Wkładka zamka drzwi Golf mk3

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Wkładka zamka drzwi Golf mk3

Post autor: jhosef » wt maja 17, 2011 19:39

red_devil25 pisze:kto mi opisze jak zdemontowac klamke i potem wyjac z niej wkladke tak ,zeby dalo sie to zlozyc ?bo jak znam zycie rozwale to i bedzie.Poki co do momentu dostanie sie do golych drzwi to nie ma problemu tylko prosilbym kogos o opis jak to zrobic dalej.Bo mialem kiedys przypadek w tylnej klapie to tam bylo troche inaczej .
Jak otworzysz drzwi to koło klamki na wewnętrznej części drzwi, przy krawędzi zobaczysz otwór ze śrubą torx. Odkręcasz i ściągasz klamkę. Nie trzeba ściągać tapicerki
mateuuusz2 pisze:A jak wyciągnąć taka wkładkę z Golfa III Bo odkręciłem śrubę mocującą zamek ale zamek tzn ta część z wkładką nie chce sie odczepić od klamki i w jaki sposób mam ja wyciągnąć?? Najlepiej jakby były jakieś zdjęcia co i jak
Aby wyciągnąć wkładkę ze zdemontowanych drzwi musisz zdemontować wiosełko.

Z resztą to wszystko jest wielokrotnie opisywane na forum.



red_devil25
Forum Master
Forum Master
Posty: 1065
Rejestracja: wt paź 21, 2008 18:18
Lokalizacja: SRC

Re: Wkładka zamka drzwi Golf mk3

Post autor: red_devil25 » wt maja 17, 2011 20:06

klamke mi sie udalo zdemontowac wg opisu.Ok to poszukam opisu


Był Golf mk3 1.6 & 1.8...jest Passat B5FL 2.0AZM

Awatar użytkownika
mateuuusz2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: śr kwie 27, 2011 13:55
Lokalizacja: Boguszów-Gorce

Wkładka zamka drzwi Golf mk3

Post autor: mateuuusz2 » wt maja 17, 2011 20:15

A może ktoś podać linki do tego jak to zrobić?? bo ja szukałem i nie mogę znaleźć


Ej Panowie.... Chyba każdy z was wie bez telewizji można,Telewizora NIE!!!!

red_devil25
Forum Master
Forum Master
Posty: 1065
Rejestracja: wt paź 21, 2008 18:18
Lokalizacja: SRC

Re: Wkładka zamka drzwi Golf mk3

Post autor: red_devil25 » czw maja 19, 2011 14:13

Ja jestem dzis po robocie z tym:)) doszla mi cala nowa klamka.Byla lipnej jakosci bo i cena 24zl to szalu nie moglo byc(przy montazu bylo troszke przerobek ,az mnie wkurzyla ).Zrobilem tak ,ze wszytkie elementy zostaly z orginalu ,jedynie co to nowa wkladke ktora przyszla wlozylem i przelozylem zapadki z orginalu.Otwieram tym kluczem ,ktory byl i gitara:)


Był Golf mk3 1.6 & 1.8...jest Passat B5FL 2.0AZM

Awatar użytkownika
2kasia6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz lis 06, 2011 22:12
Lokalizacja: Trzebinia

Wkładka zamka drzwi Golf mk3

Post autor: 2kasia6 » ndz lis 06, 2011 22:25

Witam, Jestem tu nowa, ale mam podobny problem.
W moim Golfie III jest centralny zamek, ale coś się stało bo otwierać i zamykać można tylko od strony kierowcy. (wersja 5 drzwiowa) Bagażnik i strona pasażera nie reagują. Jaka może być tego przyczyna i jak to naprawić.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Wkładka zamka drzwi Golf mk3

Post autor: jhosef » ndz lis 06, 2011 22:35

2kasia6, pewnie też wiosełko. Trzeba odkręcić klamkę i sprawdzić



red_devil25
Forum Master
Forum Master
Posty: 1065
Rejestracja: wt paź 21, 2008 18:18
Lokalizacja: SRC

Re: Wkładka zamka drzwi Golf mk3

Post autor: red_devil25 » pn lis 07, 2011 16:10

jhosef pisze:
red_devil25 pisze:kto mi opisze jak zdemontowac klamke i potem wyjac z niej wkladke tak ,zeby dalo sie to zlozyc ?bo jak znam zycie rozwale to i bedzie.Poki co do momentu dostanie sie do golych drzwi to nie ma problemu tylko prosilbym kogos o opis jak to zrobic dalej.Bo mialem kiedys przypadek w tylnej klapie to tam bylo troche inaczej .
Jak otworzysz drzwi to koło klamki na wewnętrznej części drzwi, przy krawędzi zobaczysz otwór ze śrubą torx. Odkręcasz i ściągasz klamkę. Nie trzeba ściągać tapicerki
mateuuusz2 pisze:A jak wyciągnąć taka wkładkę z Golfa III Bo odkręciłem śrubę mocującą zamek ale zamek tzn ta część z wkładką nie chce sie odczepić od klamki i w jaki sposób mam ja wyciągnąć?? Najlepiej jakby były jakieś zdjęcia co i jak
Aby wyciągnąć wkładkę ze zdemontowanych drzwi musisz zdemontować wiosełko.

Z resztą to wszystko jest wielokrotnie opisywane na forum.
Dodatkowo jak u siebie demontowalem przy przednich drzwiach wkladke to robilem wszystko jak w opisie plus to ,ze po wykrecceniu sruby torx przesunalem klamke w lewo i krecilem kluczem bedacym we wkladce i wyszlo bez problemu.Potem ,zeby sie dobrac to wkladki to trzeba jak ktos wyzej pisal zdemontowac wioselko i juz .


Był Golf mk3 1.6 & 1.8...jest Passat B5FL 2.0AZM

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 112 gości