Sprzęgło golf II

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Lukisik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob paź 22, 2011 14:37
Lokalizacja: Mazowieckie

Sprzęgło golf II

Post autor: Lukisik » sob paź 22, 2011 16:49

Witam jestem nowy na forum jeżeli coś źle wpisałem to przepraszam. Mam golfa 2 z świeżo przełożonym silnikiem 1.6 td od audi 80 b3 wersja 80 km. Założyłem docisk wraz ze sprzęgłem od starego silnika 1.6 d. Silnik ładnie pracuje tylko pod czas jazdy gdy wchodzi na ok 1800 wzwyż to silnik zaczyna wyć jak gdyby sprzęgło się załączało. Co może być nie tak sprawdzałem linkę ale to nie to. Proszę o pomoc.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Sprzęgło golf II

Post autor: Paweł Marek » sob paź 22, 2011 17:27

skrzynia stara została? A czy po prostu sprzęgło nie jest zużyte i przy mocniejszym silniku zaczęło się ślizgać?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Lukisik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob paź 22, 2011 14:37
Lokalizacja: Mazowieckie

Sprzęgło golf II

Post autor: Lukisik » pn paź 24, 2011 08:55

Skrzynia jest od starego silnika golfa. Zdaje mi się że znalazłem przyczynę ktoś zapomniał dokręcić docisk od sprzęgła i myślę że to może być tego wina. A jaka powinna zostać zamontowana tarcza sprzęgłowa do tego silnika chodzi mi o rozmiar 200 czy 210 mm?



jackpap84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw paź 20, 2011 10:03

Sprzęgło golf II

Post autor: jackpap84 » pn paź 24, 2011 10:13

Witam podłącze się do tematu, a mianowicie mam problem z nowym ślizgającym się sprzęgłem też w golfie 2 oryginalnie był 1.6 tdic 80KM poprzedni właściciel włożył blok i głowice od 1.9 td a resztę osprzętu zostawił od 1.6 turbo dmucha 1.2 bara (przyspiesza bardzo dobrze), dodam że sprzęgło ślizga się dopiero od 3 biegu w górnych partiach obrotów i to od nie dawna po wymianie tego problemu nie było, sprzęgło kupiłem nowe firmy LUK 200mm średnicy bo tylko takie pasuje, podejrzewam, że sprzęgło jest za słabe za małe i tu pytanie jak rozwiązać ten problem myślałem może o zmianie skrzyni ale nie wiem jaka pasuję dlatego jak ktoś może niech pomoże. Dzięki



Pawel_Mk2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 326
Rejestracja: sob sty 30, 2010 21:01
Lokalizacja: Łódzkie Tomaszów Maz

Sprzęgło golf II

Post autor: Pawel_Mk2 » czw mar 29, 2012 23:15

mógłby ktoś poradzić jak odkręcić docisk z silnika 1.8 8v jakoś wał trzeba zablokwac ale jak ? kolo zamachowe odkrecilem bez problemu, silnik stoi w garażu na podłodze wiec swobodę mam.Szkoda ze klucza pneumata nie mam poszlo by pewnie od razu



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Sprzęgło golf II

Post autor: Paweł Marek » pt mar 30, 2012 15:44

Możesz miskę zdjąc i zablokowac wał czymś, możesz zakręcić zamach łatwiej wtedy zablokować, ale ja wiem czy to aż taki problem z tymi śrubami jest zeby trzeba kombinować? Przecież to niezbyt duże śruby


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Pawel_Mk2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 326
Rejestracja: sob sty 30, 2010 21:01
Lokalizacja: Łódzkie Tomaszów Maz

Sprzęgło golf II

Post autor: Pawel_Mk2 » pt mar 30, 2012 19:25

bo rozbierałem stary silnik na żyletki zdjąłem miske i wsadzilem kawalek rurki blokując wal korbowy, sruby od docisku niby krótkie na 17 klucz ale grzechotka i na nią rura od wydechu o długości ponad metr i stawiało spory opór ale poszło wszystko :D i to był chyba jedyny domowy sposób.Wcześniej zakładałem przecięty klucz 19 z kawałkiem rury na wal korbowy zeby go zablokowac i z drugiej strony grzechota i długa rura i nie szło ,klucze wylatywały i wyślizgiwały się ... po zdjęciu miski dopiero się udało



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości