Parują Szyby po wymianie nagrzewnicy

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Słowiu
Grupa Świętokrzyska
Grupa Świętokrzyska
Posty: 1149
Rejestracja: pt mar 27, 2009 20:19
Lokalizacja: Augustów BAU
Kontakt:

Parują Szyby po wymianie nagrzewnicy

Post autor: Słowiu » śr lis 02, 2011 21:17

Witka.Mam takie pytanie.W tamtym roku wymieniłem nagrzewnicę i po roku czasu jest tak że znów pojawia się mgiełka na szybach bocznych i przedniej.Możliwe żeby znów padła nagrzewnica?Sprawdzałem pod deską na dywaniku i jest sucho ale nadal jest mgła na szybach ;/ Aha: jak włączam ciepłe to przy otwieraniu czuć przez chwilę taki zaduch,coś podchodzące pod płyn chłodzący z tym że ja jeżdżę na wodzie ;/ Jak myślicie dostać się do nagrzewnicy żeby sprawdzić czy nie cieknie gdzieś?Może coś nie tak z wiatrakiem ale przecież kratka czysta,nie ma liści ani nic,nie mam filtra pyłkowego ale nigdy nie miałem i było ok.Pozdro


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

MOJE BYŁE GTi

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Parują Szyby po wymianie nagrzewnicy

Post autor: skaktus » czw lis 03, 2011 10:17

Na wodzie ? Chodzi ci o zwykłą wodę ? Ciekaw jestem co się dzieje na mrozach, bo jeśli to zwykła woda to mogło ci coś rozwalić. Jeśli ci ciągle paruje wskazuje to na nieszczelność. Układ do rozbiórki i pełnego sprawdzenia.



Awatar użytkownika
Słowiu
Grupa Świętokrzyska
Grupa Świętokrzyska
Posty: 1149
Rejestracja: pt mar 27, 2009 20:19
Lokalizacja: Augustów BAU
Kontakt:

Parują Szyby po wymianie nagrzewnicy

Post autor: Słowiu » czw lis 03, 2011 10:22

skaktus, na zwykłej wodzie paruje,auto w tym roku jeszcze nie widziało mrozu także niemożliwe żeby coś rozwaliło.Tak jak mówisz muszę rozebrać układ i sprawdzić co za licho


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

MOJE BYŁE GTi

Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

Parują Szyby po wymianie nagrzewnicy

Post autor: pinstonvw » czw lis 03, 2011 20:34

Ja takie zaparowane szyby miałem w momencie gdy w komorze silnika wylał mi się płyn chłodniczy. Po rozgrzaniu i włączeniu nadmuchu wszystko szło na szyby i czuć było płyn chłodniczy. Miałem problem z przeciekającym trójnikiem przy głowicy i zawsze coś kapało na blok silnika. Po wyeliminowaniu przecieków problem ustał.


...

Awatar użytkownika
Słowiu
Grupa Świętokrzyska
Grupa Świętokrzyska
Posty: 1149
Rejestracja: pt mar 27, 2009 20:19
Lokalizacja: Augustów BAU
Kontakt:

Parują Szyby po wymianie nagrzewnicy

Post autor: Słowiu » czw lis 03, 2011 21:57

Mam! Dostałem się dziś do dmuchawy i jest tam wilgotno czyli że nagrzewnica padła.zamówiłem Nissensa za 60zł ,jutro :okej: wymiana


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

MOJE BYŁE GTi

Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Parują Szyby po wymianie nagrzewnicy

Post autor: Johnatan » czw lis 03, 2011 23:14

Zamów nagrzewnice na szrocie.. 20 lat Valeo, przebija wszystkie te ryże co są w internecie.. i grzeją do 80stopni na wydmuchu..


