Uciekajacy plyn chłodniczy

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

diavolli
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt cze 24, 2011 21:35

Uciekajacy plyn chłodniczy

Post autor: diavolli » ndz paź 23, 2011 15:04

Około co 2 dni muszze dolewać płynu około 2 litrów. zauważylem wyciek (fotka). Domyslam się ze jest tam uszczelka. Czy dam radę ją sam wymienić czy lepiej nie dotykać? obawiam sie że ten wyciek to nie jest jedyna przyczyna tak duzego ubytku.
Błagam poradzcie mi cos, nie przeżyje tak zimy :(
Obrazek



Awatar użytkownika
Matti181
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: pn kwie 13, 2009 09:49
Kontakt:

Uciekajacy plyn chłodniczy

Post autor: Matti181 » ndz paź 23, 2011 15:20

kolego raczej ten kruciec trzeba wymienić ale to prosta sprawa :) napewno sobie poradzisz


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=444954

adamwwy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 328
Rejestracja: ndz lis 14, 2010 21:38
Lokalizacja: Wyszków

Uciekajacy plyn chłodniczy

Post autor: adamwwy » ndz paź 23, 2011 15:31

Też miałem w Toledo taką usterkę. Jedź do sklepu, poproś sprzedawcę, żeby z Tobą wyszedł, pokaż mu ten króciec i niech Ci sprzeda taki sam. Jest kilka rodzajów więc dlatego najlepiej jechać autem i porównać na miejscu. Sprawdź od razu czy w króćcu jest oring w ty miejscu które się styka z silnikiem. Jak nie ma to kup nowy.



kopytko
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 201
Rejestracja: wt wrz 23, 2008 13:24
Lokalizacja: Modrzewie

Uciekajacy plyn chłodniczy

Post autor: kopytko » ndz paź 23, 2011 15:32

koszt tego króćca w focie to kilkanascie złotych wraz z oringirm. Samego oringa tez mozna wymienic ale mozliwe ze juz plastik stary i sie wygią, wiec proponuje cały króciec wymienić. Sam dasz rade na pewno jak tylko wiesz w którą strone śrubke odkręcić i co to jest klucz 10:)


Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Uciekajacy plyn chłodniczy

Post autor: Paweł Marek » ndz paź 23, 2011 17:24

Odradzam kupno podróby za kilkanaście złotych, oryginał kosztuje niecałe 4 dychy - sprowadzony poprzez zwykły sklep nie przez ASO.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
janek1350
VW MANIAK
VW MANIAK
Posty: 459
Rejestracja: śr paź 28, 2009 19:44
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne
Kontakt:

Re: Uciekajacy plyn chłodniczy

Post autor: janek1350 » ndz paź 23, 2011 19:21

Paweł Marek pisze:Odradzam kupno podróby za kilkanaście złotych, oryginał kosztuje niecałe 4 dychy - sprowadzony poprzez zwykły sklep nie przez ASO.
Kolega ma racje lepiej dołozyc i kupic ORI ja tez taki kupiłem za 50zł w komplecie oring zawleczki itp



Awatar użytkownika
Rudy Hiszpan'
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: śr kwie 27, 2011 00:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Uciekajacy plyn chłodniczy

Post autor: Rudy Hiszpan' » ndz paź 23, 2011 23:16

Podłączę się pod temat, chłopcy.
Mam pytanie czy jest duże prawdopodobieństwo aby to samo wydarzyło się w ABFie?
Myślałem, że to uszczelka pod głowicą poszła, bo auto zaczęło gubić 'płyny', ale na 90% jest to sam płyn chłodniczy i właśnie z bardzo podobnego miejsca tyle, że w ABFie pod kolektorem ssącym.
Zdj podglądowe Obrazek



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Uciekajacy plyn chłodniczy

Post autor: Paweł Marek » pn paź 24, 2011 14:36

Jak widac że mokro to znaczy że już płynu cieknie dużo i trzeba wymieniać - o ile jesteś pewien z czego cieknie.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

kopytko
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 201
Rejestracja: wt wrz 23, 2008 13:24
Lokalizacja: Modrzewie

Uciekajacy plyn chłodniczy

Post autor: kopytko » pn paź 24, 2011 19:04

No dokładnie wiadomo ori zawsze , widać kolega chciał jakimś sposobem to załatać wiec podałem tańszą opcję.
Co do ABFa i innych wystarczy wykręcić króciec i od razu widać czy jest już zepsuty po owalnym króćcu i jak się położy go na czymś płaskim to jest krzywe.
Dlatego z alu są niezawodne :) ale nie ma do wszystkich :(


Obrazek

Awatar użytkownika
Rudy Hiszpan'
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: śr kwie 27, 2011 00:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Uciekajacy plyn chłodniczy

Post autor: Rudy Hiszpan' » wt paź 25, 2011 11:45

Dobra, dobra tylko został jeden problem. Odkręciłem śrubę, która była zalana płynem chłodniczym, ale druga równie skorodowana tyle, że sucha po prostu się wytarła w miejscu nacięć. Były to torksy, dojście do tego jest tragiczne nawet po wywaleniu kolektora górnego ssącego. Nie wiem teraz czy mam to łupać młotkiem i lać wurthem? Nie mam palnika (z resztą w okolicy kable i gumy) ani pomysłu.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Uciekajacy plyn chłodniczy

Post autor: Paweł Marek » wt paź 25, 2011 19:26

plastykowy króciec rozwal zgnieć kombinerkami jak zostanie sama śruba to małą żabką ją złapiesz. może się nie urwie


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Rudy Hiszpan'
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: śr kwie 27, 2011 00:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Uciekajacy plyn chłodniczy

Post autor: Rudy Hiszpan' » czw paź 27, 2011 15:50

Nie trzeba już. niestety w podziemnym parkingu to ja sobie mogłem z takim oświetleniem. Do tego zapiekły się ostro śruby kolektora do głowicy, więc oddałem mechanikowi, bo się podjął roboty za 20-30zł + koszt elementu, który i tak musiałbym kupić. On nabijał to torksami i trochę się bujał.. O kolektorze nie wspominając. Będzie mnie klął :okej:
Oczywiście w żadnym IC ani BHMD tego nie mieli/nigdy nie widzieli na oczy, więc tylko ASO :crazy:
Dzięki za rady chłopaki, no i dobrze że temat wisi, bo szukałem wycieków gdzie indziej!



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości