Mk4- kombi - tylna kanapa

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

piotrek07
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz lis 09, 2008 01:34
Lokalizacja: Wrocław

Mk4- kombi - tylna kanapa

Post autor: piotrek07 » ndz lis 06, 2011 17:09

Witam

Czy w Golfie mk4 - kombi - można przerobić tylną kanapę tak zeby były trzy zagłówki oraz 3 punktowe pasy po środku.

Czy może to wiąże się z wymianą całego siedziska z tyłu ? Jesli tak to z jakiego modelu bedzie pasować tylna kanapa z
trzema zagłówkami i 3 punktowymi pasami. ?

Pozdr
Piotrek


Piotrek

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Mk4- kombi - tylna kanapa

Post autor: grg474 » ndz lis 06, 2011 23:12

najprościej to wymiana oparcia - oparcie w wersji hb czy variant jest takie samo - siedzisko inne


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

piotrek07
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz lis 09, 2008 01:34
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mk4- kombi - tylna kanapa

Post autor: piotrek07 » pn lis 07, 2011 00:52

Czy tylna kanapa będzie pasowała od Golfa 5 do golfa 4 ? Czy moze trzeba duzo przerabiac ?


Piotrek

Awatar użytkownika
vwbartus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 495
Rejestracja: czw cze 01, 2006 23:58
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Mk4- kombi - tylna kanapa

Post autor: vwbartus » śr lis 09, 2011 22:10

grg474 pisze: oparcie w wersji hb czy variant jest takie samo - siedzisko inne
Siedzisko jest identyczne tylko sa nieco inne mocowania .
Co do kanapy lepiej szukaj kanapy z 3 zagłówkiem i pasem tylko pamiętaj ze jak będziesz miał 3 zagłówek i pas koło niego to nie będziesz miał podłokietnika


[size=84][color=navy][b]Volkswagen Klub Polska #822#[/b][/color][/size]

____________________

[size=117][color=black][b]KOMBI W DIESLU ....[/b][/color][/size]

Awatar użytkownika
Pablo Corrado
Forum Master
Forum Master
Posty: 1110
Rejestracja: sob lut 26, 2005 21:08
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Mk4- kombi - tylna kanapa

Post autor: Pablo Corrado » śr lis 09, 2011 22:19

vwbartus pisze:
grg474 pisze: oparcie w wersji hb czy variant jest takie samo - siedzisko inne
Siedzisko jest identyczne tylko sa nieco inne mocowania .
Co do kanapy lepiej szukaj kanapy z 3 zagłówkiem i pasem tylko pamiętaj ze jak będziesz miał 3 zagłówek i pas koło niego to nie będziesz miał podłokietnika
Ja miałem zagłówek i podłokietnik jednocześnie, ale jeśli chodzi o trzeci pas, to był tylko dwupunktowy.


Scirocco II 1,6 / Scirocco II 1,8 / Corrado G60 / Corrado 2,0 16V / Golf IV 2,0 / Golf IV GTI / Passat B5FL 1,8T / Golf V 1,4 i 1,6
Sprzedam:
-Uszczelkę głowicy 1,8 T 20V (AGU i innych) GOETZE.
-NOWĄ przepustnicę do 1,4 TSI i innych 03C 133 062S.

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Mk4- kombi - tylna kanapa

Post autor: grg474 » czw lis 10, 2011 00:23

vwbartus pisze:Siedzisko jest identyczne tylko sa nieco inne mocowania .
przerabiałeś siedzisko hb na variant że takie głupoty piszesz? Ja przerabiałem - wymagało to przeszycia materiału (inny kształt) i wykorzystanie gąbki z drugiej wersji - więc proszę nie wprowadzaj ludzi w błąd Piter.5 może to potwierdzić bo to dla niego przerabiałem siedzisko hb na variant


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Mk4- kombi - tylna kanapa

Post autor: Haki » sob lis 12, 2011 01:31

grg474 pisze:
vwbartus pisze:Siedzisko jest identyczne tylko sa nieco inne mocowania .
przerabiałeś siedzisko hb na variant że takie głupoty piszesz? Ja przerabiałem - wymagało to przeszycia materiału (inny kształt) i wykorzystanie gąbki z drugiej wersji - więc proszę nie wprowadzaj ludzi w błąd Piter.5 może to potwierdzić bo to dla niego przerabiałem siedzisko hb na variant

Potwierdzam ,,, przerabiałem dziś u kolegi i jakiś czas temu u siebie .... Oparcia pasują .. siedziska nie ... inny kształt gąbki w HB inny w Variancie ....

Greg :pub:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
Wesley
OEM+ Lover
OEM+ Lover
Posty: 966
Rejestracja: sob maja 23, 2009 11:19
Lokalizacja: podlasie

Re: Mk4- kombi - tylna kanapa

Post autor: Wesley » sob lis 12, 2011 18:13

ja wsadzałem do mk4 kombi siedziska tylnej kanapy od hb i wystarczyło przełożyć stelaż i było gitara, nie było widać że cokolwiek było przekładane i bez przeszycia się obeszło..
piotrek07 pisze: Czy może to wiąże się z wymianą całego siedziska z tyłu ? Jesli tak to z jakiego modelu bedzie pasować tylna kanapa z
trzema zagłówkami i 3 punktowymi pasami. ?
Obadaj tylną kanapę Recaro z mk4 - często zdarzają się z 3ma zagłówkami i trzecim pasem, czasami na all..gro można znaleźć kwestia tapicerki :wink:


Pozdrawiam :wink:



Awatar użytkownika
zimnylech
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: sob sie 21, 2010 14:40
Lokalizacja: EL/D.

Re: Mk4- kombi - tylna kanapa

Post autor: zimnylech » ndz mar 04, 2012 13:21

grg474 pisze:
vwbartus pisze:Siedzisko jest identyczne tylko sa nieco inne mocowania .
przerabiałeś siedzisko hb na variant że takie głupoty piszesz? Ja przerabiałem - wymagało to przeszycia materiału (inny kształt) i wykorzystanie gąbki z drugiej wersji - więc proszę nie wprowadzaj ludzi w błąd Piter.5 może to potwierdzić bo to dla niego przerabiałem siedzisko hb na variant
ja przerobilem bez szycia ,calosc zajela mi z 30 min, w moim temacie sa zdjecia, siedzisko z hb jest troche dluzsze jakies 3 cm.


ROBIĘ TO CO LUBIĘ, LUBIĘ TO CO ROBIĘ
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Tomos15
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 446
Rejestracja: pn sie 19, 2013 17:47
Lokalizacja: Oleśnica

Mk4- kombi - tylna kanapa

Post autor: Tomos15 » śr maja 07, 2014 12:36

Siemanko, odgrzeję nieco kotleta sprzed 2 lat ale cóż :D Od jakiegoś czasu myślę nad kupnem oparcia tylnej kanapy z podłokietnikiem (ok 90 zl z przesyłką) i chciałbym zrobić sobie otwór do przewożenia długich rzeczy - bardzo przydatne na wyjazd na narty. Pytanie teraz czy jest to możliwe do wykonania i czy jest możliwe przełożenie mocowań siatki zabezpieczającej? Zapodam linka do oparcia o którym myślę http://allegro.pl/oparcie-golf-iv-prawe ... source=mlt" onclick="window.open(this.href);return false;


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 6#p6275086" onclick="window.open(this.href);return false; <---- Mój Borat

Awatar użytkownika
zimnylech
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: sob sie 21, 2010 14:40
Lokalizacja: EL/D.

Re: Mk4- kombi - tylna kanapa

Post autor: zimnylech » śr maja 07, 2014 18:04

Tomos15 pisze:Siemanko, odgrzeję nieco kotleta sprzed 2 lat ale cóż :D Od jakiegoś czasu myślę nad kupnem oparcia tylnej kanapy z podłokietnikiem (ok 90 zl z przesyłką) i chciałbym zrobić sobie otwór do przewożenia długich rzeczy - bardzo przydatne na wyjazd na narty. Pytanie teraz czy jest to możliwe do wykonania i czy jest możliwe przełożenie mocowań siatki zabezpieczającej? Zapodam linka do oparcia o którym myślę http://allegro.pl/oparcie-golf-iv-prawe ... source=mlt" onclick="window.open(this.href);return false;
kiedys o tym myslalem, rozebrac oparcie fleksem wyciac dziure i jakos ladnie obrobic, pewnie da rade


ROBIĘ TO CO LUBIĘ, LUBIĘ TO CO ROBIĘ
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Tomos15
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 446
Rejestracja: pn sie 19, 2013 17:47
Lokalizacja: Oleśnica

Mk4- kombi - tylna kanapa

Post autor: Tomos15 » śr maja 07, 2014 18:24

Tylko lipa, bo moje oparcie nie ma podłokietnika i nie wiem czy jest sens się bawić w kupowanie innego oparcia...


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 6#p6275086" onclick="window.open(this.href);return false; <---- Mój Borat

Awatar użytkownika
Tomos15
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 446
Rejestracja: pn sie 19, 2013 17:47
Lokalizacja: Oleśnica

Mk4- kombi - tylna kanapa

Post autor: Tomos15 » wt wrz 30, 2014 16:05

Żeby nie zakładać nowego tematu, może ktoś napisać jak zdjąć tylne prawe oparcia w Variancie? Wiem, że tam się zatrzask wypina, ale nie chcę go połamać kombinując na własną rękę. Który element mam podważyć/ wypiąć żeby nic nie uszkodzić? A i czy na 100% oparcie w variancie i hb jest takie samo?


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 6#p6275086" onclick="window.open(this.href);return false; <---- Mój Borat

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Mk4- kombi - tylna kanapa

Post autor: Haki » pn paź 06, 2014 19:24

Tomos15 pisze:Żeby nie zakładać nowego tematu, może ktoś napisać jak zdjąć tylne prawe oparcia w Variancie? Wiem, że tam się zatrzask wypina, ale nie chcę go połamać kombinując na własną rękę. Który element mam podważyć/ wypiąć żeby nic nie uszkodzić? A i czy na 100% oparcie w variancie i hb jest takie samo?

Zobacz co napisałem wyżej ......


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości