Problem z huczeniem

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

MacinekJJ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn paź 31, 2011 21:09

Problem z huczeniem

Post autor: MacinekJJ » sob lis 05, 2011 17:41

Witam
Mam problem z huczeniem golf 4 1,9tdi kombi, skrzynia 6. Opiszę co i jak. Po osiągnięciu 40 - 50 km/h zaczyna coś huczeć, huczy cały czas z różną tonacją, ale w każdym bądź razie nie słychać nic innego. Podczas hamowania najbardziej, na luzie też nic się nie zmienia. Pierwsza myśl łożysko lewe bo tak dochodził huk. Łożysko wymienione, ale niestety nic to nie dało, dalej to samo. Oprócz tego zostały wymienione mieszki przegubów, bo były w kiepskim stanie, przeguby wyczyszczone i zaaplikowany nowy smar, wymienione też sworznie dolne, tylne tuleje, gumki stabilizatorów. Ustawiałem nawet zbieżność bo była tragiczna, kąty pochylenia w polu tolerancji. Niestety te zabiegi też nic nie dały. Tarcze raczej w porządku. Nic się kompletnie nie tłucze, i nie przenoszone są żadne drgania na karoserie, kierownice i pedał hamulca. Sprawdziłem olej w skrzyni i jest czyściutki. Nie sprawdziłem czy jakieś opiłki nie znajdują się na korku bo na razie nie miałem jak. Wpadła mi jeszcze myśl żeby zmienić łożysko w drugim kole, ale nie wiem czy jest sens? Podniosłem dziś cały przód samochodu włączyłem bieg rozpędziłem do 90 km/h i na zewnątrz nic kompletnie nie słychać, a w środku tak. Zaobserwowałem, że jak załączam 3 bieg i puszczam sprzęgło to to wycie dochodzi gdzieś ze środka podłogi. Łożysko prawe zachowuje się tak samo jak to drugie zero luzu i zero wycia. Zauważyłem że półośka od strony pasażera ma bicie gdzieś koło 0,5cm, ale podobno jak jest krzywa półoś to czuć to na kierownicy, a u mnie kompletnie nic. Piszę, bo może miał ktoś coś podobnego i może coś mi podpowie gdzie szukać tego mojego wyjca...



yhy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob lis 05, 2011 17:29

Re: Problem z huczeniem

Post autor: yhy » sob lis 05, 2011 19:56

Witam. z tego co wiem kolega mial podobnie w pasacie... huczenie powyzej 40 km/h tez wymienil oba lozyska przednie i kabinowal okazalo sie po kilku tygodniach ze to niestety skrzynia nie jestem pewny i nie chce Cie wprowadzic w blad ale to byly bardzo podobne objawy. ewentualnie moze byc to tez przegub ale skoro sprawdzales to ja bym obstawial na skrzynie. ale tak jak mowie nie chce wprowadzac Cie w blad.


"wiele serc jedno bicie to volkswagen ponad zycie"

Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Problem z huczeniem

Post autor: Johnatan » sob lis 05, 2011 22:33

Opony po ząbkowane, zmień na inne koła. Po ząbkowane opony robią tak "łułułułułułu" a łożysko łuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu. Wywalone łożysko tak wibruja mocno aż po ciele czujesz te drgania i wysiedzieć w aucie nie idzie.. Na po zabkowanych oponach idzie wysiedzieć. Nic nie zaszkodzi zmienić kół nic to nie kosztuje.


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

MacinekJJ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn paź 31, 2011 21:09

Re: Problem z huczeniem

Post autor: MacinekJJ » sob lis 05, 2011 23:45

Co do opon to też o tym myślałem i zmieniłem na zimowe, niestety to też nie pomogło. Felgi na pewno proste, sprawdzałem na wyważarce. Koła wyważone do 2g. Koła na 100 % w porządku. Zastanawiam się nad zmianą łożyska w prawym kole. W sumie zapomniałem o tym napisać, ale przy skręcaniu w lewo wycie się nasila, a przy skręcie w prawo niknie. Zastanawia mnie tylko to, że nie słyszałem nic jak auto było rozpędzone w powietrzu, ale może to przez to, że łożysko było odciążone. W sumie są dwie opcje albo skrzynia albo łożysko. Tylko jeżeli byłaby to skrzynia to czemu na biegu i na luzie wycie się nie zmienia. Najgorzej jest podczas hamowania, wyje najmocniej. Przydałoby się żeby to było łożysko, wiadomo niewielki koszt. Co do skrzyni to wiadomo.... szkoda gadać....



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Problem z huczeniem

Post autor: Johnatan » ndz lis 06, 2011 00:39

MacinekJJ pisze:ale przy skręcaniu w lewo wycie się nasila, a przy skręcie w prawo niknie
Czyli jest walniete łożysko z prawej strony. Lub coś jest nie tak z prawej strony. Jak nie masz ESP to podnieś fure na lewarek, odpal i puść na 3 biegu.. jak ukucniesz przy kole bedziesz słyszał jak szumi i wyje.


