brak mocy po strzeleniu paska rozrządu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

xitt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt gru 30, 2011 18:08

brak mocy po strzeleniu paska rozrządu

Post autor: xitt » pt gru 30, 2011 18:28

Witam. Posiadam Golfa IV silnik 1.6 16v AUS. Mianowicie, kiedyś podczas normalnej jazdy samochód po prostu zgasł, po oględzinach okazało się że w pasku od wałka rozrządu brakuje połowy zębów. Rozkręcenie silnika - poszły wszystkie zawory wylotowe. No to kupiłem 8 zaworów, nowy rozrząd i wszystko skręciłem. Samochód w ogóle nie miał buta, na benzynie jak i na gazie, jeździł jak maluch. Po rozebraniu znowu okazały się wadliwe dwa popychacze - wymieniłem. Samochód pracował lepiej, ale ostatnio coś go strzeliło i tak jakby włączył mu się tryb awaryjny - 1,250 obrotów, dodaje gazu - samochód gaśnie. Teraz włącza się tak dopiero po jakimś czasie, oczywiście powiem że jazdy nie ma żadnej.
Pomiar ciśnienia robiony dziś - 1,2,3 - 10,5 na 4 - 9,5
Vag-com nie łączy się z silnikiem, jedynie co to stary polski vag 2,5 i pokazuje jakiś błąd 17912 - obce powietrze w dolocie. Dolot jak i cały silnik był na pewno dobrze skręcony.

Co to może być? Bo ja już rozglądam się za kupnem nowego silnika..

//Dodam jeszcze że rozrząd ustawiony jest tak jak powinno być, wszystko ze znakami, tak jak był wcześniej i zgadza się z książką



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

brak mocy po strzeleniu paska rozrządu

Post autor: stonefree » pt gru 30, 2011 20:47

A może adaptacja przepustnicy?



xitt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt gru 30, 2011 18:08

Re: brak mocy po strzeleniu paska rozrządu

Post autor: xitt » pt gru 30, 2011 22:37

przez brak adaptacji nie miałby mocy i wariowałby po jakimś czasie jak chodzi? dodam że po tym jak zaczyna wariować zapalają się kontrolki epc i check. ale nie mogę sprawdzić jakie błędy bo wtedy się nawet nie da połączyć



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

brak mocy po strzeleniu paska rozrządu

Post autor: grg474 » sob gru 31, 2011 19:41

dobra - zacznijmy od lewego powietrza bo może być faktycznie - odkręcić kolektor ssący - obejrzyj czy wszystkie uszczelki są założone (wiem coś o tym bo podczas montażu jedna się podwinęła).
Teraz mulenie i te inne problemy - jesteś pewny że dobrze ustawiłeś rozrząd?


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

miromaj
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt gru 07, 2010 19:42

brak mocy po strzeleniu paska rozrządu

Post autor: miromaj » ndz sty 01, 2012 14:53

ja też stawiam na przepustnice miałem podobnie zapalał się check i epc adaptacja pomogła



xitt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt gru 30, 2011 18:08

brak mocy po strzeleniu paska rozrządu

Post autor: xitt » ndz sty 01, 2012 18:01

grg474, kolektor ssący jest na bank wszystko okej, bo sprawdzałem już dwa razy... Rozrząd ustawiony według znaków i wszystko jest dobrze, też już był parę razy zakładany, a jak o ząbek się przeskoczy to całkowicie nie ma jazdy, jak jakaś kosiarka...

no to panowie, przez tą przepustnice tak obstawiacie że coś jest nie tak? niby z nią wszystko ok, wyczyściłem przy okazji... no ale adaptacji nie zrobiłem, fakt..



miromaj
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt gru 07, 2010 19:42

brak mocy po strzeleniu paska rozrządu

Post autor: miromaj » pn sty 02, 2012 14:14

poczytaj sobie http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=139&t=375295" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
paxstor
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 15:26

brak mocy po strzeleniu paska rozrządu

Post autor: paxstor » wt sty 03, 2012 10:54

Nie wiem jak inni ale jak dla mnie to na 4 cylindrze ma za małe cisnienie, silnik pracuje równo?


Obrazek

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8869
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

brak mocy po strzeleniu paska rozrządu

Post autor: marcin7x5 » wt sty 03, 2012 13:53

Ja miałem tez taki problem z obrotami do 1200-1300 jak padł mi czujnik w kolektorze ssącym. Sprawdż go oraz czy wężykcisnieniowy idący z kolektora ssącego do zaworu cisnieniowego na listwie wtryskowej jest szczelny.



xitt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt gru 30, 2011 18:08

brak mocy po strzeleniu paska rozrządu

Post autor: xitt » pn sty 09, 2012 22:28

Panowie, zmagałem się z tym kilka dni ale problem został rozwiązany...
-wymieniłem popychacze - brak zmian, poza tym że cicho chodził...
-rozkręciłem dolot na części pierwsze - nic
-znalazłem luźną kostkę podłączenia czujnika przy samym dolocie, (ten czujnik spełnia parę funkcji - temperatura w dolocie, ciśnienie i coś jeszcze) sprawdzone, wyczyszczone, naprawione tak że jest jak nówka - po tym silnik zaczął normalnie chodzić, żadnych drgań, dławień, jakichś dziwnych trybów i takich innych

ciągle nie dawało mi spokoju to że silnik jest po prostu taki zamulony i ciągle świeci się EPC i CHECK!, dzisiaj siedziałem cały dzień i okazało że vw jakoś dziwnie zaprojektował osłonę od rozrządu/albo było już coś robione z silnikiem i ktoś wymienił osłonę na jakąś inną...
przestawiłem rozrząd do przodu, sprawdzenie czy brak kolizji - silnik zakręcił gorzej, zapaliło się EPC a za 2 sekundy CHECK!
przestawiłem rozrząd o dwa ząbki do tyłu, sprawdzenie czy brak kolizji - silnik odpalił jak kiedyś, praktycznie pół obrotu i już chodzi, żadnych błędów nie było ani EPC ani CHECK!, sprawdziłem VAGiem i 0 błędów... przejażdżka i okazało się że to było to ;) teraz chodzi tak jak przed strzałem paska ;)
dzięki wszystkim za pomoc



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

brak mocy po strzeleniu paska rozrządu

Post autor: grg474 » wt sty 10, 2012 01:06

grg474 pisze:Teraz mulenie i te inne problemy - jesteś pewny że dobrze ustawiłeś rozrząd?
a teraz ty
xitt pisze:przestawiłem rozrząd do przodu, sprawdzenie czy brak kolizji - silnik zakręcił gorzej, zapaliło się EPC a za 2 sekundy CHECK!
przestawiłem rozrząd o dwa ząbki do tyłu, sprawdzenie czy brak kolizji - silnik odpalił jak kiedyś, praktycznie pół obrotu i już chodzi, żadnych błędów nie było ani EPC ani CHECK!, sprawdziłem VAGiem i 0 błędów... przejażdżka i okazało się że to było to
czyli jednak miałem rację :bigok:


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

xitt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt gru 30, 2011 18:08

brak mocy po strzeleniu paska rozrządu

Post autor: xitt » wt sty 10, 2012 19:35

Okej, ale sprawdzałem rozrząd z książką, dwie śruby na górze, a na dole na punkcie "0" teraz jest ząbek przed punktem "0". To mnie strasznie zmyliło...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości