bardzo słabo kręci gdzy zimny.

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Pro100_91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: wt lis 29, 2011 20:12

bardzo słabo kręci gdzy zimny.

Post autor: Pro100_91 » czw gru 01, 2011 11:02

Witam. mam problem z moim golfem II 1.6 automat z 1990r. Gdy jest zimny np z nocy to kręci ledwo jak by miał akumulator bardzo słaby, a jest nowy boscha s4 52 Ah 470 A. za którymś tam razem odpali to pochodzi trochę i już cyka świetnie. Czyściłem kable od masy i nie pomogło. czy to może być wina oleju że bardzo gęstnieje bo jednak już w nocy temperatura jest poniżej 0 stopni, czym może świece? Proszę o pomoc bo jak chce jechać rano do roboty to się muszę trochę namęczyć.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

bardzo słabo kręci gdzy zimny.

Post autor: jhosef » czw gru 01, 2011 11:25

Najlepiej jakbyś przeprowadził rewizję rozrusznika ale nie jest łatwo. Jest tak wepchnięty, że trochę trzeba się pomęczyć. Wymienił tulejki, oczyścił kable. Sprawdź również połączenia w kablach sterujacych rozrusznikiem, w okolicach cewki zapłonowej jest łączenie. Do tego stan styków w dźwigni.
Jak odpalisz sprawdź ładowanie aku miernikiem.



Pro100_91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: wt lis 29, 2011 20:12

bardzo słabo kręci gdzy zimny.

Post autor: Pro100_91 » czw gru 01, 2011 12:27

rozrusznik wyjmowałem i sprawdzał go mechanik wszystko ok. dziś wogule nie zapalil kręcił słabo ale kręcił i nie załapał ani razu na benzynie jak i na gazie nic...



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

bardzo słabo kręci gdzy zimny.

Post autor: Paweł Marek » czw gru 01, 2011 12:52

gęsty olej, za słabe ładowanie aku, posprawdzaj też kabel plusowy (oboe klemy), na koniec zostaje stycznik przy rozruszniku, wątpię żeby mu się mechanik przyglądał. A i kabel do elektromagnesu zwłaszcza że to automat


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Pro100_91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: wt lis 29, 2011 20:12

bardzo słabo kręci gdzy zimny.

Post autor: Pro100_91 » czw gru 01, 2011 13:34

jak by była wina kabli ( czyściłem je) i rozrusznika ( był sprawdzany u mechanika i podłączany na krótko i ładnie chodził) to chyba by ładnie nie kręcił i nie odpalał też ładnie jak ciepły. z nocy nic z tego już próbowałem tyle razy i nic nawet nie załapie, a i mam dziwne wrażenie że jak próbuje odpalić na gazie to lepiej kręci niż jak na benzynie :P kurde już nie wiem co może być a autko mi potrzebne...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 112 gości