Cieknąca pompa hamulcowa Golf II

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Maciek_Pieron
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: ndz wrz 11, 2011 22:06
Lokalizacja: Trójmiasto, Düsseldorf

Cieknąca pompa hamulcowa Golf II

Post autor: Maciek_Pieron » wt lis 08, 2011 22:58

Witam.

Mam poważny problem, a jest nim pompa hamulcowa. Zauważyłem przed chwilą, że jest spory zaciek a na serwie. Cieknie spod pompy, a tak ogólnie cieknie z mocowania pompy do serwa. Może uszczelka jest do wymiany. Mam takie pytanie: Jak wymienić uszczelkę pompy hamulcowej? Czy odkręcić pompę(są tam chyba dwie śruby) i wymienić uszczelkę? I jak odpowietrzyć pompę hamulcową? Czy odpowietrzyć hamulce a na końcu pompę czy jak. Nigdy tego nie robiłem więc nie mam pojęcia. Piszę tutaj ponieważ napewno ktoś robił już coś takiego a ja nie będę sam kombinował bo to są hamulce, przez które można zginąć.

Pozdro :)



dominik7
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 872
Rejestracja: wt lis 22, 2005 19:07
Lokalizacja: WGS//WP
Kontakt:

Re: Cieknąca pompa hamulcowa Golf II

Post autor: dominik7 » śr lis 09, 2011 00:29

Odkręć tę pompę tak jak pisałeś i wymień uszczelkę.
Hamulce się odpowietrza przy kołach, zaczynając od najdalszego od strony pompy, a kończąc na najbliższym.
Uważaj na odpowietrzniki (radzę spsikać WD 40 chociaż), bo mogą się pourywać jeśli dawno nie były ruszane.
Najlepiej to zrób to ze 2-3 razy, żeby całe powietrze Ci uszło z układu. Możesz przy okazji zalać układ nowym płynem.


http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRkioSjUFKyMHzqmuU0GfCiXEIgR5re3-DV5-g48EwFKSNS3s23AQ

Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Cieknąca pompa hamulcowa Golf II

Post autor: t0mal » śr lis 09, 2011 00:57

Pompę trzeba rozmontować i zweryfikować, czy w ogóle jest sens ją naprawiać, jeśli w cylindrze będą wżery bądź otarcia, rysy, to pompa nadaje się tylko do wyrzucenia - wymiana uszczelek nie przynosi efektu.



Awatar użytkownika
Maciek_Pieron
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: ndz wrz 11, 2011 22:06
Lokalizacja: Trójmiasto, Düsseldorf

Cieknąca pompa hamulcowa Golf II

Post autor: Maciek_Pieron » śr lis 09, 2011 01:06

Dzięki za pomoc. Pompa jest w dobrym stanie. Wymienię tylko uszczelkę. :)



dominik7
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 872
Rejestracja: wt lis 22, 2005 19:07
Lokalizacja: WGS//WP
Kontakt:

Cieknąca pompa hamulcowa Golf II

Post autor: dominik7 » śr lis 09, 2011 01:22

Jakby coś to pompa nie jest dużym wydatkiem (kosztuje około 180 zł), tyle że z hamulcami w autach które mają po 20 lat jest tak, że jak sie coś ruszy to wszystko się sypie po kolei. Z tego złego dobre jest to że do Golfa 2 częsci są tanie, i to nawet dobre zamienniki.


http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRkioSjUFKyMHzqmuU0GfCiXEIgR5re3-DV5-g48EwFKSNS3s23AQ

Awatar użytkownika
Maciek_Pieron
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: ndz wrz 11, 2011 22:06
Lokalizacja: Trójmiasto, Düsseldorf

Re: Cieknąca pompa hamulcowa Golf II

Post autor: Maciek_Pieron » ndz lis 13, 2011 13:45

dominik7 pisze:Jakby coś to pompa nie jest dużym wydatkiem (kosztuje około 180 zł), tyle że z hamulcami w autach które mają po 20 lat jest tak, że jak sie coś ruszy to wszystko się sypie po kolei. Z tego złego dobre jest to że do Golfa 2 częsci są tanie, i to nawet dobre zamienniki.
Masz pełną rację. Ja mam sentyment do starych samochodów. Tego Golfa za nic bym nie oddał. Zaczynam już robić go w German Style. Będzie super.



Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

Cieknąca pompa hamulcowa Golf II

Post autor: pinstonvw » ndz lis 13, 2011 14:50

Wymiana uszczelki między serwem, a pompą ma wyeliminować wyciek? Bzdura... Cieknie Ci z samej pompy. Uszczelniacz na tłoczysku pewnie puszcza. Tak jak ktoś napisał wyżej trzeba ją rozebrać i zweryfikować jej stan. Komplet naprawczy to koszt ok 20 - 30zł, a w dziale FAQ masz fotoporadę odnośnie regeneracji pompy mk2. Uszczelka między serwem, a pompą ma tylko zapewniać utrzymanie podciśnienia na stałym poziomie.


...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 96 gości