Podświetlenie predkościomierza + spalanie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Lusix
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: czw paź 27, 2005 09:02
Lokalizacja: Warszawa

Podświetlenie predkościomierza + spalanie

Post autor: Lusix » ndz lis 13, 2005 08:33

Witam. jestem szczęsliwym posiadaczem Golfa 2. Mam dwa ale pytanka..
1. Czy skomplikowana jest wymiana żarówki pod zegarami??? ( nie podświetla predkościomierza)
2. Ile powinien palic silnik 1,3?? Mi pali 9 w mieście i 7 w trasie.. Czy regulacja zapłonu bylaby dobrym rozwiazaniem??
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony czw cze 29, 2006 15:07 przez Lusix, łącznie zmieniany 1 raz.



jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » ndz lis 13, 2005 08:47

Lusix pisze:1. Czy skomplikowana jest wymiana żarówki pod zegarami??? ( nie podświetla predkościomierza)
odnosnie żarówki nie jest to skomplikowane i pracochłonne,musisz odkręcić "zegary"i tam znajdują sie żaróweczki w takich gniazdach,trzeba ją wykręcić i dać nową,robota lekka i przyjemna,jeśli chodzi o spalanie to zapytaj się mr_simona on ma bodajże taki silnik.pozdro :pub:



Kemot_1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt mar 31, 2006 08:45
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Kemot_1 » śr cze 28, 2006 08:59

Witam, a czy ktoś może mi wytłumaczyć łopatologicznie, jak wykręcić zegary żeby wymienić żarówkę od prędkościomierza i obrotomierza??? Chyba, że to nie jest to, bo np. zegar cyfrowy i licznik kilometrów podświetla. Z góry dzięki.



Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32765
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » śr cze 28, 2006 09:07



Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Awatar użytkownika
Chmielu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2331
Rejestracja: śr lip 06, 2005 10:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Chmielu » śr cze 28, 2006 09:10

Chyba, że to nie jest to, bo np. zegar cyfrowy i licznik kilometrów podświetla. Z góry dzięki.
To jest to bo do wyświetlaczycyfrowych osobne żarówki są ;)
Deskę wykręcasz w następujący sposób :
- musisz odkecić 4 sróbki znajdujące się odpowiednio - po prawej i lewej stronie zegarów za kratkami nawiewów (nie musisz wyciągać tych kratek żeby odkręcić te śrubki ale ja to zawsze robię). Kolejne 2 sróbki masz niżej - z lewej musisz wyjąć przełącznik do świateł bo za nim znajduje się śrubka którą trzeba odkręcić, a z prawej strony musisz wyjąć sterowanie podgrzewaniem foteli i odkręcic znajdującą się za nim śrubkę.
Jak masz już te 4 śrubki odkręcone to wyjmujesz obudowę plastikową zegarów.
Jak ją wyjmiesz to pozostaje już tylko odkręcić zegary (2 śrubki - jedna z lewej druga z prawej). Później odpinasz kostkę od zegarów i je wyjmujesz sobie. Żarówki znajdują się na górze zegarów - sztuki 2 ;)
:bigok:


Człowiek może bez końca patrzeć na dwie rzeczy. Na lewego cycka.... i na prawego.

Passat 1.8T - projekt K04

Kemot_1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt mar 31, 2006 08:45
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Kemot_1 » śr cze 28, 2006 16:22

Wielkie dzięki chłopaki!!!

[ Dodano: 28 Cze 2006 17:52 ]
Dzięki waszej pomocy udało mi się wyjąc licznik, siedzę z nim w domu, tylko teraz pojawił się problem, jak wyjąć te żarówki??? są wielkości milimetrowej, a wokól biegną druciki i boję się, że coś mogę uszkodzić. Czy takie żarówki można na stacji beznynowej kupić?

Wg mnie te żarówki stanowią całość, z tymi kabelkami i "cokołem" metalowym, jeśli ktoś wymieniał to proszę o radę jak to zrobić, wyjąć całe i kupić, ale gdzie???
Ostatnio zmieniony śr cze 28, 2006 18:36 przez Kemot_1, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
MrUkAs
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:03
Lokalizacja: Ostrzeszów
Kontakt:

Re: Podświetlenie predkościomierza + spalanie

Post autor: MrUkAs » śr cze 28, 2006 18:13

Lusix pisze: 2. Ile powinien palic silnik 1,3?? Mi pali 9 w mieście i 7 w trasie.. Czy regulacja zapłonu bylaby dobrym rozwiazaniem??
Pozdrawiam
Masz w normie. Mam rowniez 1.3 i w miescie spalam 8,5-9, na trasie 6,5-7 ;)


www.SportCom.PL

eidos
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 731
Rejestracja: śr kwie 20, 2005 19:09
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: eidos » śr cze 28, 2006 22:08

U mnie jest tak, że jak mam licznik to z tyłu wystają takie plastikowe cypelki, w których są żaróweczki. Wystarczy że ten plastik przekręcisz o 90 stopni i wyciągasz. Kupuje się cały plastik z żaróweczką. Kosz jednej to ok 3zł



Awatar użytkownika
MK2BOSTON
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw kwie 27, 2006 09:59
Lokalizacja: K-ce

Post autor: MK2BOSTON » czw cze 29, 2006 12:18

Spalanie masz w normie mi na gaźniku pali podobnie, ta fotoporada dotyczyła MK3, ale w MK2 jest podobnie.

Ja wymieniłem żarówki na diody LED R5 np:

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=112247748

niestety nie da się ich od razu założyć ponieważ gniazda nie pasują lecz nie ma problemów z przelutowaniem diod do oryginalnych gniazd i masz do wyboru kilka kolorów w moim przypadku niebieskie wyglądają rewelka koszt jednej diody ok4zeta trzeba tylko pamiętać o polaryzacji przy zakładaniu.

A na tej stronie jest fotoporada jak wyciągnąć zegary w MK2

http://vw-scene.info/porada1a.html

Ja nie zdejmowałem kierownicy nie ma takiej potrzeby, jedyny problem miałem za pierwszym razem z odłączeniem linki prędkościomierza, ale nie jest to problem trzeba tylko ścisnąć wtyk przy wyciąganiu.

Pozdrawiam


MK2 Boston 89

rafcykz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: pn maja 15, 2006 17:07
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: rafcykz » czw cze 29, 2006 16:19

Moje 1.3 NZ spala 7,2l/100km w jezdzie mieszanej :) Widac wtryski pala mniej :D



Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Post autor: Gwiazdor » czw cze 29, 2006 16:49

Chmielu pisze:
Chyba, że to nie jest to, bo np. zegar cyfrowy i licznik kilometrów podświetla. Z góry dzięki.
To jest to bo do wyświetlaczycyfrowych osobne żarówki są ;)
Deskę wykręcasz w następujący sposób :
- musisz odkecić 4 sróbki znajdujące się odpowiednio - po prawej i lewej stronie zegarów za kratkami nawiewów (nie musisz wyciągać tych kratek żeby odkręcić te śrubki ale ja to zawsze robię). Kolejne 2 sróbki masz niżej - z lewej musisz wyjąć przełącznik do świateł bo za nim znajduje się śrubka którą trzeba odkręcić, a z prawej strony musisz wyjąć sterowanie podgrzewaniem foteli i odkręcic znajdującą się za nim śrubkę.
Jak masz już te 4 śrubki odkręcone to wyjmujesz obudowę plastikową zegarów.
Jak ją wyjmiesz to pozostaje już tylko odkręcić zegary (2 śrubki - jedna z lewej druga z prawej). Później odpinasz kostkę od zegarów i je wyjmujesz sobie. Żarówki znajdują się na górze zegarów - sztuki 2 ;)
:bigok:
To w MK3

W MK2 jest inaczej ale żeby wymienić żarówki trzeba wyjąć całą ramkę osłanianiącą zegary i której trzymają się przyciski.


Obrazek

Awatar użytkownika
Chmielu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2331
Rejestracja: śr lip 06, 2005 10:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Chmielu » czw cze 29, 2006 16:51

TheGwiazdor zgadza się ale ja tam akurat odpisywałem koledze Kemot_1, który ma MK3.... Przynajmniej w opisie... :P


Człowiek może bez końca patrzeć na dwie rzeczy. Na lewego cycka.... i na prawego.

Passat 1.8T - projekt K04

kruk 53090
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: czw cze 01, 2006 19:09
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: kruk 53090 » czw cze 29, 2006 23:07

mam silnik 1,6 PN z gaźnikiem 2EE i pali mi ok.6,6 l/100 km


kruk

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 157 gości