1,6 FSI Podłączenie świateł dziennych

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

grotof
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: ndz lis 06, 2011 17:33
Lokalizacja: dolnośląskie

1,6 FSI Podłączenie świateł dziennych

Post autor: grotof » czw gru 22, 2011 22:26

Chcę podłączyć ledowe światła dzienne, tak żeby komputer nie odczytywał tego jako błąd.
Pod który konkretnie pin podłączyć sterowanie przekaźnika załączającego światłami, najlepiej dopiero po uruchomieniu silnika oraz na którym styku pojawi się prąd po załączeniu świateł pozycyjnych (nie świateł mijania) - patrz uwaga w pierwszym zdaniu.
Z góry dziękuję.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10566
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

1,6 FSI Podłączenie świateł dziennych

Post autor: doggie » czw gru 22, 2011 23:44

http://www.auto-conrad.pl/Forum/phpBB-3 ... 16&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;

ja mam dodatkowe dzienne bez żadnego przekaźnika, działają i żadnego błędu nie wywala



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

1,6 FSI Podłączenie świateł dziennych

Post autor: skaktus » pt gru 23, 2011 14:39

Jeśli nie chcesz mieć błędu i masz światła bez wykrywania uruchomionego silnika, kup tzw "Starter świateł " na allegro po 20 - 40 zł. Wykrywają skok napięcia w instalacji i włączają światła.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10566
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: 1,6 FSI Podłączenie świateł dziennych

Post autor: doggie » pt gru 23, 2011 17:14

skaktus pisze:Jeśli nie chcesz mieć błędu i masz światła bez wykrywania uruchomionego silnika

już pisałem że dołożenie świateł nie generuje błędu



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Re: 1,6 FSI Podłączenie świateł dziennych

Post autor: skaktus » pt gru 23, 2011 17:34

doggie pisze:
skaktus pisze:Jeśli nie chcesz mieć błędu i masz światła bez wykrywania uruchomionego silnika

już pisałem że dołożenie świateł nie generuje błędu
Może autor tematu podłączył światła pod postojowe itp, nie opisał tego dokładnie więc nie wiadomo co wykombinował.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10566
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: 1,6 FSI Podłączenie świateł dziennych

Post autor: doggie » pt gru 23, 2011 18:05

grotof pisze:Chcę podłączyć ledowe światła dzienne, tak żeby komputer nie odczytywał tego jako błąd.
Pod który konkretnie pin podłączyć sterowanie przekaźnika załączającego światłami, najlepiej dopiero po uruchomieniu silnika oraz na którym styku pojawi się prąd po załączeniu świateł pozycyjnych (nie świateł mijania) - patrz uwaga w pierwszym zdaniu.
Z góry dziękuję.

przede wszystkim jakie masz te światła dzienne? Ja mam okrągłe noxon w miejscu halogenów, jeden kabel mam podłączony do skrzynki z bezpiecznikami w komorze silnika - jest tam wolne miejsce z prądem po stacyjce, drugi masa i trzeci do postojówek - w momencie włączenia świateł w pierwszą pozycję ledy gasną, nie ma żadnych błędów, generalnie w Mk5 moduł nie generuje błędów w przypadku większego obciążenia poszczególnego źródła, błędy się pojawiają gdy napięcie nominalne jest zbyt nieskie np. przepalona albo za słoaba żarówka /np. led/



grotof
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: ndz lis 06, 2011 17:33
Lokalizacja: dolnośląskie

1,6 FSI Podłączenie świateł dziennych

Post autor: grotof » pt gru 23, 2011 23:24

Też zamontowałem okrągłe w miejsce p.mgłowych, jakieś noname, dlatego zdecydowałem się na przekaźnik załączający. Z lamp wychodzi trzeci przewód wyłączający lampy po podaniu napięcia. Jednak chyba z powyższego opisu wynika, że trzeba będzie jeszcze jeden dołożyć - wyłączający. Nic to.
Czyli prąd "po stacyjce" znajdę w skrzynce bezpieczników (może mała podpowiedź pozwalająca zlokalizować właściwy styk), a drugie pytanie (może lamerskie) - do postojówek tzn. gdzie? Czy wystarczy bezpośrednio z wiązki przewodów przy lampie, a może bardziej nieiwazyjnie ?



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10566
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: 1,6 FSI Podłączenie świateł dziennych

Post autor: doggie » pt gru 23, 2011 23:32

grotof pisze:Z lamp wychodzi trzeci przewód wyłączający lampy po podaniu napięcia.
i ten wpinasz we wiązką koło lampy, w kabelek od postojówek lub mijania, jak wolisz

Czyli prąd "po stacyjce" znajdę w skrzynce bezpieczników
zależy jaki rodzaj masz tej skrzynki bo są dwa rodzaje, jak masz ten poniżej to w miejscu zaznaczonym strzałką

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us


Czy wystarczy bezpośrednio z wiązki przewodów przy lampie
to najprostszy sposób


może to pomoże /choć ja mam inaczej/ http://www.hella.com/hella-pl-pl/assets ... ory_PL.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;



grotof
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: ndz lis 06, 2011 17:33
Lokalizacja: dolnośląskie

1,6 FSI Podłączenie świateł dziennych

Post autor: grotof » sob gru 24, 2011 14:57

Wielkie dzięki doggie
Z tymi informacjami już sobie poradzę. To jakbym prezent pod choinkę dostał :)
Wesołych Świąt



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 97 gości