Gti ciezko odpala

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

wojtass31
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 433
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 00:36
Lokalizacja: 3miasto

Gti ciezko odpala

Post autor: wojtass31 » czw paź 27, 2011 13:37

Witam


Mam problem przy uruchamianiu silnika muszę piłować rozrusznik aby golf odpalił i to kilka razy tak. Rozrusznik kreci jak głupi czasem się blokuje jak by to były szczotki lub tulejki ale podmieniłem od kumpla rozrusznik i to samo może to wina paliwa za małe ciśnienie lub coś takiego, bo ostatnio jak jechałem od dziewczyny spalił mi się 2x bezpiecznik od pompy paliwa.Przy zapłonie słychać pompę paliwa przez jakieś 2sekundy, Przed chwila sprawdzałem pompę co jest w baku odłączyłem wtyczkę która jest do niej przymocowana i silnik pracuje a czy powinno byc tak ze jak sie odepnie ta wtyczkę z pompy paliwa co jest w baku silnik powinien pracować??



Golf mk2 92 rok 112km oznaczenie PB



Awatar użytkownika
macpat1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: pn lut 12, 2007 00:27
Lokalizacja: woj pom
Kontakt:

Gti ciezko odpala

Post autor: macpat1 » czw paź 27, 2011 22:06

bedzie chodzil bo przeciez ma 2 pompe ta co daje glowne cisnienie . a ta pompka w baku jest sprawna?? sprawdz tez czy dziala poprawnie wtrysk ten rozruchowy , tak to sie chyba zwie


macpat1

Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Gti ciezko odpala

Post autor: Johnatan » czw paź 27, 2011 22:16

wojtass31 pisze:ozrusznik kreci jak głupi czasem się blokuje
Jak masz zapłon przestawiony to rozrusznik tzn cały silnik podczas odpalania bedzie sie wieszał. Efekt wygląda jak wyczerpany akumulator ale za każdym razem bedzie kręcił.
wojtass31 pisze:ak sie odepnie ta wtyczkę z pompy paliwa co jest w baku silnik powinien pracować??
Tak. Pompa pod podwoziem ma duże ciśnienie i silnik bedzie chodził. Pompa ta ma w sobie zbiornik ok 500ml wiec jako tako bedzie chodził. Jak sie spalał bezpiecznik tzn że coś nie tak z pompką. Przytkane może coś być, lub ciągnie syf z baku.
wojtass31 pisze: muszę piłować rozrusznik aby golf odpalił
Siknij mu plaka w dolot. Jak silnik zaskoczy od razu tzn że wina paliwa. Jak nie tzn że z iskrą jest problem..


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

wojtass31
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 433
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 00:36
Lokalizacja: 3miasto

Gti ciezko odpala

Post autor: wojtass31 » czw paź 27, 2011 22:40

Niedawno miałem robiona głowice i rozrząd i ustawiany zapłon na lampę. Jutro sprawdzę pompę ta w baku czy pompuje paliwo. A jak by ta pompa w baku nie była sprawna to tez by był problem z odpalaniem??

A świece, palec, kopułkę i przewody zmieniałem pol oku temu. Regulator ciśnienie sprawdzałem i nie popuszcza paliwa suchy jest.


A ten wtrysk rozruchowy gdzie się znajduje?? Bo wydaje mi się ze moje gti 8v tego nie ma



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Gti ciezko odpala

Post autor: Johnatan » czw paź 27, 2011 22:47

zanim ruszysz pompę to siknij plaka.. po co grzebać jak to nie to. Ja miałem w PNce robiony zapłon na lampe i i tak musiałem ręką poprawić bo nie chciał iść..


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

wojtass31
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 433
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 00:36
Lokalizacja: 3miasto

Gti ciezko odpala

Post autor: wojtass31 » czw paź 27, 2011 22:56

A to jest bezpieczne żeby Plakiem pryskać w dolot nic się nie zapcha lub uszkodzi??



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Gti ciezko odpala

Post autor: Johnatan » czw paź 27, 2011 22:57

nic Jakiego masz tego GTI ? PF ? KR PL ?


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

wojtass31
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 433
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 00:36
Lokalizacja: 3miasto

Re: Gti ciezko odpala

Post autor: wojtass31 » czw paź 27, 2011 23:00

Johnatan pisze:nic Jakiego masz tego GTI ? PF ? KR PL ?

