Nie wkręca się na obroty 1.8 GX

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

uki!!!
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: ndz kwie 17, 2011 22:38
Lokalizacja: KNS

Nie wkręca się na obroty 1.8 GX

Post autor: uki!!! » wt lis 15, 2011 18:58

Witam.
Mam problem w moim golfiku. Posiada on silniczek 1.8 GX mechaniczny wtryskz instalacją LPG. Pewnego czasu przestał chodzić na benzynie. Tak więc postanowiłem oddać go do mechanika. Gdy wrócił chodził już tak mniej więcej. Tzn odpalał już na pb.
Ale za jakiś czas przestał już palić na benzynie. Pb działało tylko na ciepłym silniku ale tak działało "że klękajcie narody".
Wkręcają się na obroty strasznie przerywał. Ale nic zostawiłem bo na gazie chodził elegancko. No ale teraz jako że zima nadchodzi i jak to wiadomo w zimie nie zawszse na LPG pali to postanowiłem coś porobić żeby chodził i na pb.
Na początku spróbowałem odpalić ale nic. Wyczytałem że może to być wina zaworu dodatkowego powietrza bądź wtryskiwacza rozruchowego. Tak więc sprawdziłem na początku czy dochodzi do nich napięcie. Jak się okazało gdy się kręciło silnikiem prąd dochodził. NO nic wpiąłem z powrotem wtyczki i tak z ciekawości spróbowałem zapalić. O dziwo zaczął chytać ale jak się mu dodało gazu to gasł. Po 4 razie zapalił i elegancko trzymał obroty. Ale po dodaniu gazu gasł. Chcąc go wkręcić na trochę wyższe obroty trzeba było "pompować" pedał gazu. Gdy się już silnik trochę zagrzał nie trzeba było już pompować żeby sie wkręcił na wyższe obroty ale znowu zaczął przerywać. Tzn wchodził na obroty ale przy tym strasznie przerywał.

TAk więc tutaj pytanie do Was. Co to może się mu dziać?


Moje byłe autko: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=446903" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Nie wkręca się na obroty 1.8 GX

Post autor: Paweł Marek » wt lis 15, 2011 19:56

LPG zamontowane bez specjalnych zabezpieczeń do wtrysku mechanicznego powoduje że po jakimś czasie niszczy sie przepływomierz z rozdzielaczem benzyny - to z czego wychodzą rurki paliwowe na poszczególone cylindry. I w sumie nie ma zmiłuj się. Jedyna szansa naprawy to wymiana całego rozdzielacza na sprawny ze szrotu. Ludzia nawet z tego powodu zmieniają wtrysk mechniczny na elektroniczny digifant - o tym też wszystko napisano - wówczas problem praktycznie znika.Szczegóły sobie doczytaj używając wyszukiwarki


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

uki!!!
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: ndz kwie 17, 2011 22:38
Lokalizacja: KNS

Nie wkręca się na obroty 1.8 GX

Post autor: uki!!! » wt lis 15, 2011 20:32

A ja mam w garażu drugi rozdzielacz. Tylko nie wiem czy on jest w lepszym stanie niż ten co siedzi w aucie. Można to jakoś sprawdzić?
A mam jeszcze takie pytanie. Bo odnalazłem jeden kabel taki brązowo czarny który jest urwany. Znalazłem go obok przepustnicy. https://picasaweb.google.com/1039592792 ... 5132934786" onclick="window.open(this.href);return false; I tak się zastanawiam od czego on może być.
I mam jeszcze pytanie czy do tych rzeczy które są zaznaczone na zdj ma dochodzić prąd i kiedy?
https://picasaweb.google.com/1039592792 ... 8627491010" onclick="window.open(this.href);return false;
I do czego służą te rzeczy?


Moje byłe autko: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=446903" onclick="window.open(this.href);return false;

uki!!!
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: ndz kwie 17, 2011 22:38
Lokalizacja: KNS

Nie wkręca się na obroty 1.8 GX

Post autor: uki!!! » pt lis 18, 2011 20:53

Dobra uporałem się z pierwszym pytaniem odnośnie tego kabla.
Pozostało mi jeszcze zapytać czy to na 2 fotce co jest zaznaczone u góry czy to jest coś związane z biegiem jałowym silnika?
I czy aby tam był prąd to musi być w porządku sonda lambda?


Moje byłe autko: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=446903" onclick="window.open(this.href);return false;

Fankas
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: wt lis 15, 2011 20:58
Lokalizacja: bielsko biala

Re: Nie wkręca się na obroty 1.8 GX

Post autor: Fankas » pt lis 18, 2011 22:43

Paweł Marek pisze:LPG zamontowane bez specjalnych zabezpieczeń do wtrysku mechanicznego powoduje że po jakimś czasie niszczy sie przepływomierz z rozdzielaczem benzyny
mozesz rozwinac mysl?? jakie to sa te "specjalne" zabezpieczenia? chodzi ci o klapy antywybuchowe?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Nie wkręca się na obroty 1.8 GX

Post autor: Paweł Marek » sob lis 19, 2011 13:19

nie o klapy, te są też potrzebne, ale rozdzielacz to super spasowane tłoczki smarowane benzyną, bez niej pracują na sucho wycierają się i niszczą. Jeśli chodzi od ke-jetronika czyli wtrysk mechaniczny wspomagany elektronicznie montuje się urządzenie zmniejszające ciśnienie paliwa, na tyle że smaruje rozdzielacz ale nie otworzy wtryskiwaczy (STOP-ke, w PL Pd-45). We wtrysku czysto mechanicznym k-jetronik nie bardzo wiem ale poszukaj na forum tym i np merca. Trzeba jakoś klapę przepływomierza zablokować żeby w czasie jazdy na LPG żeby nie chodziła. Tak czy inaczej są z tym problemy [p jakiś czasie i tak więc unika się gazowania wtrysku mechanicznego.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Fankas
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: wt lis 15, 2011 20:58
Lokalizacja: bielsko biala

Nie wkręca się na obroty 1.8 GX

Post autor: Fankas » sob lis 19, 2011 16:43

bo zaklada sie igs lub blos a nie 1 gen...



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Nie wkręca się na obroty 1.8 GX

Post autor: Paweł Marek » ndz lis 20, 2011 18:21

A co to ma do rzeczy w kwesti pracującego na sucho rozdzielacza?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Fankas
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: wt lis 15, 2011 20:58
Lokalizacja: bielsko biala

Nie wkręca się na obroty 1.8 GX

Post autor: Fankas » pn lis 21, 2011 00:35

a no duzo w zaleznosci jak masz gaz podpiety... chodzi mi tu bardziej o k-jet w mb.... bo znam przypadki gdzie puszczaja gaz w rozdzielacz...



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Nie wkręca się na obroty 1.8 GX

Post autor: jhosef » pn lis 21, 2011 10:33

Fankas pisze:a no duzo w zaleznosci jak masz gaz podpiety... chodzi mi tu bardziej o k-jet w mb.... bo znam przypadki gdzie puszczaja gaz w rozdzielacz...
I ten gaz smaruje?...



Fankas
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: wt lis 15, 2011 20:58
Lokalizacja: bielsko biala

Nie wkręca się na obroty 1.8 GX

Post autor: Fankas » pn lis 21, 2011 12:27

ekspertem od gazu nie jestem ale smarowc, gaz napewno nie smaruje niczego....



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Nie wkręca się na obroty 1.8 GX

Post autor: jhosef » pn lis 21, 2011 12:38

No ale tutaj chodzi o to, że zaciera się układ wtryskowy pracujący na gazie. W przypadku odcięcia paliwa przy pracy na LPG układ ciągle pracuje i niszczy się przez brak paliwa.
Można kombinować ale i tak w przypadku k-jetronik i ke-jetronik najlepiej w ogóle nie zastanawiać się nawet nad gazem.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Nie wkręca się na obroty 1.8 GX

Post autor: Paweł Marek » pn lis 21, 2011 23:07

tak źle nie jest ja sam dokładnie nie wiem jak bo nie musiałem takiego tematu rozgryzać, ale ludzie rozgryzają, w czystym k-jecie pewnie bym dał elektrozawory na wężyki do wtryskiwaczy :)


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

uki!!!
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: ndz kwie 17, 2011 22:38
Lokalizacja: KNS

Nie wkręca się na obroty 1.8 GX

Post autor: uki!!! » wt lis 22, 2011 00:18

Mam takie pytanie.
Bo podpiąłem ten kabelek i teraz porobila sie kicha. Pali na benzynie ale nie trzyma praktycznie wogóle obrotów. Wkręca sie też lepiej. Z gazem tez sie odmieniło i teraz utrzymuje obroty na poziomie 1000-1200.
Dlaczego to sie tak dzieje?


Moje byłe autko: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=446903" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 97 gości