Golf '95 1.8(b) kręci, nie odpala

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

JadooPL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz lis 20, 2011 23:28

Golf '95 1.8(b) kręci, nie odpala

Post autor: JadooPL » ndz lis 20, 2011 23:40

Witam wszystkich.
Niedawno kupiłem rzeczonego Golfa III i wszystko w nim jest super, prócz problemu z odpalaniem.

Kilka dni jeździł bez problemu. Jadąc z moją mamą zatrzymaliśmy się pewnego razu przy urzędzie na ok. 45 minut. Do tego czasu odpalał dosłownie na dotyk, a silnik pracował bez zarzutu. Pod urzędem kręcił, kręcił, zwariowała elektryka, szyby się poopuszczały i nie odpalił. Po kilku próbach postanowiliśmy go popchnąć, prawie odpalił, ale stało się tak, że był tam Złotówa i odpaliliśmy go z kabli. Potem kilka dni nic, choć nie odpalał tak sprawnie. Raz lepiej, raz gorzej, suchy, mokry, po całej nocy na mrozie i po kwadransie postoju, ale zawsze. Któregoś razu pojechałem do miasta, znowu 45 min postoju i pupa, nie odpalił. Kręcił kilka razy, w końcu się rozrusznik zblokował, odpalił w końcu na popych. Po tym zdecydowałem się naładować akumulator, taka też rada była mechanika. Akumulator ponad 24 godziny się ładował, po tym czasie był naładowany w 70% i nagle wszystkie kontrolki na prostowniku zaczęły wskazywać, że jest znowu pusty. Poładował się trochę, wrzuciłem go do samochodu, odpalił, potem przez następny dzień w miarę pewnie odpalał. Po nocy, rano, znowu nie zapalił. Kontrolki się świecą, prąd jest (choć z każdą próbą odpalenia, jakby go ubywa), kręci kręci, ale jakby iskra nie może wskoczyć. Z kabli odpala bez problemu. W samochodzie jest tajemny pstryczek na odłączanie zasilania, którym to zawsze się posługiwałem. Co to może być. Wybaczcie mi niewiedzę, niefachowość. Młody jestem, i chętnie się czegoś nauczę przy tym samochodzie. Macie jakiś pomysł?



Awatar użytkownika
sokol26
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 292
Rejestracja: czw sie 26, 2010 23:05
Lokalizacja: Głowno (łódzkie)
Kontakt:

Golf '95 1.8(b) kręci, nie odpala

Post autor: sokol26 » pn lis 21, 2011 11:44

Mierzyłeś jakie napięcie na aku i jakie ładowanie? Patrzyłeś jak się zachowuje na innym akumulatorze?



suchy1979
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: śr paź 26, 2011 10:46

Golf '95 1.8(b) kręci, nie odpala

Post autor: suchy1979 » pn lis 21, 2011 12:24

Odłącz zaciski akumulatora i sprawdź, czy nie są zaśniedziałe, ew je wyczyść delikatnie z osadu szczotką drucianą. To samo na akumulatorze. Zaciski muszą dobrze dolegać i trzeba je porządnie dokręcić, ale z czuciem. Kiedy wymieniałeś kable wysokeigo napięcia, świece? Sprawdź kopułkę aparatu zapłonowego w jakim stanie jest palec i blaszki. Czasami szwankuje przekaźnik nr 109 - duży bezpiecznik w skrzynce bezpieczników - chyba trzeci od drzwi. Odpowiada za zasilanie elektroniki silnika. Ostatecznie będziesz musiał kupić nowy akumulator.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości