Jakim typem śrub skręca się licznik

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kurkura
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob paź 23, 2010 09:20

Jakim typem śrub skręca się licznik

Post autor: kurkura » czw lis 17, 2011 17:09

U mojego stryja wymienialiśmy patyczek od ustawiania godziny poprostu połamał mu się. Niestety jak to przy piwko bywa śruby się trochę wyrobiły i chwielibyśmy je wymienić ale ciężko nam coś podobnego dobrać. Czy jest jakieś określone nazewnictwo/typ tych śrub aby kupić lub prosić o sprowadzanie w sklepie?

licznik VDO rok 2000



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8869
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Jakim typem śrub skręca się licznik

Post autor: marcin7x5 » pt lis 18, 2011 15:56

czyżby torx



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Jakim typem śrub skręca się licznik

Post autor: guziolek » pt lis 18, 2011 18:26

marcin7x5, torx to typ klucza do odkręcenia śrub, a koledze podejrzewam chodzi o rozmiar/wymiar gwintu. Jeśli dobrze sobie wymyśliłem i chodzi o wymiary wspomnianych zwojów gwintu, bo chcecie zastąpić wkręty innymi, bo np pozrywaliście gwint w plastikach licznika to wyjścia macie 2, albo zapakować tam jakiś klej, skręcić licznik i mieć nadzieję, że nic się już w nim nie popsuje, albo dobierać śruby metoda chybił trafił, bo inaczej to chyba się nie da tego skręcić. Wyjście 3 jest wtedy, jeśli zgubiliście zwyczajnie te wkręty. Wtedy musicie dobrać coś w sklepie i po problemie.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Jakim typem śrub skręca się licznik

Post autor: Qto » sob lis 19, 2011 01:51

Jeżeli faktycznie zerwany gwint na śrubie - chociaż nie wiem jak można tego dokonać kręcąc je w miękki plastik - to grubość ma 2,7mm, długość 18mm, skok gwintu 1mm, łeb na klucz torx 10. Nie wiem czy takie śrubki da się dostać...jak nie to może cieniutkie blachowkręty



kurkura
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob paź 23, 2010 09:20

Jakim typem śrub skręca się licznik

Post autor: kurkura » sob lis 19, 2011 09:05

Qto pisze:chociaż nie wiem jak można tego dokonać kręcąc je w miękki plastik
Korzystalismy z wyrobionych końcówek torx plus heniek %%% i tak jakoś wyszło. Udało nam się dobrać troszeczke krótsze śruby na płaski śrubokręt. odziwo auto stare a licznik ori.
dzięki



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Jakim typem śrub skręca się licznik

Post autor: Qto » sob lis 19, 2011 12:25

aaa...nie wiem czemu myślałem że gwinty zerwaliście. W przypadku wyrobionych łebków można spróbować delikatnie je naciąć tak aby pasował mały płaski śrubokręt...ale jak udało się dobrać śrubki to git :bigok:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości