szarpanie podczas ruszania

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
aik01
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 448
Rejestracja: śr mar 10, 2010 19:08
Lokalizacja: Gdańsk

szarpanie podczas ruszania

Post autor: aik01 » wt wrz 27, 2011 19:02

VWitam kolegów :pub:
ostatnio w moim golfie wymieniłem sprzęgło wraz z dociskiem i łożyskiem. kiedy odebrałem auto okazało się że strasznie mi szarpie przy ruszaniu to wróciłem do mechaników. okazało się ze jeszcze padły poduchy pod silnikiem i to dlatego- tak powiedzieli. dałem do wymiany poduchy, okazało się ze zamiast dieslowskich olejowych mam zwykłe gumowe, bo to kiedyś było 1.4 benzyna, a nie 1,9tdi jak mam teraz. wracając do sprawy- szarpie nadal :-( jak myślicie- czy same te poduchy mogą mieć taki wpływ na to? bo tak mi powiedzieli w warsztacie. proszę o pomoc


mówicie mi po prostu Paweł :)

było MK3, jest B5.5 :)
viewtopic.php?f=91&t=509440" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

Awatar użytkownika
aik01
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 448
Rejestracja: śr mar 10, 2010 19:08
Lokalizacja: Gdańsk

szarpanie podczas ruszania

Post autor: aik01 » pn paź 03, 2011 12:53

nikt nie ma żadnego pomysłu? mechanik który wymieniał sprzegło upiera sie że to wina poduch pod silnikiem, ewentualnie koła zamachowego albo zużytej skrzyni :-(


mówicie mi po prostu Paweł :)

było MK3, jest B5.5 :)
viewtopic.php?f=91&t=509440" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

szarpanie podczas ruszania

Post autor: -=ren=- » pn paź 03, 2011 14:10

Skrzynkę sprawdzisz wstępnie podnosząc jedno koło i obracając kołem uniesionym w lewo i prawo - im większy luz bez oporu ruchu zębów tym gorzej. Czy poducha pod skrzynią jest ok?? czy tylna poduszka silnika nie powinna mieć amortyzatora od szarpnięć właśnie?? Nie wiem jak w TDI ale ja taki miałem w 2E. Należałoby się upewnić czy mocowania i belki są jednakowe dla tdi i 1,4 beny... http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=96390" onclick="window.open(this.href);return false;


vwlifestyle.pl
Obrazek

Awatar użytkownika
aik01
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 448
Rejestracja: śr mar 10, 2010 19:08
Lokalizacja: Gdańsk

szarpanie podczas ruszania

Post autor: aik01 » pn gru 05, 2011 11:16

koledzy problem mam nadal... fakt ze się przyzwyczaiłem ale jest to uciążliwe. tak się zastanawiam czy poduchy np od 2e lub innej większej jednostki benzynowej by były twardsze od tych co mi wsadzili od 1.4? i czy one się różnią gabarytami? bo jeśli nie to bym się chyba zdecydował na ponowną wymianę- tym razem samodzielną. proszę o pomoc jeśli ktoś się orientuje. pozdro :pub:


mówicie mi po prostu Paweł :)

było MK3, jest B5.5 :)
viewtopic.php?f=91&t=509440" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

Awatar użytkownika
aik01
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 448
Rejestracja: śr mar 10, 2010 19:08
Lokalizacja: Gdańsk

szarpanie podczas ruszania

Post autor: aik01 » pn mar 19, 2012 15:43

dziś wymieniłem poduszkę pod skrzynią biegów i okazało się że to ona była kompletnie rozsypana i przez to był ów problem. szarpanie ustało. temat uważam za zamknięty :okej:


mówicie mi po prostu Paweł :)

było MK3, jest B5.5 :)
viewtopic.php?f=91&t=509440" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości