Zegar czasu odłańczania szyb po wyłączeniu zapłonu

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

tomi36
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: śr sie 12, 2009 18:50
Lokalizacja: Olsztyn

Zegar czasu odłańczania szyb po wyłączeniu zapłonu

Post autor: tomi36 » ndz lis 27, 2011 05:17

Witam kolegów proszę o pomoc jak w temacie czy istnieje możliwość odłączenia pomiaru czasu zegara gdzieś w sterowniku nie wiem gdzie szukać tak aby szyby działały stale po wyłączeniu zapłonu.Dlatego zależy mi na tym ponieważ po otwarciu drzwi szyby chodzą super,ale parę minut,po tym czasie zero.Przy zamknietych drzwiach szyby nie działają wcale nawet z zapłonem zablokowałem krancówke drzwi i teraz chodzą szyby nawet gdy są zamkniete ale ten czas zanim nie odłaczy zegar więc trzeba rozłączyc i złączyc kabelki krancówki w drzwiach i działają dalej szyby,ale znowu pare minut jak odłączyć i czy jest taka mozliwosc zegar czasowy prosze o pomoc .



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Zegar czasu odłańczania szyb po wyłączeniu zapłonu

Post autor: Zico63b » ndz lis 27, 2011 05:34

To coś Kolega ma odwrotnie to działanie. Bezpiecznik 14 jest sprawny?
Prawidłowo jest tak, że działają po wyłączeniu zapłonu, przez ok. 10 minut - pod warunkiem, ŻE NIE OTWORZY się drzwi!
A czy się da. Można to obejść, odłączając pin 15 w każdym z silniczków a w jego miejsce doprowadzić stały plus. Czy jednak nie będzie zwiększonego rozładowywania akumulatora na postoju - wszak elektronika silniczka będzie zasilana w sposób nie przewidziany przez fabrykę.
To taki partyzancki sposób. Natomiast Koledzy może znają sposób inny - nie zajmowałem się tym, musiałbym poszukać schematów.



tomi36
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: śr sie 12, 2009 18:50
Lokalizacja: Olsztyn

Zegar czasu odłańczania szyb po wyłączeniu zapłonu

Post autor: tomi36 » ndz lis 27, 2011 13:00

Dziękuje za pomoc jutro pokombinuje ,a kostka od silniczka jest ponumerowana bo nie wiem od której strony liczyć piny aby trafić na 15



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Zegar czasu odłańczania szyb po wyłączeniu zapłonu

Post autor: Zico63b » ndz lis 27, 2011 14:12

Ach nie! „15” to żargonowy skrót, określający napięcie z kluczyka – chodzi o przewód o kolorze czarno-żółtym dochodzący do silniczka. Jego by należało odpiąć i zastąpić doprowadzeniem z czerwono-żółtego.
Jeśli Kolega ma cztery szyby – to nie warto się bawić.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Zegar czasu odłańczania szyb po wyłączeniu zapłonu

Post autor: Paweł Marek » ndz lis 27, 2011 15:55

tomi36, zdradzisz po co chcesz poprawiac fabrykę? . Zrób sobie może gdzies dodatkowy włącznik podający masę na ten sam kabel modułu kierowcy który podaje masę z krańcówki (brązowo-żółty kabelek od krańcówki kierowcy). Fotkę z numercję pinów wklejałem na forum poszukaj pod moimi postami. Z podawaniem stałego plusa trochę ryzyko i kombinacja, trzeba by go oddzielić diodą coby sie nie "rozszedł" na całe auto, bo ciąć kabel szkoda znowóż pewne funkcje się zmienią. A tak praktycznie: uchylasz drzwi albo włączasz na moment zapłon i szyby znowu jakiś czas działają.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Zegar czasu odłańczania szyb po wyłączeniu zapłonu

Post autor: Zico63b » ndz lis 27, 2011 16:00

Paweł Marek pisze:uchylasz drzwi albo włączasz na moment zapłon i szyby znowu jakiś czas działają.
I znów, jak przy akumulatorach: i w instrukcji, i w wielu tematach na forach - w Golfach 3 jest możliwe ruszanie szybami DOPÓKI się drzwi NIE otworzy. Jak to Koledzy mają, że działają odwrotnie?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Zegar czasu odłańczania szyb po wyłączeniu zapłonu

Post autor: Paweł Marek » ndz lis 27, 2011 16:21

znaczy na zapłonie działają non stop, po wyłączeniu zapłonu już nie pamietam czy przestają od razu czy nie, napewno jak juz przestają do uchylenie drzwi pozwala je uruchamiać. Wydaje mi się że to nie jest glupie rozwiązanie. Przeciez w aucie się nie siedzi raczej długo z wyłączonym zapłonem, a jak chce się w stojącym na słoncu aucie otworzyc szyby to się to robi otwierając drzwi. Ostatecznie znaczna ilość sterowników centrala i alarmów ma funkcję zamykania czy otwierania i można to robić z pilota


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ssarna1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1117
Rejestracja: sob sty 16, 2010 00:08
Lokalizacja: jest istotna.

Re: Re: Zegar czasu odłańczania szyb po wyłączeniu zapłonu

Post autor: ssarna1 » ndz lis 27, 2011 16:36

Paweł Marek pisze:znaczy na zapłonie działają non stop, po wyłączeniu zapłonu już nie pamietam czy przestają od razu czy nie, napewno jak juz przestają do uchylenie drzwi pozwala je uruchamiać. Wydaje mi się że to nie jest glupie rozwiązanie. Przeciez w aucie się nie siedzi raczej długo z wyłączonym zapłonem, a jak chce się w stojącym na słoncu aucie otworzyc szyby to się to robi otwierając drzwi. Ostatecznie znaczna ilość sterowników centrala i alarmów ma funkcję zamykania czy otwierania i można to robić z pilota
U mnie tez jest odwrotnie, tzn. Po wylaczeniu zaplonu jakis czas dzialaja a po otwarciu drzwi przestaja dzialac natychmiast.

Funkcja domykania badz tez otwierania szyb dziala na innej zasadzie, uzywane sa piny ktore ida do zamka i one dzialaja niezaleznie od zaplonu i krancowek.

Wysłano z GT-i9100 przez Tapatalk


MK3 ADZ->AGU

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Zegar czasu odłańczania szyb po wyłączeniu zapłonu

Post autor: Zico63b » ndz lis 27, 2011 16:39

To Koledzy Paweł Marek i Tomi36 mają coś "na lewą stronę" te autka odwrócone. Wszystkie Golfy 3 z którymi "się widziałem", miały tak:

Obrazek



tomi36
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: śr sie 12, 2009 18:50
Lokalizacja: Olsztyn

Zegar czasu odłańczania szyb po wyłączeniu zapłonu

Post autor: tomi36 » ndz lis 27, 2011 18:14

Problem rozwiązany dzieki koledze Zico i Paweł Marek.Zawsze zaczynam od sprawdzania bezpieczników i po kolei ale zmyła i natknął mnie do ponownego sprawdzenia dziś rano Zico.Sprawdzam a wkładałem nowy i spalony znowu wkładam i znowu przepala się.Nie dawno miałem tak z 20 bezpiecznikiem z stopem doszłem gosc obciął 3 stop górny co jest po środku na klapie ,a kable sobie żucił i robiły zwarcie teraz ok.Przypomniałem sobie ze wsteczny jest na tym samym co szyby i lusterka i też kable pourywane robiły zware.Teraz ok mam wsteczny działają szyby i lusterka.Wielkie dzięki za pomoc golfik powoli zaczyna żyć nie wiem i nie mogę zrozumiec jak ludzie mogą tak zdewastować taki fajny wozik jezdzic i nic nie szykować.



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Zegar czasu odłańczania szyb po wyłączeniu zapłonu

Post autor: Zico63b » ndz lis 27, 2011 18:19

Oczywiście - również dzięki! A forum po to właśnie jest, by w miarę swej wiedzy pomagać sobie wzajemnie.
Pozdrowienia i szerooookości!



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Zegar czasu odłańczania szyb po wyłączeniu zapłonu

Post autor: Mavrick » wt lis 29, 2011 15:34

Zico63b pisze:ŻE NIE OTWORZY się drzwi!
Z kluczyka.



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Zegar czasu odłańczania szyb po wyłączeniu zapłonu

Post autor: Zico63b » wt lis 29, 2011 15:42

Z klamki - też! Od wewnątrz.
I to otwarcie dowolnych drzwi, także tylnych - blokuje otwieranie okien (mam cztery elektryczne szyby, dowolnymi drzwiami zablokowuje się wszystkie).



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Zegar czasu odłańczania szyb po wyłączeniu zapłonu

Post autor: Paweł Marek » wt lis 29, 2011 19:57

ja nie pisałem że odwrotnie mam, pisałem że nie pamiętam co sie dzieje zaraz po wyłączeniu zapłonu, tylko że po jakimś tam czasie od jego wyłączenia, jak już szyby przestają działać z przycisków, to pomaga otwarcie drzwi. :)
A propo związku z wstecznym: miałem kiedyś zwarę pomiędzy kablami czujnika wstecznego a kablami czujnika prędkości. Tydzień szukałem przyczyny


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 104 gości