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

yhy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob lis 05, 2011 17:29

Problem z huczeniem

Post autor: yhy » ndz lis 06, 2011 02:56

no to wiadome ze koszt łożyska jest dużo mniejszy niż skrzyni. wiec zmień łożysko i zobacz co się będzie działo. a jeśli chodzi o huczenie na biegu i na luzie to skrzynia powinna huczeć bardziej na luzie ponieważ tryby się luzują... tak przynajmniej mi wiadomo z tego co podpowiedział mi kolega mechanik. ale stanowczo proponuje wymienić to łożysko, a może problem się rozwiąże. pisz co było jeśli uda Ci się osunąć huczenie. :D


"wiele serc jedno bicie to volkswagen ponad zycie"

MacinekJJ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn paź 31, 2011 21:09

Re: Problem z huczeniem

Post autor: MacinekJJ » ndz lis 06, 2011 12:26

Co do podnoszenia to ja to już robiłem włączałem na 3 bieg no i nic kompletnie na zewnątrz nie było słychać. W ogóle na lewarku to za wiele nie było słychać. Jedyne co słyszałem to przy załączaniu 3 biegu i puszczaniu sprzęgła było słychać jak to wycie załączało się tak na środku pod podłogą i później cisza. Może to być spowodowane tym, że koła ruszały i było słychać specyficzny dźwięk kół (bieżnik zimowy). Pojadę w tygodniu do mechanika to spróbuję wymienić to łożysko, chyba, że rzeczywiście diagnoza będzie, że to skrzynia to wtedy dam sobie spokój. Jak macie koledzy jeszcze jakiś pomysł to mi napiszcie bo wiadomo jak jest..



yhy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob lis 05, 2011 17:29

Problem z huczeniem

Post autor: yhy » ndz lis 06, 2011 14:51

a czy dzwiek jest cały czas taki sam czy im szybciej jedziesz tym go bardziej słychac ? jesli narasta to bardzo duze prawdopodobienstwo ze jednak jest to łozysko no i co wazne radze je wymienić dość szybko bo poza tym ze mogą dojść Ci do wymiany kolejne podzespoły jak go nie wymienisz na czas to moze kolo Ci wyjechac a szkoda narazac zycia dla paru złoty.... wiec proponuje zawieść auto jak naj szybciej na warsztat jesli sam tego nie zrobisz....

Ps. pamietaj ze łozysko nalezy wprasowa nie wbijac młotkiem tak jak to niektorzy mechanicy robia... :kac:

pisz jak będziesz coś wiedział.


"wiele serc jedno bicie to volkswagen ponad zycie"

MacinekJJ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn paź 31, 2011 21:09

Re: Problem z huczeniem

Post autor: MacinekJJ » ndz lis 06, 2011 16:25

Masz racje, ale poczytałem i raczej to nie łożysko w kole. Jutro wezmę urlop i jadę do ojca, wyciągniemy skrzynie i ją rozpołowimy. Z tego co wyczytałem to najpewniej czeka mnie wymian łożysk na mechanizmie różnicowym, padło któreś łożysko wałeczkowo-stożkowe.
Podsyłam linka tym samym problemem z forum passata
http://forum.vw-passat.pl/showthread.ph ... ieg%C3%B3w" onclick="window.open(this.href);return false;



yhy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob lis 05, 2011 17:29

Problem z huczeniem

Post autor: yhy » ndz lis 06, 2011 17:28

tak jak mówiłem od początku ze to może być skrzynia... ale... ja bym zaryzykował chyba najpierw to prawe łożysko bo koszt jest niewielki... a czy ten dźwięk słychać głośniej im szybciej jedziesz ? czy jest taki sam przy 40km\h i 100km\h ?


"wiele serc jedno bicie to volkswagen ponad zycie"

MacinekJJ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn paź 31, 2011 21:09

Re: Problem z huczeniem

Post autor: MacinekJJ » ndz lis 06, 2011 17:58

Hałas tak jak pisałem od 40 50 km/h do 140km/h, najbardziej odczuwa się go przy 50-60 później to różnie, ale ogólnie nie do zniesienia. Jutro się jeszcze okaże, ale nastawiam się na skrzynie.



yhy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob lis 05, 2011 17:29

Problem z huczeniem

Post autor: yhy » ndz lis 06, 2011 18:14

hałas hałasem a jakieś drgania do tego dochodzą ?


"wiele serc jedno bicie to volkswagen ponad zycie"

MacinekJJ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn paź 31, 2011 21:09

Problem z huczeniem

Post autor: MacinekJJ » ndz lis 06, 2011 23:47

No jak wcześniej pisałem nic poza wyciem się nie dzieje.



yhy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob lis 05, 2011 17:29

Problem z huczeniem

Post autor: yhy » pn lis 07, 2011 15:28

daj znać jak pozbędziesz sie problemu.


"wiele serc jedno bicie to volkswagen ponad zycie"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 99 gości