Klamki a centralny zamek

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

the_baca
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr lis 30, 2011 18:04

Klamki a centralny zamek

Post autor: the_baca » śr lis 30, 2011 19:38

Witajcie, jestem nowy na forum, a to mój pierwszy post. Zatem witam wszystkich :)

Zakupiłem niedawno golfa III, ma on trochę rzeczy do dopieszczenia. Na początek chciałbym wymienić klamki i zamki, aktualnie mam 3 kluczyki (stacyjka, drzwi kierowcy, bagażnik) do drzwi pasażera nie mam nawet kluczyka :/ chcę się dowiedzieć czy zwykłe klamki a klamki do auta z centralnym zamkiem czymś się różnią? Wiem, że w passacie b4 klamki z c.z były z kabelkiem, czy w golfie jest tak samo? Nie chcę kupić w ciemno czegoś, co mi się nie przyda. Druga sprawa - mam u siebie domykanie szybek, działa to tylko od strony pasażera z przodu i z tyłu. Czy to jest zależne od zamków czy to osobny mechanizm? Jestem całkowicie zielony (jak mój golfik :D ) w tych kwestiach, proszę o oświecenie mnie ;)


Das Auto ;)

Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Klamki a centralny zamek

Post autor: stonefree » śr lis 30, 2011 20:02

Czy sterowanie centralnego zamka i szyb jest zależne od klamek, czy nie, to i tak nie ma zadnego znaczenia. Poprostu wyciagasz z klamek i zamka bagaznika bębenki i dopasowujesz blaszki tak, żeby kluczyk stacyjki pasował do wszystkich :)



the_baca
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr lis 30, 2011 18:04

Klamki a centralny zamek

Post autor: the_baca » śr lis 30, 2011 20:17

Z tego, co rozumiem, to nie muszę nawet zmieniać klamek? Wystarczy powyginać blaszki w zamkach?


Das Auto ;)

Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Klamki a centralny zamek

Post autor: stonefree » śr lis 30, 2011 20:53

the_baca pisze:ystarczy powyginać blaszki w zamkach
Raczej podpiłować, ale najlepszym rozwiązaniem byłoby dobrać blaszki tak, aby pasowały bez, albo z minimalnymi przeróbkami. Poprostu musisz wziąć swój kluczyk i w sklepie dobrać wkładki z kluczem w najbardziej podobnym kształcie. Tutaj masz poradę z MK4, bardzo podobnie to wygląda.
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=175564" onclick="window.open(this.href);return false;



the_baca
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr lis 30, 2011 18:04

Klamki a centralny zamek

Post autor: the_baca » śr lis 30, 2011 22:12

O cho cho..jest z tym trochę "delikatnej" roboty do której się raczej nie nadaję, za szybko się denerwuję jak nie idzie ;) ale spróbuję w weekend, najwyżej kupię ten komplet zamków o którym pisałem w pierwszym poście. Proszę nie zamykać jeszcze tematu, postaram się napisać w weekend jak mi poszło


Das Auto ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości