Climatronic, problem z nawiewami

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

adixx22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt kwie 01, 2011 15:41
Lokalizacja: Lębork

Climatronic, problem z nawiewami

Post autor: adixx22 » pt lis 18, 2011 18:26

Witam
gdy mam włączony Econ i np ustawiona temp na 21 skala nawiewów na panelu jest taka sama,np 4 i się ani nie zwiększa ani zmniejsza obojętnie jaka jest temp w samochodzie.próbowałem tez to samo na klimie i jest tak samo,czyli jak bym miał zwykłą klimę a nie klimatronic. w poprzednim aucie a3 wszystko mi chodzilo i ta skala nawiewów w zależności od temp.rosła albo malała.byłem na kompie na diagnozie i wyszło że nie ma żadnych błędów.po wciśnięciu econ i obieg zamknięty na panelu po lewej stronie pokazuje się 444 a po prawej 00 . no i nie wiem co teraz zrobić aby mi to ładnie chodziło



perki
...
...
Posty: 2363
Rejestracja: wt gru 09, 2008 10:18
Lokalizacja: Zagłębie

Re: Climatronic, problem z nawiewami

Post autor: perki » pt lis 18, 2011 18:29

adixx22 pisze:Witam
gdy mam włączony Econ i np ustawiona temp na 21 skala nawiewów na panelu jest taka sama,np 4 i się ani nie zwiększa ani zmniejsza obojętnie jaka jest temp w samochodzie.próbowałem tez to samo na klimie i jest tak samo,czyli jak bym miał zwykłą klimę a nie klimatronic. w poprzednim aucie a3 wszystko mi chodzilo i ta skala nawiewów w zależności od temp.rosła albo malała.byłem na kompie na diagnozie i wyszło że nie ma żadnych błędów.po wciśnięciu econ i obieg zamknięty na panelu po lewej stronie pokazuje się 444 a po prawej 00 . no i nie wiem co teraz zrobić aby mi to ładnie chodziło

chodzi i o to ze te kreski same sie nie zmieniaja ? czy nie zmieniaja sie mimo iz naciskasz strzalki ? bo w naszych climatronicach recznie ustawia sie sile nadmuchu tymi strzlkami jak dasz 4 kreski to bedizesz mial 4 chyba ze wcisniesz zeby bylo 5 to bedizesz mial 5



adixx22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt kwie 01, 2011 15:41
Lokalizacja: Lębork

Climatronic, problem z nawiewami

Post autor: adixx22 » pt lis 18, 2011 18:49

tak, te kreski sie nie zmieniaja same.jak naciskam strzałki to się zwiększa bądż zmniejsza siła nadmuchu.w a3 pod wpływem temp ustawionej to się zmieniały same.kolega też ma golfa 4 i mu chodzi tak jak mi w audi,czyli pod wpływem temp albo się nawiew automatycznie zwieksza albo zmniejsza czy to na Econ czy na Klimie.dodam ze to jest tdi 110 ps AHF 1999 rok,tak w razie czego



seebst
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 19:43
Lokalizacja: Żary

Climatronic, problem z nawiewami

Post autor: seebst » pt lis 18, 2011 19:43

U mnie jest tak (Bora), że gdy na Econ czy Auto ustawione jest, to jest powiedzmy 5 kresek. Ale siła nawiewu sama się reguluje. Gdy w zimny dzień odpalałem auto, pomimo tych 5 kresek nadmuch był słabiutki, ale gdy tylko się zaczęło ocieplać na dworze, siła tego nadmuchu rośnie. A gdy auto postało w upalny dzień na słońcu, nadmuch chodził z maksymalną prędkością. I tak cały czas jest.



perki
...
...
Posty: 2363
Rejestracja: wt gru 09, 2008 10:18
Lokalizacja: Zagłębie

Re: Climatronic, problem z nawiewami

Post autor: perki » pt lis 18, 2011 19:47

adixx22 pisze:tak, te kreski sie nie zmieniaja same.jak naciskam strzałki to się zwiększa bądż zmniejsza siła nadmuchu.w a3 pod wpływem temp ustawionej to się zmieniały same.kolega też ma golfa 4 i mu chodzi tak jak mi w audi,czyli pod wpływem temp albo się nawiew automatycznie zwieksza albo zmniejsza czy to na Econ czy na Klimie.dodam ze to jest tdi 110 ps AHF 1999 rok,tak w razie czego

bo te kreski same sie nie zmieniaja w naszych padakach :bigok: choc mozna odczuc ze 4 kreski raz wieja mocniej a raz slabiej :pub:



adixx22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt kwie 01, 2011 15:41
Lokalizacja: Lębork

