Pompa paliwa i brak "+"

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
sroger
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 308
Rejestracja: sob lis 24, 2007 21:58
Lokalizacja: Warszawa

Pompa paliwa i brak "+"

Post autor: sroger » pt lis 04, 2011 22:51

Witam.
Szukałem na forum odpowiedzi na moje pytanie ale nieznalazłem.
Nie wiem czy ten temat powinien być w dziale elektyrka czy LPG.

Dzisiaj pojechałem do gaziarza żeby sprawdził dlaczego auto nie przełącza się na gaz, okazało się że to przełącznik, więc wymienił przełącznik wraz z całą wiązką i byłoby wszystko ok gdyby nie to że teraz auto nie chce odpalać na benzynie.
Ponieważ on nie miał juz czasu na sprawdzenie wszystkiego dokładnie (sprawdził bezpieczniki, przekaźniki itd.) zaoferował żeby przyjechał w poniedziałek a on zaprowadzi samochód do znajomego elektryka.W rezultacie umówiłem się z nim na wtorek.

Żeby nie naciął mnie na jakies dodatkowe koszty typu "pompa się zatarła" zacząłem więc pod domem sprawdzać co jest grane:
- po przekręceniu kluczyka nie słychać żeby pompa paliwa działała
- po podpięciu na krótko pompa działa
- sprawdziłem wtyczkę , są tam cztery wejścia 2 minusy (1 duży i 1 mały) i 2 plusy (1 duży i 1 mały)
2 minusy dochodzą i 1 mały plus a 1 duży plus nie (czerwono-żółty)!!

Co mógł zrobic gaziarz że teraz nie ma tam tego plusa?
Szukałem czy komorze silnika czy gdzieś nie ma jakiegoś luźnego kabelka ale nic nie zauwazyłem.
Bezpiecznik nr 18 jest ok i przekaźnik chyba też bo cyka po przekręceniu kluczyka.

Jak szukać i gdzie szukać ?
Teraz czekają mnie 3 dni odpalania na gazie, ehh.

Obrazek


2011-2013 Golf III 1.8 90KM ABS 1992r.
2013-2015 Golf III 1.9 TDI 90KM 1994r.

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Pompa paliwa i brak "+"

Post autor: Paweł Marek » pt lis 04, 2011 23:23

sroger pisze:Co mógł zrobic gaziarz że teraz nie ma tam tego plusa?
Na przykład zamontować dodatkowy przekaźnik odcinający pompę podczas pracy na LPG, którego obecny nie zauważył zmieniając wiązkę i przełącznik. Sprawdź jeszcze bezpieczniki i możesz podmienić od kogoś z mk3 lub innym autem z grupy z tego okresu przekaźnik pompy - pierwszy na dole po prawej


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości