Problem z SDI

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Jaworek81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: sob lis 26, 2011 19:07

Problem z SDI

Post autor: Jaworek81 » sob lis 26, 2011 20:53

Witam wszystkich posiadaczy czterech kółek . :bigok: i od razu przechodzę do rzeczy
Mam problem z moim golfikiem MK4 99r. 1.9 SDI mianowicie gdy jest zimny po odpaleniu gdy zaczynam dodawać gazu silnik dziwnie chodzi (ale tylko na wolnych obrotach ok. 1000- 1200obr. ) tzn. jakby go "dusiło'' i strasznie " klekoci ".Pedał gazu tez jak by póżniej reagował . Jego maksymalna prędkość też zostawia wiele do życzenia 130km/h na autostradzie i ani ciut więcej . Dojeżdzam nim do pracy 60 km codziennie i nie było z nim problemów , dopiero od 3-4 miesięcy pojawiły się takie objawy . Byłem u jednego majstra i stwierdził ze to nastawnik - wyczyściłem i to samo . Pojechałem do innego podłączył komputer ale żadnych błędów nie pokazało - podrapał się po głowie i rzekł - to na pewno popychacze . Proszę o pomoc nie chce w ciemno wymienić pół silnika.



Awatar użytkownika
krzysiek737
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw sie 04, 2005 22:52
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

Problem z SDI

Post autor: krzysiek737 » sob lis 26, 2011 21:20

Cześć , też posiadam Golfika 1.9 SDI . Zacznij od filtra powietrza , później przeczyść EGR no i sprawdź kąt wtrysku powinien być na vag-u pomiędzy 49-52 .
Pozdrawiam i mam nadzieje że to nic poważnego . Jak zdiagnozujesz co to był za problem to daj znać . :okej:



Awatar użytkownika
ja4rqu
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 635
Rejestracja: czw kwie 22, 2010 15:14
Lokalizacja: Okolice Przemyśla

Problem z SDI

Post autor: ja4rqu » ndz lis 27, 2011 00:23

kiedy wymieniałeś filtr paliwa? Na rezerwie było jechane? Gdy tak nierówno chodzi to dymi na jakiś kolor? Być może rano któraś świeca nie grzeję bądź wtryski się wieszają. co od v-max to rzeczywiscie można na filtr powietrza popatrzeć



Jaworek81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: sob lis 26, 2011 19:07

Problem z SDI

Post autor: Jaworek81 » ndz lis 27, 2011 19:56

Dzięki koledzy za podpowiedzi ale.....
-filtr powietrza i paliwa wymieniałem w wrześniu i nigdy nie wyjeżdzałem do dna
-po odpaleniu delikatnie zakurzy ale jak pracuje to nie kopci no chyba ze na pełnych obrotach
-dziś wyczyściłem zawór EGR nie był mocno brudny lekko zakurzony
Problem ciągle istnieje , umówiłem się na kontrole vagiem może to faktycznie kąt bo ma trochę ''twardy klank'' jak będe coś wiedział dam znać. :rozpacz:
Ale ciągle ''klekocze'' i go ''dusi'' na wolnych obrotach , a i jeszcze mały szczegół jak chodzi na luzie to tego klekotu nie ma tylko pod obciążeniem jak jadę nawet na pierwszym biegu. Pozdrawiam i proszę o pomoc .......



Jaworek81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: sob lis 26, 2011 19:07

Problem z SDI

Post autor: Jaworek81 » pn lis 28, 2011 17:54

Jutro po pracy kolega sprawdzi mi go komputerem ale jakby ktoś chciał mi doradzić to zapraszam........



Jaworek81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: sob lis 26, 2011 19:07

Problem z SDI

Post autor: Jaworek81 » śr lis 30, 2011 14:11

Koledzy pomóżcie :popcorn:



Jaworek81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: sob lis 26, 2011 19:07

Problem z SDI

Post autor: Jaworek81 » pn gru 05, 2011 16:37

Witam wszystkich po długiej przerwie ......ale nie było ostatnio wolnego czasu a więc tak sprawa się wyjaśniła mianowicie przyczyn było kilka ,po podłączeniu do kompa żadnych błędów nie wykazało ale
-był zły kąt wtrysku
-dawka paliwa była za mała( ale tylko troszkie)
-i co najważniejsze jeden popychacz juz siadł dlatego tak w silniku klekotało
Teraz wszystko gra pozdrawiam :smoke:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 208 gości