głowica po modyfikacjach i max 7000 obr/min golf3

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

d-f-h
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pt wrz 18, 2009 10:48
Lokalizacja: WROCLAW OKOLICE

głowica po modyfikacjach i max 7000 obr/min golf3

Post autor: d-f-h » wt lis 22, 2011 23:17

witam wszystkich jak w temacie posiadam golfa 3 94 r kombi 1,8 bezyna z gazem 90km ,ostatnim czasem w poszukiwaniu mocy wpadłem na pomysł przerobienia głowicy z hudralicznej na płytkowa stosowna w vw golf 1 i 2 przed 86 r .a poniewaz pracuje przy regeneracji głowic samochodowych tak i uczyniłem :okej: od kolegi dostałem głowice a od drugiego wałek , i zaczeła sie zabawa ...... sprawdzenie glowicy naszczelnosc ok,komplet prowadnic szt 8 , prowadnice sące podciełem na długosci ok 3 mm izostały standardowe mosiężne , a wydechy też skrucome tylko wykonane z żeliwa , przylgnia zaworowa 45/30 stopni, a gniazda 15/45/75 stopni uwaga styk powierzchni miedzy zaworem a gniazdem 1 mm , polerowanie i tak dalej ,,,głowica splanowana 1,3 mm, regulacja 0,30 ss a 0,45 ww w sobote załozona na silnik i wielkie zaskoczenie max ponad 7000 obr /min na gazie i co jest nie tak :banghead: czy kolektor wydechowy moze asz tak chamowac silnik ,wlot powietrza ok 70mm a wydech 55mm brak kat rozrzad itak dalej ustawione jak trzeba znaki punkty cos wiecej da sie wykrecic podobnie zrobiona jak mk2 1,8gti dla kolegi
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

głowica po modyfikacjach i max 7000 obr/min golf3

Post autor: jhosef » śr lis 23, 2011 13:12

Tak z ciekawości: a robiłeś w drugą stronę czyli z płytkowej na hydraulikę/

Oczywiście chodzi mi bardziej o wymianę głowicy a nie przeróbkę istniejącej. Czy pasuje na blok?
Mk2, 1,6 EZ benzynka. Silnik z sierpnia 84.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

głowica po modyfikacjach i max 7000 obr/min golf3

Post autor: grg474 » śr lis 23, 2011 14:19

to znaczy problem masz ze wkręca się na niższe obroty niż przedtem czy też myślałeś że się będzie dalej wkręcał a nie chce


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

głowica po modyfikacjach i max 7000 obr/min golf3

Post autor: pinstonvw » śr lis 23, 2011 16:37

Problem "niskich" obrotów nie leży w głowicy ale pewnie w układzie zasilania. Wydaje mi się, że seryjne wtryski nie dają rady, jak również przydałaby się ingerencja w ich sterowanie, a do tego wszystkiego większy wydech. Nie koniecznie przelotowy, ale z pewnością bez katalizatora i o większej średnicy. Sam kolektor wydechowy również można byłoby zrobić nowy o jak najmniej skomplikowanej budowie. Kanały dolotowe i wylotowe były tylko polerowane czy też poszerzane? Jeśli są większe to i kolektor dolotowy należałoby powiększyć i wypolerować. Nie wiem czy zamiana hydrauliki na płytki była potrzebna, ale jak kto woli. A do wszystkiego większy wałek rozrządu, tzn o innych kształtach krzywek.

Do jhosef: tak głowica hydrauliczna albo z płytkami pasuje w 100% do Twojego silnika. Niczym się nie różni prócz sterowaniem zaworów i wałkiem rozrządu.


...

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

głowica po modyfikacjach i max 7000 obr/min golf3

Post autor: Paweł Marek » czw lis 24, 2011 13:28

d-f-h pisze:max ponad 7000 obr /min na gazie
chodzi o LPG dobrze rozumiem? Bo przeciez na benie sterownik nie pozwoli na wyższe obroty


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Borys
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3319
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 22:32
Lokalizacja: KOLONIA
Auto: VR6T
Kontakt:

Re: głowica po modyfikacjach i max 7000 obr/min golf3

Post autor: Borys » pt lis 25, 2011 09:39

a wałek rozrządu jest seryjny?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 100 gości