Climatronic, problem z nawiewami

Post autor: adixx22 » pt lis 18, 2011 20:00

a to dziwne trochę,ale się nie będę sprzeczał.być może w tych starszych modelach, jak mój ,tak jest.mój kumpel ma mk4 pompowtrysk 2001 rok AJM 115 ps i u niego ta skala nawiewów pod wpływem temp. w środku się zmienia,raz mocniej raz słabiej i te kreski w nawiewu same się zwiększają lub zmniejszają.być może że tam jest jakiś nowszy climatronic



iigAlisArr
->|<-
->|<-
Posty: 1750
Rejestracja: sob mar 20, 2010 16:44
Lokalizacja: northern

Climatronic, problem z nawiewami

Post autor: iigAlisArr » pt lis 18, 2011 21:38

Przy opcjach ECON oraz klima (bez AUTO) kreski same się nie "zmieniają", dopiero na AUTO Climatronic dostosowuje siłę nadmuchu ("zmiana kresek") i miejsce (dół/góra/oba) aby utrzymać zadaną temperaturę. Jeśli przy AUTO kreski są bez zmian to oznacza, że Climatronic nie widzi potrzeby regulacji nadmuchu.


Kupię:

- HBM'y,
- W8 pod szyber,
- kratki nawiewów z Bory.


" What does the World, mean to You ? "

perki
...
...
Posty: 2363
Rejestracja: wt gru 09, 2008 10:18
Lokalizacja: Zagłębie

Re: Climatronic, problem z nawiewami

Post autor: perki » pt lis 18, 2011 21:40

iigAlisArr pisze:Przy opcjach ECON oraz klima (bez AUTO) kreski same się nie "zmieniają", dopiero na AUTO Climatronic dostosowuje siłę nadmuchu ("zmiana kresek") i miejsce (dół/góra/oba) aby utrzymać zadaną temperaturę. Jeśli przy AUTO kreski są bez zmian to oznacza, że Climatronic nie widzi potrzeby regulacji nadmuchu.

u mnie na auto czuc jak sam sobie reguluje nadmuch ale kreski stoja w miejscu ;>



iigAlisArr
->|<-
->|<-
Posty: 1750
Rejestracja: sob mar 20, 2010 16:44
Lokalizacja: northern

Climatronic, problem z nawiewami

Post autor: iigAlisArr » pt lis 18, 2011 21:47

Aż byłem sprawdzić w aucie i masz rację co do:
perki pisze:na auto czuc jak sam sobie reguluje nadmuch ale kreski stoja
. Tylko teraz nie pamiętam kiedy sie same "zmieniały"... :-k


Kupię:

- HBM'y,
- W8 pod szyber,
- kratki nawiewów z Bory.


" What does the World, mean to You ? "

adixx22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt kwie 01, 2011 15:41
Lokalizacja: Lębork

Climatronic, problem z nawiewami

Post autor: adixx22 » pt lis 18, 2011 21:59

u mnie na auto też kreski stoją.kurcze to trochę dziwne,dlatego podjechałem na kompa do sprawdzenia.a co u mnie oznacza na klimatroniku 444 i z prawej 00.tzn że dobrze ,czy coś do bani?



iigAlisArr
->|<-
->|<-
Posty: 1750
Rejestracja: sob mar 20, 2010 16:44
Lokalizacja: northern

Climatronic, problem z nawiewami

Post autor: iigAlisArr » pt lis 18, 2011 22:33

adixx22 pisze:444
Wg http://forum.vw-passat.pl/showthread.ph ... limatronic "444 żadnych błędów w pamięci".


Kupię:

- HBM'y,
- W8 pod szyber,
- kratki nawiewów z Bory.


" What does the World, mean to You ? "

Awatar użytkownika
Pablo Corrado
Forum Master
Forum Master
Posty: 1110
Rejestracja: sob lut 26, 2005 21:08
Lokalizacja: Chrzanów

Climatronic, problem z nawiewami

Post autor: Pablo Corrado » pt lis 18, 2011 22:47

Na AUTO kreski stoją w miejscu, pomimo, że układ sobie reguluje intensywność nawiewu.
Tak ma być :bigok:


Scirocco II 1,6 / Scirocco II 1,8 / Corrado G60 / Corrado 2,0 16V / Golf IV 2,0 / Golf IV GTI / Passat B5FL 1,8T / Golf V 1,4 i 1,6
Sprzedam:
-Uszczelkę głowicy 1,8 T 20V (AGU i innych) GOETZE.
-NOWĄ przepustnicę do 1,4 TSI i innych 03C 133 062S.

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Climatronic, problem z nawiewami

Post autor: Qto » sob lis 19, 2011 01:34

w nowszych panelach Climatronica kreski będą się zmieniały...w starszych kreski zostają bez zmian a siła nadmuchu może się zmieniać.



Awatar użytkownika
sławomir
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 286
Rejestracja: ndz gru 23, 2007 14:12
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Climatronic, problem z nawiewami

Post autor: sławomir » ndz lis 20, 2011 17:20

Qto, a jakie to są nowsze? Od którego roku były nowsze?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 118 gości