Tuleja tylnej belki

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Caymann
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: śr mar 04, 2009 18:50
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Tuleja tylnej belki

Post autor: Caymann » śr gru 28, 2011 21:47

Witam wszystkich. Mam problem od dłuższego czasu z lekkimi stukami w z tyłu podczas jazdy po nieróznościach - jestem po wymianie 2xamortyzatorów oraz tuleji amortyzatora i problem jest ten sam cały czas i cały czas z jednej i tej samej strony. Zastanawiam się czy takie objawy nie generuje zużyta tuleja tylnej belki??? bo to już chyba tylko zostało. Sprawdzałem dziś tuleje mam olejową (metalowa średnica 69mm) co podobno jest rzadkością - mam nadzieje ze dokupie taką ale u mnie taka występuje. Nie wiem jak sprawdzić czy tuleja jest ok czy nie bo wyciku nie widze ruszałem kołem do przodu i do tylu i widać jak pracuje ale z 2 strony tak samo chodzi a nic sie nie tłucze. Prosze o pomoc


Speed

Awatar użytkownika
jjaworskyy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 433
Rejestracja: czw maja 05, 2011 19:31
Lokalizacja: WOLNE MIASTO GDAŃSK

Tuleja tylnej belki

Post autor: jjaworskyy » śr gru 28, 2011 23:00

Jezeli wymieniles amorki komplet z gornymi gniazdami to stawiam na tuleje belki, albo oblukaj czy gdzies tlumik nie stuka



Caymann
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: śr mar 04, 2009 18:50
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Tuleja tylnej belki

Post autor: Caymann » czw gru 29, 2011 10:04

jjaworskyy pisze:Jezeli wymieniles amorki komplet z gornymi gniazdami to stawiam na tuleje belki, albo oblukaj czy gdzies tlumik nie stuka
Ok popatrze na tłumnik jeszcze ale wydaje mi się że to nie jego wina bo stuki dochodzą z przeciwnej strony


Speed

Caymann
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: śr mar 04, 2009 18:50
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Tuleja tylnej belki

Post autor: Caymann » czw gru 29, 2011 21:35

tłumnik ok
kupiłem tuleje i bede brał sie za wymiane. Mam jeszcze tylko 2 pytania odnośnie jak zamontować tuleje. Otóż kupiłem leamfordera i nie wiem jak podczas montażu ustawić tuleje w belce. Tuleja ma takie rowki w gumie i czy te rowki mają być w pionie czy w poziomie??? Na zdjęciu są po bokach - w poziomie i tak ma wyglądać tuleja wprasowana w belce???Obrazek
I 2 pytanie od której storny należy wprasowywać tuleje??? od wewnętrznej strony belki czy od zewnętrznej tzn. bliżej progu???
Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam


Speed

Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Tuleja tylnej belki

Post autor: Johnatan » czw gru 29, 2011 21:48

Zamontuj tak jak jest stara wpasowana. Nie wiem jak w mk4 ale chyba są gumy proste. i nie ma to znaczenia od której strony sie je wkłada. Najlepiej, zabrać szpilke, zrobić stalowy pierścień który sie zaprze na krawędziach metalowych gumy, przełożyć szpilkę przez otwór belki zaprzeć płaskownikiem z otworem, dac podkładkę i nakrętke i kluczem wkręcać i szpilka ci wciśnie gume na miejsce. Zmierz suwmiarką ile guma wystaje po zewnętrzej belki i zrób tyle samo :)


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Tuleja tylnej belki

Post autor: italiano_83 » czw gru 29, 2011 21:59

Wystarczyło do faq zajrzeć :helm:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=370743" onclick="window.open(this.href);return false;


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Tuleja tylnej belki

Post autor: Qto » czw gru 29, 2011 22:05

Może się przyda
Obrazek



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Tuleja tylnej belki

Post autor: Johnatan » czw gru 29, 2011 22:08

Wszystko ładni i pięknie, ale autor zapiera sie od wewnętrznej strony belki płaskownikiem o środkową tuleje, a jak kto woli ja proponowałbym zaparcie sie o stalowy kołnierz tuleji metalowo gumowej.


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Tuleja tylnej belki

Post autor: Qto » czw gru 29, 2011 22:09

Johnatan pisze:ja proponowałbym zaparcie sie o stalowy kołnierz tuleji metalowo gumowej.
stalowy kołnierz...pamiętaj że tuleja jest plastikowa :bajer:



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Tuleja tylnej belki

Post autor: Johnatan » czw gru 29, 2011 22:14

Qto pisze:pamiętaj że tuleja jest plastikowa :bajer:
Cały czas o tym pamiętam :P ale mam też w głowie myśl że guma wyskoczy z plastiku :P bo właśnie to sie stało ze starą gumą i ktoś ja przyblokował wkrętami hah :P Autor zapiera sie płaskownikiem i działa bardzo mocno na dwa punkty. Rozłożenie tej siły po przez np kawałek rury wydaje mi sie lepszym pomysłem :)


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Tuleja tylnej belki

Post autor: Qto » czw gru 29, 2011 22:17

Caymann pisze:Sprawdzałem dziś tuleje mam olejową (metalowa średnica 69mm) co podobno jest rzadkością
jakbyś poczytał forum to byś wiedział że nie jest rzadkością...mk4 z fabryki wyjeżdżały na takich tulejach a później zastąpiono je plastikowymi 72mm :bajer:



Caymann
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: śr mar 04, 2009 18:50
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Tuleja tylnej belki

Post autor: Caymann » czw gru 29, 2011 22:35

Qto pisze:
Caymann pisze:Sprawdzałem dziś tuleje mam olejową (metalowa średnica 69mm) co podobno jest rzadkością
jakbyś poczytał forum to byś wiedział że nie jest rzadkością...mk4 z fabryki wyjeżdżały na takich tulejach a później zastąpiono je plastikowymi 72mm :bajer:
poczytałem forum i to wiem ale na forum czytałem różne rzeczy i pojawiały się wątpliwości czy te 72mm beda pasowały bo jedni użytkownicy mówili że tak a inni że nie i stąd mój dylemat. Dzwoniłem do serwisu i już faktycznie nie produkują tych olejowych jedynie jak na magazynach mają to sprzedają


Speed

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości