Coś wyje i hałasuje

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kwach89
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: pn paź 25, 2010 16:20
Lokalizacja: gliwice

Coś wyje i hałasuje

Post autor: kwach89 » wt lis 08, 2011 10:26

Siemka wszystkim mam do was takie pytanie czy ktoś umiał by mi zdiagnozować co się dzieje z moim samochodzikiem. pojechałem ostatnio nim w daleką trasę i po przejechaniu ok 200km coś mi zaczęło szumieć na początku myślałem że to może wina opon i nawierzchni ale odrazy z tego zrezygnowałem. po przyjeździe do domu myślałem ze to łożysko i wymieniłem ja na nowe ale dalej mi coś szumi. zaczyna się to jak przekroczę 30km/h i wraz z wzrostem prędkości hałas robi się większy wydobywa się to jak by z lewej strony ale wątpię by był to przegub bo on strzela a poza tym mam całe zawieszenie nowe. jest taka sprawa bo jak lekko skręcę w prawo to przestaje szumieć. i nie wiem teraz co to może być. czy to może być dyferencjał w skrzyni biegów czy coś innego???
pozdrawiam dzięki z góry za pomoc :-)
Aha jak coś to mam skrzynie 4 biegową jak by coś to zmieniło i silnik 1.6td



MacinekJJ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn paź 31, 2011 21:09

Coś wyje i hałasuje

Post autor: MacinekJJ » wt lis 08, 2011 14:50

Wymień łożysko z prawej strony. Ten hałas się przenosi. Jak skręcasz w prawo to łożysko prawe zostaje odciążone i przestaje huczeć.



Matt_GT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 305
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 17:01
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Coś wyje i hałasuje

Post autor: Matt_GT » wt lis 08, 2011 16:37

podnieś na lewarku samochód i zakręć kołami i będziesz wiedział czy łożysko. Pisałeś że wymieniałeś całe zawieszenie to ruszając góra dół i na boki także wyczujesz luz na łożysku.



Awatar użytkownika
kwach89
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: pn paź 25, 2010 16:20
Lokalizacja: gliwice

Coś wyje i hałasuje

Post autor: kwach89 » wt lis 08, 2011 17:08

siemka chłopaki nie chce nic mówić ale napisałem już wcześniej że wymieniłem prawe łożysko dokładnie wymieniłem je 5 listopada. i dalej hałas jest.



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Coś wyje i hałasuje

Post autor: grandi » śr lis 09, 2011 01:39

Przód czy tył , bo to przód raczej ale tył też może być


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Matt_GT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 305
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 17:01
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Coś wyje i hałasuje

Post autor: Matt_GT » śr lis 09, 2011 08:56

kwach89, pojedz do kogoś kto ma podnośnik i uniesiecie go do góry i jak włączysz bieg to zobaczysz(usłyszysz) gdzie jest to szumienie.
kwach89 pisze:czy to może być dyferencjał w skrzyni biegów czy coś innego
Sprawdź, jeżeli ma luzy to może szumienie brać się właśnie od dyfra. Złap za wewnętrzne przeguby i ruszając wyczujesz czy ma luz.



Awatar użytkownika
kwach89
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: pn paź 25, 2010 16:20
Lokalizacja: gliwice

Coś wyje i hałasuje

Post autor: kwach89 » pt lis 11, 2011 00:03

ok dzięki chłopaki za pomoc i porady
w sobotę to ustale i się odezwę zapewne
pozdrawiam szerokości



Awatar użytkownika
kwach89
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: pn paź 25, 2010 16:20
Lokalizacja: gliwice

Coś wyje i hałasuje

Post autor: kwach89 » śr lis 16, 2011 20:21

siemka wszystkim co do tej skrzyni to obczaiłem to przeguby i są dobre nie mają żadnych luzów i nic z tym wspólnego. okazało się że nastąpił nieprzewidziany wyciek oleju ze skrzyni przed wyjazdem sprawdzałem wszystkie oleje i było w normie i gdy wyciągnąłem przegub okazało się że była tam Sahara jakieś śladowe ilości oleju tam były na zębatkach. sądzę ze łożysko w skrzyni musiało się zagrzać i się zatarło dla tego szumi. I teraz mam pytanie czy lepiej będzie wymienić skrzynie na nową czy da się zrobić tą???? czy winą może być coś innego w skrzyni???
Z góry dzięki za info
Ps. którędy mógł mi ten olej uciec bo na skrzyni nigdzie nie widziałem żadnego wycieku??



Kubaa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: ndz cze 26, 2011 23:36

Coś wyje i hałasuje

Post autor: Kubaa » śr lis 16, 2011 20:34

Myślę że tanie wyjdzie Ci wymienić skrzynie, gdyż skrzynie do mk2 są tanie a naprawa skrzyni droga ;)



Awatar użytkownika
kwach89
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: pn paź 25, 2010 16:20
Lokalizacja: gliwice

Coś wyje i hałasuje

Post autor: kwach89 » ndz lis 20, 2011 15:51

cześć wszystkim mam pytanie czy warto wsadzać do diesla skrzynie biegów z benzyny czy nie bo czytałem gdzieś że skrzynie z benzyny nie wytrzymują momentu obrotowego tak jak z diesla czy to jest prawda czy tylko mit. oraz mam drugie pytanie czy skrzynia z golfa III 1.9TD pasuje do silnika z golfa II 1.6TD czy nie ????
z góry dzięki za info



Awatar użytkownika
ja4rqu
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 635
Rejestracja: czw kwie 22, 2010 15:14
Lokalizacja: Okolice Przemyśla

Coś wyje i hałasuje

Post autor: ja4rqu » pn lis 21, 2011 16:30

Zakładaj taką o oznaczeniu 4T, będziesz zadowolony. przy 100km/h jest ok 2400rpm. Twoja skrzynia jest oryginalna? Była kiedyś zmieniana? Bo z tego co wiem to 4 biegówki były w wolnossących dieslach z początku produkcji. W dieslach były 4S i 4T. W benzyniakach też wystepowały ale są zazwyczaj bardziej zużyte.
kwach89 pisze:oraz mam drugie pytanie czy skrzynia z golfa III 1.9TD pasuje do silnika z golfa II 1.6TD czy nie ????
Pasuje.



Matt_GT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 305
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 17:01
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Coś wyje i hałasuje

Post autor: Matt_GT » pn lis 21, 2011 20:14

Nie koniecznie od każdego tdi będzie pasować. Skrzynia nie może mieć wysprzęglnika hydraulicznego-> musi być na linkę. Druga sprawa to zmiana biegów, szukaj takiej na pręty żebyś się nie pomylił i kupił na linki. I to chyba tyle, no bo wiadome że w twoim nie ma łożyska sprzęgła, wysprzęglanie następuje tym prętem.



Awatar użytkownika
kwach89
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: pn paź 25, 2010 16:20
Lokalizacja: gliwice

Coś wyje i hałasuje

Post autor: kwach89 » pn lis 21, 2011 23:05

co do skrzyni to wątpię żeby była zmieniana wcześniejszy właściciel miał zamiar wstawić inną skrzynie ale został tylko na słowach czynu nie wykonał nie znam oznaczenia tej skrzyni i nawet nie wiem gdzie to jest napisane czy to będzie napisane gdzieś na skrzyni widziałem tam jakieś numery ale nie zwracałem na to uwagi. wadą tej skrzyni jest to że prędkość max jaką na niej rozwinę to 145km/h i nie da więcej choć silnik na to pozwala
czyli tak muszę szukać skrzyni z 3 golfa ale sprzęgło na linkę i zmianę begów na pręta i mam pytanie czy mechanizm zmiany begów będzie pasował mi z 3 czy musze szukać z jakiejś 2
z góry dzięki za odpowiedzi jeszcze jedno czy skrzynia będzie pasowała także z silnika benzynowego z golfa 3 czy nie???



Awatar użytkownika
ja4rqu
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 635
Rejestracja: czw kwie 22, 2010 15:14
Lokalizacja: Okolice Przemyśla

Coś wyje i hałasuje

Post autor: ja4rqu » wt lis 22, 2011 17:32

Matt_GT pisze:Nie koniecznie od każdego tdi będzie pasować
kwach89 pisze:czy skrzynia z golfa III 1.9TD pasuje
nikt tu nie mówił o TDI. Tak numer jest wybity na spodzie skrzyni. Jeżeli nic nie chcesz robić to szukaj 4T lub 4S która jest krótsza jeżeli chcesz mieć długą skrzynie i troche porzeźbić to zakładaj ASD. na 4T przy 3000rpm na piątym biegu jest 120km/h na 4S chyba 112km/h a na ASD ze 140 chyba.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 70 gości