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Parują Szyby po wymianie nagrzewnicy

Post autor: Paweł Marek » czw lis 03, 2011 23:42

Z tym się bym nie zgodził, jak praktyka wskazuje fabryczne nagrzewnice padają w wieku około 15 lat. Nowa dobrej firmy nissens napewno bedzie pewniejsza


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Parują Szyby po wymianie nagrzewnicy

Post autor: Johnatan » czw lis 03, 2011 23:57

Oki :) mówie ze swojego doświadczenia. Kupiłem 2 nagrzewnie i były słabe. Kupiłem Valeo i mam 80C na wydmuchu. Nie wiem czy mi wierzycie.. ale chyba nie :) tak jak rok temu :)


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Słowiu
Grupa Świętokrzyska
Grupa Świętokrzyska
Posty: 1149
Rejestracja: pt mar 27, 2009 20:19
Lokalizacja: Augustów BAU
Kontakt:

Re: Parują Szyby po wymianie nagrzewnicy

Post autor: Słowiu » pt lis 04, 2011 09:23

Paweł Marek pisze:Z tym się bym nie zgodził, jak praktyka wskazuje fabryczne nagrzewnice padają w wieku około 15 lat. Nowa dobrej firmy nissens napewno bedzie pewniejsza
Zgadzam się z Tobą.Poza tym używana mimo że oryginalna to po tylu latach napewno jest zakamieniona i trzeba by z wagą jechać która lżejsza.A ja chcę mieć rzecz pewną bo nie uśmiecha mi się znów za rok wymieniać tak jak to miało ostatnio miejsce że kupiłem chińską i wytrzymała rok


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

MOJE BYŁE GTi

Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Parują Szyby po wymianie nagrzewnicy

Post autor: Johnatan » pt lis 04, 2011 23:06

to szukaj takiej co ma duzo lameli


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Słowiu
Grupa Świętokrzyska
Grupa Świętokrzyska
Posty: 1149
Rejestracja: pt mar 27, 2009 20:19
Lokalizacja: Augustów BAU
Kontakt:

Parują Szyby po wymianie nagrzewnicy

Post autor: Słowiu » sob lis 05, 2011 08:38

Już wymieniona na nową nissens.Grzeje dobrze,szyby nie pasują,zeszło mi długo bo przy okazji okazało się że te Klapki w dmuchawie są do regeneracji więc wymieniłem tą gąbkę na nich,właściwie z tym było najwięcej zabawy.Dzięki za pomoc wszystkim.Temat do zamknięcia


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

MOJE BYŁE GTi

Awatar użytkownika
SZOPENN
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 762
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 10:53
Lokalizacja: Polska

Parują Szyby po wymianie nagrzewnicy

Post autor: SZOPENN » ndz lis 06, 2011 09:42

Słowiu pisze:Zgadzam się z Tobą.Poza tym używana mimo że oryginalna to po tylu latach napewno jest zakamieniona i trzeba by z wagą jechać która lżejsza.A ja chcę mieć rzecz pewną bo nie uśmiecha mi się znów za rok wymieniać tak jak to miało ostatnio miejsce że kupiłem chińską i wytrzymała rok

w jaki sposób kamień może się wytrącić z glikolu??? zamulona brudem może być... ale na pewno nie zakamieniona. A propo, można kupić przecież nówke VALEO więc nad czym się zastanawiacie?



Awatar użytkownika
Słowiu
Grupa Świętokrzyska
Grupa Świętokrzyska
Posty: 1149
Rejestracja: pt mar 27, 2009 20:19
Lokalizacja: Augustów BAU
Kontakt:

Re: Parują Szyby po wymianie nagrzewnicy

Post autor: Słowiu » ndz lis 06, 2011 22:16

A możliwe jest Panowie że na wodzie będzie taka mgiełka a na płynie nie będzie?Jaka jest różnica?Woda przecież paruje pod wpływem temp.Dobrze myśle?Płyn nie będzie robił mgiełki?


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

MOJE BYŁE GTi

Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Parują Szyby po wymianie nagrzewnicy

Post autor: Johnatan » ndz lis 06, 2011 22:45

Słowiu pisze:A możliwe jest Panowie że na wodzie będzie taka mgiełka a na płynie nie będzie?Jaka jest różnica?Woda przecież paruje pod wpływem temp.Dobrze myśle?Płyn nie będzie robił mgiełki?
Wilgoć jest wszędzie. Para jest gazem który sie skrapla na zimnej szybie. Kazda podgrzana ciecz która ma w sobie wode bedzie parowała. Miałeś rozwaloną nagrzewnice masz wilgoć w aucie i tak sie już bedzie dziać. Woda i płyn to jedno i to samo. każdy z nich ma w sobie wode która paruje. Jeśli masz okazje wypożyczyć, kupić maszynke do wyciągania wilgoci to wkładasz we fure i czekasz.. po jakimś czasie możesz i wylać pare litrów wody w pojemniku.


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości