem do wniosku że nie dochodzi mi paliwo do silnika. Myślałem że zamarzło paliwo w przewodach. Golfik stał całą noc w ogrzewanym garażu ale nie pomogło. Postanowiłem zobaczyć czy pompa paliwowa działa i czy daje ciśnienie. okazało się że jest ok. Więc poszedłem o krok dalej myśląc że zatkało się sitko w pompie. Odkręciłem pierścień z tworzywa sztucznego i wszystkie przewody. zobaczyłem śrubkę myśląc że to jest śruba mocowania pompy. jednak się pomyliłem . była to śruba regulacji pływaka. teraz mam problem bo nie wiem ile wachy mam w zbiorniku. kiedyś zalałem 25l i wskazówka pokazała że mam 3/8 zbiornika a na drugi dzień już było 1/4 . teraz nie wiem jak to wyregulować dokładnie a nigdzie nie ma słowa o tym. zastanawiałem się czy nie kupić używanego pływaka z pompą i wstawić ale nie miałbym też gwarancji że nie było też kombinowane przy używanym pływaku. Proszę o pomoc i z góry dziękuję za odpowiedzi



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Ustawienie pływaka w zbiorniku paliwa

Post autor: Johnatan » wt sty 03, 2012 14:36

Podepnę sie pod temat. Cordoba 1,6 aee. Wskazówka po zatankowaniu za 30zł w ogóle nie wzrasta z poziomu zerowego. Jade 20km i nic później na drugi dzień coś tam zaczyna sie dziać. Cordoba jest z 97r wiec myślę że ma ten nowszy licznik i wskaźnik musi chodzić bardzo czule i sprawnie. A tu nic.. 1,5roku temu wszystko było idealnie a teraz... nie jest. Czemu ?


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Ustawienie pływaka w zbiorniku paliwa

Post autor: Paweł Marek » wt sty 03, 2012 15:06

Johnatan, zapewne czujnik poziomu się wytarł i trzeba zmienić
karoldg, tak najprościej: wypompuj całe paliwo z paku np podłączając na krótko pompę, potem nalej okresloną ilość i ustawiaj czujnik


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 107 gości