Wymiana koncowek wtryskiwaczy

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
latirro
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: pn paź 24, 2011 18:04
Lokalizacja: Suwałki

Wymiana koncowek wtryskiwaczy

Post autor: latirro » czw gru 22, 2011 11:31

innego oleju nie moglbym wlac bo nie wiedzialem co mialem wczesniej, czeka mnie plukanie silnika i ewentualnie potem wlanie polsyntetyku, a nie chcialem zaszkodzic swojemu autku. Dzisiaj rano bylo minus7, autko zapalilo od kopa z lekkim szarym oblokiem, stosuje dodatek do paliwa black arrow, w lato tak co ktores tankowanie a teraz do kazdego zalewania baku. kiedy kupilem auto jeden kabelek od tego czujnika byl przeciety/przerwany, grzalo mi swiece za kazdym razem ale szkoda mi bylo akumulatora i teraz grzeje tak jak powinno. Gdy grzalo swiece za kazdym razem auto odpalalo od strzala, kiedy wyciagne na cieplym silniku dzwignie przyspieszacza rowniez odpala od razu, obstawiac kat wtrysku?



Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Wymiana koncowek wtryskiwaczy

Post autor: t0mal » czw gru 22, 2011 15:36

Może masz odwrotnie podłączone wtyczki do czujników?



Awatar użytkownika
latirro
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: pn paź 24, 2011 18:04
Lokalizacja: Suwałki

Wymiana koncowek wtryskiwaczy

Post autor: latirro » czw gru 22, 2011 15:54

Przecięty był tylko jeden kabelek z dwóch a wtyczki odwrotnie też się raczej nie podłączy;) świece grzeje tak jak powinno i wszystkie są sprawne więc sprawdzę tylko kąt wtrysku i z dalszym dopieszczaniem autka poczekam aż zrobi się cieplej



arwam

Wymiana koncowek wtryskiwaczy

Post autor: arwam » czw gru 22, 2011 16:23

latirro pisze:innego oleju nie moglbym wlac bo nie wiedzialem co mialem wczesniej, czeka mnie plukanie silnika i ewentualnie potem wlanie polsyntetyku, a nie chcialem zaszkodzic swojemu autku

no to ja swoje silniki zarzynam bo do wszystkich odrazu po umyciu miski leję fullsyntetyk


latirro pisze:autko zapalilo od kopa z lekkim szarym oblokiem,
kąt wtrysku łamany przez kompresję



Awatar użytkownika
latirro
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: pn paź 24, 2011 18:04
Lokalizacja: Suwałki

Wymiana koncowek wtryskiwaczy

Post autor: latirro » czw gru 22, 2011 16:56

Są różne szkoły co do lania oleju, sporo osób twierdzi że nie zmienia się oleju z gorszego na lepszy.. ile w tym prawdy nie wiem, nie stać mnie na weryfikowanie i nie będę dyskutować na temat o którym mało wiem, choć wszelkie nowe wiadomości będą mile widziane;)
jak rozumieć "kąt łamany przez kompresję"?



Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Wymiana koncowek wtryskiwaczy

Post autor: t0mal » czw gru 22, 2011 17:01

latirro pisze:wtyczki odwrotnie też się raczej nie podłączy;)
Ale można zamienić tę od świec z tą od wskaźnika temperatury na blacie



jaro.x
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt mar 02, 2012 19:25

Re: Wymiana koncowek wtryskiwaczy

Post autor: jaro.x » pt mar 02, 2012 20:15

witam wszystkich.dwa dni temu postanowiłem wyczyscic wtryskiwacze w swoim golfiku.mialem dylemat czy srodek czyszczacy wlac do oleju napedowego czy bezposrednio do filterka.wybrałem druga opcje i .... silnik zaczał ciszej i rowniej pracowac oraz jego dzwiek byl bardziej aksamitny.srodek -liqui moly splush. vw golf 1.9 tdi 115 km .pozdro



Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Wymiana koncowek wtryskiwaczy

Post autor: t0mal » sob mar 03, 2012 10:40

Czyli tak jak zaleca producent - warto dodać do reklamy powyżej, że poprawa najczęściej nie jest stała - bo preparat podnosi liczbę cetanową, ułatwia zapłon nawet źle rozpylonego paliwa.
Jeśli końcówki są zużyte to trzeba je wymienić, zaniedbanie grozi wypaleniem tłoków.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości