Montaz Xenon

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Virus8833
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 380
Rejestracja: ndz paź 10, 2010 18:42
Lokalizacja: Malbork

Montaz Xenon

Post autor: Virus8833 » czw lis 24, 2011 01:50

Witam wszystkich , widzialem w archiwum ze tematy sie przetaczaly jeden za drugim ale nie znalazlem pytania na moje odpowiedzi. Widze ze wiele ludzi montuje zestaw xenon w seryjnych lampach mk3, tak oczywiscie chce zrobic i ja , a to dlatego ( bez urazy oczywiscie ) ale jestem tradycjonalista i nie lubie tuningowych lamp do golfa typu jakies angel czy jak to sie zwie, mam i chce miec tyko oryginalne hella do tego starszego typu niz te z osobnym oczkiem na postojowki :) a wiec tak , doskonale wiem ze swiatlo sie rozprasza przez odblysnik , to przy swiatlach zwyklych , przy xenon bedzie to samo , ale czy ktos moze probwal robiac smoked pomalowac w srodku caly odblysnik tak jak to sie robi przy montazu soczewek do oryginalnych lamp , chodzi o pomalowanie calego odblysnika i dopiero wtedy wrzuceniu xenonu , czy wie ktos jaki wtedy bedzie efekt ? albo pomalowaniu odblysnika tak jak smoked i dodatkowo pomalowanie dolnego a zostawienie gornego ? wtedy swiatlo odbija sie tylko od gornej strony i pada bardziej na dol , tak jest w teorii , nie wiem jak w praktyce, czekam na odpowiedzi i wszystkie sugestie. Aha i zero odpowiedzi typu " nie wiesz ze nie wolno montować " itp itd , wszystko wiem i mam dosc wykladowcow , po co zakladam post , chce znac opinie i doswiadczenia innych , z gory dziekuje ;)



Awatar użytkownika
Trewor87
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 521
Rejestracja: sob paź 01, 2011 08:50
Lokalizacja: Rumia

Montaz Xenon

Post autor: Trewor87 » czw lis 24, 2011 10:50

Virus8833 pisze:jestem tradycjonalista
To dlaczego chcesz ładować HID do auta?
Virus8833 pisze:zero odpowiedzi typu " nie wiesz ze nie wolno montować "
To że nie wolno z prawnego punktu widzenia, to mnie nie obchodzi, bo to Twoje auto, ale zanim założysz te lampy do siebie to proponuję Ci poprosić jakiegoś kolegę który wsadził HID do zwykłej lampy, i niech przejedzie się za Tobą w nocy i niech Ci tym HIDem wali prosto w lusterko :banghead:
Virus8833 pisze:chce znac opinie i doswiadczenia innych
Ok, rozumiem że chcesz więcej widzieć w nocy itp. Ale jak już ładować HID to przydałoby się chociaż mieć jakąś soczewkę, żeby chociaż trochę skupić to światło :banghead:



Awatar użytkownika
Virus8833
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 380
Rejestracja: ndz paź 10, 2010 18:42
Lokalizacja: Malbork

Re: Montaz Xenon

Post autor: Virus8833 » czw lis 24, 2011 11:16

Dobra dobra gosciu , juz slyszalem wiele takiego gadania , czytaj ze zrozumieniem wtedy porozmawiamy, bo znowu sa odpowiedzi na wszystko tylko nie na konkretne pytania ktore zadalem



Awatar użytkownika
Trewor87
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 521
Rejestracja: sob paź 01, 2011 08:50
Lokalizacja: Rumia

Montaz Xenon

Post autor: Trewor87 » czw lis 24, 2011 11:24

Przeczytałem uważnie, o to się nie martw. Malowaniem odbłyśników się nigdy nie zajmowałem, więc w tej kwestii się nie wypowiem, ale
Virus8833 pisze:chce znac opinie i doswiadczenia innych
wyraziłem tylko swoją opinię na temat HIDów...



Awatar użytkownika
Pablo Corrado
Forum Master
Forum Master
Posty: 1110
Rejestracja: sob lut 26, 2005 21:08
Lokalizacja: Chrzanów

Montaz Xenon

Post autor: Pablo Corrado » czw lis 24, 2011 11:24

Ale też trochę pomyśl, co chcesz zrobić. Palnik w zwykłej lampie i do tego zamalować odbłyśnik :banghead: :banghead: :banghead:


Scirocco II 1,6 / Scirocco II 1,8 / Corrado G60 / Corrado 2,0 16V / Golf IV 2,0 / Golf IV GTI / Passat B5FL 1,8T / Golf V 1,4 i 1,6
Sprzedam:
-Uszczelkę głowicy 1,8 T 20V (AGU i innych) GOETZE.
-NOWĄ przepustnicę do 1,4 TSI i innych 03C 133 062S.

Awatar użytkownika
Docenty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: pn sty 11, 2010 21:37
Lokalizacja: Opole

Montaz Xenon

Post autor: Docenty » czw lis 24, 2011 12:14

chlopie jakbym Cie minal to zawrocilbym i rozbil te lampy... glupota do potegi entej...


to odbłysnik daje światło!!!. w soczewce tez jest ale dzięki soczewce jest światło skupione i ucięte przez co jest bardzo wyrazna granica swiatłocienia. jesli zamontujesz normalnie bedziesz raził wszystkich, jesli zamalujesz odbłysnik nie bedzie to swiecic...

ew zapraszam do mnie do tematu i zobacz jak wyglada dobrze zrobiona lampa pod ksenon i w miare seryjny wyglad


to nie my mamy za nisko auta... to krawężniki są za wysoko!! ^^

mój Golf Mk3 GTI


AiRRight- okucia, zestawy zawieszeń. Najlepsze ceny!!!

Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Montaz Xenon

Post autor: guziolek » czw lis 24, 2011 12:38

Jak chcesz tak przerabiać i malować na czarno odbłyśnik to przerób całe lampy. Szkło w polerkę na gładko, żeby się pozbyć tych ryfli. Potem w odbłysnik wklej soczewki od jakiejś lampu bixenon/bihalogen i masz prawie jak z fabryki. Jedyna różnica to że bez samopoziomowania i homologacji, ale przynajmniej nikomu nie będizesz walił po oczach. Minus tego wszystkiego jest taki, że przeróbka i kupno potrzebnych części będzie bardziej skomplikowane i o kilkaset pln wyższy niż kupno i wsadzenie żarników w zwykłe lampy.
Twoja brocha jak zrobisz, jednak proponowałbym wykazać się odrobiną empatii w stosunku do innych użytkowników dróg.



Zablokowany

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości