Podłączanie radia samochodowego Pioneer DEH-200MP pod wzmacn

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
Jaras
Mk3 Golf Fan
Mk3 Golf Fan
Posty: 131
Rejestracja: śr lut 23, 2011 19:22
Lokalizacja: Lipno

Podłączanie radia samochodowego Pioneer DEH-200MP pod wzmacn

Post autor: Jaras » pn wrz 19, 2011 19:57

Witam wszystkich użytkowników.
Zwracam się z prośbą o pomoc w podłączeniu wzmacniacza samochodowego PROTON D275 do radia Pioneer DEH-200MP.
Podaję link to wzmacniacza który kupiłem:
http://allegro.pl/proton-d275-klasyk-zo ... 01467.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Nie jest to jakaś "tandeta" tak jak VOICE KRAFT

Radio nie posiada wyjścia RCA które umożliwia podłączenie go do tego wzmacniacza poprzez kable "Cinch", posiada jedynie w kostce wyjście REMOTE do załączenia wzmacniacza.
Tak też podłączam:
GND - masa w aucie
12 V - Pod + aku
REMOTE - REMOTE w radiu

Wzmacniacz się załącza, świeci się kontrolka która odpowiada za sygnalizowanie włączenia... i tu zaczyna się problem, nie mogę doprowadzić do wzmacniacza sygnału audio. Po podłączeniu z wyjścia głośnikowego sygnału do wzmacniacza poprzez HI INPUT robi się zwarcie...
Na początku pomyślałem że może coś w kostce przy radiu jest nie tak... wyjąłem radio i podłączyłem wszystko od nowa... bez rezultatu...
Samo radio gra super... każdy głośnik jest podłączony wg instrukcji, lewy, prawy, przód, tył...
Ale co z tym wzmacniaczem może być nie tak ?
Zrobiłem jeszcze jedną próbę i podłączyłem przez cinch telefon do wzmacniacza i gra wyśmienicie, tylko pod radiem robi się zwarcie ...
proszę elektryków o jakieś sugestie ;(

Po wykręceniu wzmacniacza i podłączeniu go w domu pod zasilacz komputerowy (zmostkowane piny od zasilacza) wejście HI INPUT działa ;(



Awatar użytkownika
slaww
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: sob gru 04, 2010 12:18
Lokalizacja: GdyniaCity

Podłączanie radia samochodowego Pioneer DEH-200MP pod wzmacn

Post autor: slaww » pn wrz 19, 2011 20:15

Na allegro masz takowe konwentery po 30ziko.Taka kostka ktora podlanczasz pod kable od glosnikow do wzmaka.Docelowo kup inne radio min to dwa wyjscia i sterowanie subem.


Dex P99r >Macrom 59.16[Dynaudio md100&Macrom Md.4] >Audison vr203 & Hifonics falcon >PPI 4200AM >Sony XES S-12

Awatar użytkownika
Jaras
Mk3 Golf Fan
Mk3 Golf Fan
Posty: 131
Rejestracja: śr lut 23, 2011 19:22
Lokalizacja: Lipno

Podłączanie radia samochodowego Pioneer DEH-200MP pod wzmacn

Post autor: Jaras » pn wrz 19, 2011 20:18

Z tym konwenterem też się troszkę zastanawiałem ... ale czemu robi się zwarcie... pod inne źrodło działa a pod radio nie ... może jest jakieś obejście tego...



weryfany
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: sob cze 14, 2008 19:31
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Podłączanie radia samochodowego Pioneer DEH-200MP pod wzmacn

Post autor: weryfany » pt gru 30, 2011 23:03

Domniemam że to model DEH-2000MP a nie DEH-200MP więc do rzeczy,
każde z wyjść głośnikowych w tym radiu jest w mostku przy podłączonych głośnikach gra poprawnie.
Wzmacniacz musi otrzymać sygnał najprawdopodobniej nie na potencjale masy.

"Domowym sposobem" to proponuję zdobyć transformator głośnikowy z przełożeniem 1:1 (około 1kOhm-a na pierwotnym i wtórnym uzwojeniu - stosowane w niektórych telewizorach czarno-białych marki UNITRA do zasilania głośnika)
Lub zakupić konwerter w sklepie elektronicznym i go przetestować dla pewności że działa poprawnie.


98% ludzi nienormalnych czyta posty z ręką na myszce.
Nie zdejmuj reki, już jest za późno...

Awatar użytkownika
Jaras
Mk3 Golf Fan
Mk3 Golf Fan
Posty: 131
Rejestracja: śr lut 23, 2011 19:22
Lokalizacja: Lipno

Podłączanie radia samochodowego Pioneer DEH-200MP pod wzmacn

Post autor: Jaras » ndz sty 01, 2012 12:36

dzięki wielkie :bigok:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 84 gości