Problem z huczeniem

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

art_2008_a_
VW Baron
VW Baron
Posty: 3269
Rejestracja: czw lip 09, 2009 15:18
Lokalizacja: WOT
Kontakt:

Problem z huczeniem

Post autor: art_2008_a_ » pn lis 07, 2011 15:41

MacinekJJ pisze:W sumie zapomniałem o tym napisać, ale przy skręcaniu w lewo wycie się nasila, a przy skręcie w prawo niknie.
ale jednak raczej łożysko prawe też jest zmęczone i czas je wymienić i wtedy gdy bez zmian to dopiero wyciągasz skrzynię, dobre łożysko to koszt około 100 pln + wyciśniecie na prasie ze 20 zł - reszta to łatwizna.
a za skrzynię sam bym się nie brał bo to już trzeba doświadczenia.

sam też w mk3 walczyłem i po wymianie jednego wyło dalej, myślę - pewnie skrzynia bo dźwięk taki nie wiadomo dokładnie skąd (tyle, że z przodu) wymieniłem drugie i nastała cisza...



MacinekJJ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn paź 31, 2011 21:09

Problem z huczeniem

Post autor: MacinekJJ » wt lis 08, 2011 14:46

Witam
Co do skrzyni nie byłoby problemów, ojciec ma ich trochę rozebranych i naprawionych. No na moje szczęście zakończyło się tylko wymianą łożyska. Choć powiem szczerze huczało tylko pod obciążeniem, żadne podnoszenie nic kompletnie nie dawało, zero hałasu, także pamiętajcie o tym. Nawet po ściągnięciu kolumny nic nie wskazywało na to że łożysko jest uszkodzone, normalnie zero luzu i jakiś objawów zużycia. Normalnie jak żeśmy je wyprasowali i rozebrali to dopiero wtedy dało się zauważyć wżery.
Uważam temat za zakończony i rozstrzygnięty. Proszę o jego zamknięcie bądź wykasowanie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 98 gości