Passat B3 Problem z hamulcami

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
robert83
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pn lut 13, 2006 00:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Passat B3 Problem z hamulcami

Post autor: robert83 » czw cze 29, 2006 22:28

mam paska z 89 roku z silnikiem PF. Samochód posiada 4 hamulce tarczowe w tym przednie wentylowane. OD pewnego czasu pojawia się pewien problem. Po zapaleniu silnika i zwolnieniu hamulca ręcznego nadal pali się kontrolka od hamulców (czerwona), a pedał hamulca nie ma normalnego skoku, tylko w połowie skoku robi się beton i dalej nie da się wcisnąc pedału. Zupełnie jakby pod nim leżała cegła. Mimo iz pali się kontrolka a pedał ma połowę mniejszy skok hamulce mają normalną skutecznośc. Ponadto żaden z zacisków nie trzyma koła a przy hamowaniu samochód jedzie prosto i nie ściąga go. Ten problem ustaję po wyłączeniu i ponownym uruchomieniu silnika, lub po zaciągnięciu i zwolnieniu hamulca ręcznego, lub po dodaniu gazu tak by silnik wszedł na troszkę wyższe obroty. Miałem kiedyś już podobne problemy, z tym że wtedy nie do końca obijały przednie zaciski, ale problem ustał po wymianie przerdnich klocków hamulcowych. Obecnie te na przedniej osi mają jakieś 1500 km, a te na tylnej 10 000 km. Gdzie szukac przyczyny????


PASSAT B3 1.8 PF - już sprzedany. Mondeo TD pod nogą

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw cze 29, 2006 23:35

Sprawdź czy dźwignie od recżnego przy tylnych zaciskach dobrze odbijają (sprężynują), czy same linki nie zatarte. Miałem taki problem, i okazało sie że jedna z dźwigni do końca nie odbijala. Nie ocierały się klocki a jednak hamulec był taki "szybszy w działaniu bo mnijesza drogę miały klocki z tyłu do pokonania. To mogła by być terż usterka kobminowana: źle odpowietrzone tylne hamulce + to co wyżej napisałem. Gduby tak było to odpowietrzenie oraz rozruszanie dźwigni lub linek lub naprawa tylnych zacisków powinny omóc.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 503 gości