Kopcenie na siwo-biało jak zimny

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
burza999
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 614
Rejestracja: sob wrz 26, 2009 07:20
Lokalizacja: FMI

Re: Kopcenie na siwo-biało jak zimny

Post autor: burza999 » pt lis 04, 2011 09:07

daniel19843 pisze:A sprawdzałeś czy do świec w ogóle dochodzi prąd?
Oczywiście że dochodzi do każdej z 4 świec (sprawdzałem czy może ten przewód w plastikowej obudowie doprowadzający prąd jest wewnątrz przerwany ale prąd dochodzi do każdej świecy) Odpiąłem nawet czujnik temp. żeby grzał długo świece ale bez rezultatu Nie wiem jak by to zdiagnozować Vag żadnych błędów nie pokazuje Silnik po wymianie wtrysków na 110 i ustawieniu dawki paliwa rwie do przodu jak szalony. Turbina chodzi cicho i załącza się wcześnie (nie jest zapocona ani w rurach od IC nie ma za wiele oleju - jest cienki "film olejowy" ale nie żeby rzygał nim. Od zmiany do zmiany nic nie ubywa oleju



piotreksz7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pn maja 09, 2011 23:29

Re: Kopcenie na siwo-biało jak zimny

Post autor: piotreksz7 » pt lis 04, 2011 12:25

t0mal pisze:Turbosprężarka w chwili śmierci żyga olejem, co objawia się ostrym dymieniem i czasami silnik się rozbiega. Kiedy motor zassie sporo oleju ze sprężarki to podczas suwu sprężania ugina się korbowód albo pęka podpora wału, bo olej w przeciwieństwie do powietrza nie spręża się.
Trzeba zdjąć głowicę i zmierzyć wznios tłoków.
W dolocie jest mokro od oleju, ale nie tak, że się leje. Jeździłem do Chełma do kolegi z forum Passata i spr dynamicznie i z turbiną było ok.
Mechanik ściągał głowicę i nic nie mówił że coś nie tak z korbami, wymienił pierścienie, tulejowania cylindrów nie robił bo progów nie było i panewki też ok. Ściągać głowicę to znowu w koszta trzeba się ładować, nie wiem może lepiej już kupić inny silnik...



BRAT1930G
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pt paź 21, 2011 23:38
Lokalizacja: Białystok

Kopcenie na siwo-biało jak zimny

Post autor: BRAT1930G » czw lis 10, 2011 21:08

Czytałem ten wątek i zastanawiałem się co u mnie może być nie tak, że ciężko pali i puszcza chmurę siwego dymu. Coraz zimniej i coraz gorsze objawy. Świece się nagrzewały coraz dłużej i coraz ciężej chodził rozrusznik. Nie wspomnę, że zaczął się odzywać alarm ( za duży spadek napięcia). I to spowodowało, że wymieniłem akumulator. Wszystko jak ręką odjął. Nawet dzisiaj chyba przy minusowej temp. nie zakopcił. Dodam, że stary (5 lat) akumulator maiał 340 A prąd rozruchu a nowy 780 A. :okej:



Awatar użytkownika
burza999
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 614
Rejestracja: sob wrz 26, 2009 07:20
Lokalizacja: FMI

Kopcenie na siwo-biało jak zimny

Post autor: burza999 » czw lis 10, 2011 21:27

Akumulator w tym przypadku mam nowy roczny Tylko nie rozumiem co ma akumulator do kopcenia i nierównej pracy po odpaleniu ?



Awatar użytkownika
burza999
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 614
Rejestracja: sob wrz 26, 2009 07:20
Lokalizacja: FMI

Kopcenie na siwo-biało jak zimny

Post autor: burza999 » pt lis 11, 2011 16:03

dziś zauważyłem u siebie prawdopodobnie bąbelki w przewodzie paliwowym idącym już bezpośrednio z filtra do pompy na zimnym silniku i to wtedy właśnie nierówno mi pracuje silnik i kopce na niebiesko dość mocno Posprawdzałem przewody i nie widać nigdzie żeby się coś pociło itp Gdzie szukać przyczyny ?



piotreksz7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pn maja 09, 2011 23:29

Kopcenie na siwo-biało jak zimny

Post autor: piotreksz7 » sob lis 12, 2011 23:20

burza999 pisze:Akumulator w tym przypadku mam nowy roczny Tylko nie rozumiem co ma akumulator do kopcenia i nierównej pracy po odpaleniu ?
No ja też nie wiem :hmm:
Co do tych bąbelków w przewodzie paliwowym to masz nieszczelność. Posprawdzaj opaski na filtrze paliwa i na przewodzie idącym do pompy. Możesz sprawdzić pod autem czy przy przewodach co idą do zbiornika nie jest mokro od ropy i w bagażniku opaski na przewodach też sprawdź. Jeżeli masz przewody paliwowe stare i nie wymieniane były to zmień. Powinno pomóc.
A z tym kopceniem na zimnym i nierównej pracy silnika to też się z tym męczę i nie mam pomysłów. Czekam na wtryski od golfa brata i sprawdzę czy pomoże, jak nie to wymiana silnika chyba



Awatar użytkownika
burza999
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 614
Rejestracja: sob wrz 26, 2009 07:20
Lokalizacja: FMI

Kopcenie na siwo-biało jak zimny

Post autor: burza999 » ndz lis 13, 2011 19:19

Wymieniłem przy okazji filtr paliwa i tzw. podgrzewacz na filtrze Bąbelki w przewodach zniknęły ale niestety kopcenie i nierówna praca na zimnym nie Co do wymiany silnika to nie wchodzi w grę :)



piotreksz7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pn maja 09, 2011 23:29

Kopcenie na siwo-biało jak zimny

Post autor: piotreksz7 » pn lis 14, 2011 00:31

Wymiana silnika u mnie też kiedyś nie wchodziła w grę, ale jak sobie teraz wspomnę że z tym dymieniem jeździłem na początku do jednego mechanika co był "specem" od diesli wziął ponad 600 (wymiana sterowania turbiny, uszczelnienie wałka pośredniego i na kompie coś ustawiał),na moje pytanie dlaczego dalej dymi to powiedział że diesle tak mają...aż ręce opadają. Dalej u drugiego zostawiłem 1400 za mały remont (pierścienie tłokowe nowe, szklanki, i tam uszczelki) też nie pomogło, dalej do sprawdzenia woziłem wtryski i pompę i znowu parę 100 poszło, i dalej to samo. Także lepiej było kupić od razu silnik z dobrego źródła.Teraz przechodzi mi to przez myśl



Awatar użytkownika
burza999
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 614
Rejestracja: sob wrz 26, 2009 07:20
Lokalizacja: FMI

Kopcenie na siwo-biało jak zimny

Post autor: burza999 » wt lis 15, 2011 22:05

Jak sprawdzić kondycję silnika za pomocą vag-a ? W jaki sposób zrobić logi i jeśli może ktoś opisać jak to szczegółowo zrobić



piotreksz7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pn maja 09, 2011 23:29

Kopcenie na siwo-biało jak zimny

Post autor: piotreksz7 » wt lis 15, 2011 22:49

Logując grupę 13 sprawdzasz stan wtrysków i jest ona także wyznacznikiem kompresji silnika. Wiem to od kolegi david90



Awatar użytkownika
burza999
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 614
Rejestracja: sob wrz 26, 2009 07:20
Lokalizacja: FMI

Kopcenie na siwo-biało jak zimny

Post autor: burza999 » pt lis 25, 2011 22:02

Powracam do tematu a mianowicie teraz jak jest zimno ok 0 stopni golf odpala za 1 przekręceniem kluczyka i i pracuje równo ok 2-4 sekund po czym zaczyna rzucać silnikiem i kopcić na niebieskawo dość mocno przez ok 40 s. (jak po odpaleniu dodam gazu na ok 1500 obr.to nie przerywa ale kopci mocno nadal) Spotkał się ktoś z takim objawem ? Nie mam już pomysłów Wymieniony rozrząd, wtryski (przed załozeniem sprawdzone) ustawioną kąt na 48, ustawiona dawka na 3,0 nowe 4 świece (prad dochodzi do każdej) nowy filtr paliwa i podgrzewacz na filtrze i bez rezultatów Dodam jeszcze ze wtryski są teraz od AFN-a i poprawiła się dynamika Mam już golfa 2 lata i na razie nie dolewałem nic a nic oleju między wymianami Turbina ładnie wstaje i ciagnie od najniższych obrotów Nie ma problemów z jakimś przerywaniem w czasie jazdy itp. - wszystko w należytym porządku



tyskieGT
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 20:20
Lokalizacja: Wrocław

Kopcenie na siwo-biało jak zimny

Post autor: tyskieGT » wt gru 06, 2011 20:10

Witam tez mam ten sam problem z moim silnikiem Z1 i zrobiłem remat nowe pierścienie panewki głowica po remacie i parę innych części ale nic nie pomogło wcześniej zmieniałem pąpe i wtryski i nic z tego znajomy teraz twierdzi ze morze mam za duże ciśnienie oleju i morze pomoże wymiana popy oleju co o tym myślicie ? I jeszcze jedno pytanie jakie powinno być ciśnienie oleju ?


tyskiegt

Awatar użytkownika
gluchy1984
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: pn maja 21, 2007 22:00
Lokalizacja: Warszawa

Kopcenie na siwo-biało jak zimny

Post autor: gluchy1984 » śr gru 07, 2011 11:00

Ciśnienie oleju powinno byc 2 bary przy 2 tys obrotów, poźniej rosnie tak do ok 5 barów i przy nie pamiętam dokładnie chyba ok 3500 obrtów zawór je odcina i utrzymuje na tym masymalnym poziomie.



Awatar użytkownika
gluchy1984
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: pn maja 21, 2007 22:00
Lokalizacja: Warszawa

Kopcenie na siwo-biało jak zimny

Post autor: gluchy1984 » śr gru 07, 2011 11:05

Przepraszam, że tak post pod postem, ale tamto była odpowiedź na ciśnienie oleju a tutaj trochę inny wątek :)
Do Kolegi Burza999:
Może wrzucisz jakiś filmik jak to dokładnie kopci? może to się mieści w normie, bo u mnie naprzykład odpali ładnie i nic nie kopci, ale po ok minucie tak jakby przekaźnik jakiś odcinał dogrzewanie świec (tak to sobie tłumaczę) i wtedy zmienia się trochę specyfika pracy silnika i zaczyna sobie ochoczo kopcic na biało dopóki się nie nagrzeje.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 161 gości