duze spalanie aaz eco pompa

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
vision
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 734
Rejestracja: ndz lip 01, 2007 15:27
Lokalizacja: warszawa

duze spalanie aaz eco pompa

Post autor: vision » czw lis 10, 2011 17:57

Marecki 1988 pisze: czy ktoś może mi normalnie poradzić ? niż pan od grzałki
filtr paliw z podgrzewaczem elektrycznym lub wodnym fabrycznie montowane D/TD ino nie w grupie VAG


sprzedam
- silnik AAZ sprawny w całość/części, skrzynia CHA itd VW B3
- kierownica US MK2
- chłodnica oleju /przewody /podstawa z termostatem pod T ( komplet )
- chłodnica oleju wodna + podstawa pod T
- tempomat mechaniczny VW TD/Pb (kompletny )

Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

duze spalanie aaz eco pompa

Post autor: munior » czw lis 10, 2011 19:05

Marecki 1988 pisze: podejrzewam że jednym z czynnikow jest temp. paliwa w tym okresie, a jezeliby podgrzać trochę to paliwo? Moze spalanie zmaleje odrobinę? czy ktoś już coś takiego przerabiał?
To tylko jeden z czynników wpływający na zwiększenie zużycia paliwa ,zapomniałeś o najwazniejszym jakim są zwiększone opory pracy silnika odpalonego na mrozie ...gęsty olej ,zimne paliwo ,zwiększone opory toczenia ...wszystko to razem wpływa na zwiąkszenie spalania ,paliwo ma tylko w tym jakiś tam udział w % ...także zeby zmniejszyć spalanie musiałbyś nagrzać jakoś cały silnik .I da się to zrobić .... ja tak robię ,odpalam webasto które podgrzewa płyn ,płyn krąży po małym obiegu ,mam nawet wpięty w obieg przepływowy podgrzewacz paliwa .I spalanie zbytnio zimą nie odbiega od spalania latem ...gdyby nie mały szczegół :chytry: webasto też spala paliwo :grin: a spala go ok.0,8 litra na 5 dni przy czasie pracy ok.10 minut dziennie.Ale załozenie sobie jakiegoś skutecznego podgrzewacza paliwa ,na pewno przyniesie jakieś dobre skutki ...bo ori podgrzewacze to smiech na sali :grin:


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

duze spalanie aaz eco pompa

Post autor: souler » czw lis 10, 2011 22:34

moj pali 7,5-8 w cyklu miejskim, przy czym czesto jest zabawa z pedalem gazu no i pompa 10


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

Awatar użytkownika
junior44
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: czw sie 12, 2010 22:49
Lokalizacja: DZA

duze spalanie aaz eco pompa

Post autor: junior44 » pn lis 14, 2011 00:30

kupiłem nie dawno MKIII z silnikiem AAZ i pierwsze spalanie wyliczyłem 6.1 w cyklu mieszanym a po wczorajszej sobotniej nocy nie wiem o co mu chodzi... za 180zł zrobiłem 330 km. co prawda jezdzil z 5 chlopami cała noc po czeskich górach ale czy to normalne ze mi spalił 10.1 litra na 100 ?!



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 155 gości