8v PB



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Gti ciezko odpala

Post autor: Johnatan » czw paź 27, 2011 23:04

No to pasówka.. Zdejmujesz rure z filra.. lub podnosisz pokrywe filtra i rozpylasz w odległości 10cm żeby zassał mgiełke plaka a nie żeby mu tam sikac aż strumyczek bedzie w dolocie :bigok:
Można tak odpalać na plaka, dezodorant, muchozol. Wszystko co po siknięciu np na stół sie nie klei. Nie możesz użyć lakierów do włosów !! i tym podobne

PS. Ty rozpylasz a kolega odpala.. W zależności od dawki plaka i otwarcia przepustnicy, silnik bedzie chodził jak najzwyklejsza Gazówka LPG :)


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

wojtass31
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 433
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 00:36
Lokalizacja: 3miasto

Re: Gti ciezko odpala

Post autor: wojtass31 » czw paź 27, 2011 23:07

Johnatan pisze:No to pasówka.. Zdejmujesz rure z filra.. lub podnosisz pokrywe filtra i rozpylasz w odległości 10cm żeby zassał mgiełke plaka a nie żeby mu tam sikac aż strumyczek bedzie w dolocie :bigok:
Można tak odpalać na plaka, dezodorant, muchozol. Wszystko co po siknięciu np na stół sie nie klei. Nie możesz użyć lakierów do włosów !! i tym podobne

PS. Ty rozpylasz a kolega odpala.. W zależności od dawki plaka i otwarcia przepustnicy, silnik bedzie chodził jak najzwyklejsza Gazówka LPG :)


I W czym ma mi to pomoc??



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Gti ciezko odpala

Post autor: Johnatan » czw paź 27, 2011 23:27

:banghead: Jak w czym. O czym my cały czas rozmawiamy.. O paliwie.
wojtass31 pisze:może to wina paliwa za małe ciśnienie lub coś takiego
Mówisz że wina paliwa.. Chrzanić benzyne. Po co ryć godzinami z pompami bo nie dostarcza paliwa, po prostu dostarcz silnikowi innego paliwa Gazu.. Plaka i jak bedzie na tym ładnie odpalał i chodził, nie bedziesz musiał piłować rozrusznikiem tzn że winę za usterke ponosi PALIWO! czyli benzyna czyli filtry, węze, pompy. i masz 100% że twoje godzinne rycie i szukanie ma cel bo wiesz że to wina PALIWA..
już wiesz ??

A i dodam żeby nie pisac kolejnego postu. Jesli uważasz że wieszanie sie 2 rozruszników na jednym silniku to wina paliwa to jesteś w błędzie. to wina zapłonu, rozrządu lub usterki mechanicznej silnika.

A i jeszcze raz dodam. Jak sie wiesza silnik przy odpalani, zdejmij kabel z cewki żeby nie było iskry. Jak sie przestanie wieszać, choć w ogóle nie odpali tzn że wina jest źle ustawionego zapłonu.


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

wojtass31
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 433
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 00:36
Lokalizacja: 3miasto

Re: Gti ciezko odpala

Post autor: wojtass31 » czw paź 27, 2011 23:33

Johnatan pisze::banghead: Jak w czym. O czym my cały czas rozmawiamy.. O paliwie.
wojtass31 pisze:może to wina paliwa za małe ciśnienie lub coś takiego
Mówisz że wina paliwa.. Chrzanić benzyne. Po co ryć godzinami z pompami bo nie dostarcza paliwa, po prostu dostarcz silnikowi innego paliwa Gazu.. Plaka i jak bedzie na tym ładnie odpalał i chodził, nie bedziesz musiał piłować rozrusznikiem tzn że winę za usterke ponosi PALIWO! czyli benzyna czyli filtry, węze, pompy. i masz 100% że twoje godzinne rycie i szukanie ma cel bo wiesz że to wina PALIWA..
już wiesz ??

A i dodam żeby nie pisac kolejnego postu. Jesli uważasz że wieszanie sie 2 rozruszników na jednym silniku to wina paliwa to jesteś w błędzie. to wina zapłonu, rozrządu lub usterki mechanicznej silnika.

A i jeszcze raz dodam. Jak sie wiesza silnik przy odpalani, zdejmij kabel z cewki żeby nie było iskry. Jak sie przestanie wieszać, choć w ogóle nie odpali tzn że wina jest źle ustawionego zapłonu.

To duzo pomogles za kazdym razem gdy bede chcial odpalac samochod bede psikal plakiem bezsensu



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Gti ciezko odpala

Post autor: Johnatan » czw paź 27, 2011 23:37

Pomagam ci w ten sposób znaleść usterke!! a rób sobie jak tam chcesz. Ja sie wypisuje z tego tematu jak sobie nie dajesz pomóc.. Pozdro, szerokości ziom :bajer:


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

wojtass31
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 433
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 00:36
Lokalizacja: 3miasto

Re: Gti ciezko odpala

Post autor: wojtass31 » czw paź 27, 2011 23:42

Johnatan pisze:Pomagam ci w ten sposób znaleść usterke!! a rób sobie jak tam chcesz. Ja sie wypisuje z tego tematu jak sobie nie dajesz pomóc.. Pozdro, szerokości ziom :bajer:


Usterke?? Ze niby zapłon zle ustawiony



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości